Jump to content

Ovrha


tina1402

Preporučene objave

Poštovani,

nova sam ovdje i trebala bi malu pomoć. 

2013 godine dobila sam presudu na temelju priznanja čime je tuženik priznao utuženu tražbinu i naveo je da će isplatiti dug sa kamatom. To se naravno nije dogodilo. Otišla sam na FINU i predala zahtjev za izravnu naplatu.

Do danas dug se ni malo nije smanjio a ja sam tek 12 na popisu isplate duga.

Moje pitanje je šta mogu ja uraditi da dobijem svoje novce? Može li se nešto više uraditi ili mi preostaje samo čekanje u nedogled? Dali slucaj može otići u zastaru? 

 
  •  
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, tina1402 je napisao:

Poštovani,

nova sam ovdje i trebala bi malu pomoć. 

2013 godine dobila sam presudu na temelju priznanja čime je tuženik priznao utuženu tražbinu i naveo je da će isplatiti dug sa kamatom. To se naravno nije dogodilo. Otišla sam na FINU i predala zahtjev za izravnu naplatu.

Do danas dug se ni malo nije smanjio a ja sam tek 12 na popisu isplate duga.

Moje pitanje je šta mogu ja uraditi da dobijem svoje novce? Može li se nešto više uraditi ili mi preostaje samo čekanje u nedogled? Dali slucaj može otići u zastaru? 

 
  •  
  •  

Ukoliko je tuženik nezaposlen, nema nikakvih primanja niti imovine koja bi se mogla ovršiti i unovčiti prodajom teško da će te doći do svojih novaca. Eventualno možda ako dobije neko nasljedstvo, zaposli se ali problem je što ste 12. u redu tako da je pitanje što ćete dobiti kada se proda imovina. Ukoliko vam se ne da čekati, a trebate novac možete uvijek prodati svoje potraživanje jednome od inkaso servisa (jest da ćete dobiti 40% potraživanja).
Mislim da zastara nastupa 10 godina od dana donošenja presude suda ili ponovo počinje teći taj rok kada napravite neku radnju (podnesete tužbu ili pokrenete ovršni postupak).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imao sam sličan slučaj. Posudio sam novce jednoj osobi 2008, i ovjereli kod javnog bilježnika.

Presudu u moju korist sam dobio 2011. Tek sam prošle godine počeo dobivati novce u ratama preko odvjetnika (Znači, nakon 10 godina). Pripremite se da ovo jako dugo može trajati, odnosno dok dođete na red.

Koliko ja znam, slučaj ne može otići u zastaru.

uređeno: od alesko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , tina1402 je napisao:

Moje pitanje je šta mogu ja uraditi da dobijem svoje novce? Može li se nešto više uraditi ili mi preostaje samo čekanje u nedogled?

Možete napraviti puno više od samog čekanja reda na naplati putem Fine. O kolikom dugu je riječ (samo glavnica)? Dug je nastao na ime čega? 

prije 20 sati , tina1402 je napisao:

Dali slucaj može otići u zastaru? 

Zastara nastupa 10. godina od pravomoćnosti, a računanje ovog zastarnog roka prekida se svakom radnjom koju poduzmete pred sudom ili drugim nadležnim tijelom s ciljem naplate duga, a nakon toga ovaj rok teče iz početka. Tako da ne trebate brinuti za zastaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, tina1402 je napisao:

Riječ je o 15000 kn koje je posuđeno tuženiku i koji je priznao dug pred sudom.

S obzirom na visini i osnovu dugovanja Vam su osim ovrhe na novčanim sredstvima na raspolaganju i ovrha na plaći ovršenika, motornom vozilu i pokretninama. Ovu ovršnu ispravu možete dostaviti i poslodavcu na provedbu, pa ćete vidjeti kakvo je stanje na plaći po pitanju ovrha. Ukoliko ovršenik ima auto, također možete u odnosu na njega pokrenuti sudsku ovrhu, te u odnosu na sve njegove pokretnine, također možete pokrenuti ovrhu koja se provodi sudskim putem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija