Jump to content

PKK - tumačenje


Antonio144

Preporučene objave

Pozdrav, 

Otvorio sam obrt 18.11.2019. Nakon što sam dobio porezno rješenje mislio sam da imam do 18.2.2020 (kao "kraj tromjesečja") da platim ali mi je kolega rekao da moram do kraja godine to platiti. Krivo sam izgleda razumio.  

Na ePoreznoj gledam koliko dugujem na PKK i piše sljedeće (slika u prilogu).

5e0a39c31f2fe_Screenshotfrom2019-12-3018-24-11.thumb.png.60ae503a8429c1020f6ce4467bb26cfe.png

5e0a3d5f68a5c_Screenshotfrom2019-12-3019-06-24.thumb.png.a2fc8ee355ff302a02eacb068dacf9ec.png

Iz ovoga ne razumijem koliko ja sada dugujem. 495.00 kn mi je mjesečni porez i prirez na dohodak i to piše u poreznom rješenju. 

Obrt posluje od 18.11. Time ja bih trebao platiti cca 1.5 * 495.00 kn jer poslujem mjesec i pol? 

Kako je obrt registriran u Garešnici, što je ovo za Zagreb? Neka greška? 

Ništa ne razumijem... 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi najbolje da se javite u nadleznu Poreznu upravu kod savjetnice/sluzbenice koja vas vodi i da vam napravi provjeru. Izuzev ako je vasa adresa prebivalista u Zagrebu, a obrt se vodi u Garesnici.

Po ovome ste 635,38 kuna u plusu jer porezna minuse (dugovanja) ne iskazuje predznakom, nego iznosima oznacenim crvenom bojom bez predznaka. Obzirom da vam ovaj iznos povlaci pod ispostavom Zagreb, a kazete da vam je obrt u Garesnici proizlazi da vam je nakon nivelacije po osnovi zaduzenja i po osnovi ostvarenog prava na povrat poreza, racun u pretplati za 140,38kn.

Dakle, 495,00kn imate za platiti po osnovi obrta i to vam jos nije dospjelo na naplatu, odnosno nije protekao zadnji dan roka za placanje; u 2018 ste nekako uplatili vise poreza nego je bilo zaduzenje, pa je to razlika koja vam je ostala u pretplati, tj. ovih 635,38kn. Nakon sto pretplatom zatvore potrazivanje od 495,00, ostati cete u pretplati 140,38 kn.

Vasa PKK sadrzi obaveze vas kao fizicke osobe te vaseg obrta, obzirom da je OIB vaseg obrta jednak vasem. Tako da je moguce kako vas ovo zbunjuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zvao sam ih. Rekli su mi da moram uplatiti 495.09 kn (ne znam od kuda 0.09 lipa). To sam uplatio i miran sam valjda. 

Radio sam u Zagrebu i tih 635,38 kn je povrat poreza što su mi isplatiti početkom godine. 

Sada mi je jasnije (Mada ne znam od kuda 9 lipa haha).

 

Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija