Jump to content

Upozerenje zbog povrede obveze iz radnog odnosa


alesko

Preporučene objave

Prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Može doći do otkaza, ali samo u slučaju da nastavite s tom istom povredom obveze iz radnog odnosa.

Mene samo zanima da li poslodavac može odlučiti drugačije, i dati mi izvanredni otkaz nako upozerena u roku od 15 dana (od incidenta), iako od tada nisam ništa skrivio.

uređeno: od alesko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, alesko je napisao:

Mene samo zanima da li poslodavac može odlučiti drugačije, i dati mi izvanredni otkaz nako opozerena u roku od 15 dana (od incidenta), iako od tada nisam ništa skrivio.

Prema ovome što ste naveli, ne bi trebali dobiti otkaz zbog te povrede obveze iz radnog odnosa. Dobili ste pisano upozorenje, a s kojim Vam se ukazuje na mogućnost otkaza u slučaju nastavka povrede te obveze. Odnosno poslodavac Vam je umjesto upozorenja mogao dati otkaz, da su postojale okolnosti zbog kojih je to bilo opravdano očekivati od njega, pa prema svemu navedenom očito nije bilo tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, Borbena7 je napisao:

Prema ovome što ste naveli, ne bi trebali dobiti otkaz zbog te povrede obveze iz radnog odnosa. Dobili ste pisano upozorenje, a s kojim Vam se ukazuje na mogućnost otkaza u slučaju nastavka povrede te obveze. Odnosno poslodavac Vam je umjesto upozorenja mogao dati otkaz, da su postojale okolnosti zbog kojih je to bilo opravdano očekivati od njega, pa prema svemu navedenom očito nije bilo tako.

Hvala na informaciji. Naš cijeli odjel se zatvara i svi dobivamo otkaze. I sad nas tjeraju da potpišemo sporazumni raskid ugovora. Bez ikakvih otpremina. Cilj mi je apsolutno ništa potpisati ali sam se bojao da mi zbog ovog incidenta mogu dati izvanredni otkaz. Bojim se da me mogu ucjenivat sa navedim kršenjem pravila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 55 minuta, alesko je napisao:

Naš cijeli odjel se zatvara i svi dobivamo otkaze. I sad nas tjeraju da potpišemo sporazumni raskid ugovora. Bez ikakvih otpremina. Cilj mi je apsolutno ništa potpisati ali sam se bojao da mi zbog ovog incidenta mogu dati izvanredni otkaz. Bojim se da me mogu ucjenivat sa navedim kršenjem pravila.

Ne mogu Vas s ovim ucjenjivati, a također niti prisiljavati na potpisivanje sporazumnog raskida ugovora o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija