Jump to content

Prijenos novca iz jedne u drugu državu


herostrat

Preporučene objave

Molio bih upućene da me savjetuju oko "najbezbolnijeg" prijenosa veće količine novca iz jedne u drugu državu. Da ne bih ispao neki krivotvoritelj (:) pojasnit ću detaljnije:

Hrvat (ima domovnicu) koji živi u Crnoj Gori, prodao je imovinu i taj novac (riječ je o eurima) želi položiti u hrvatskim bankama (tj. nekoj od banaka u Hrvatskoj). Koji bi bio najbolji način realizacije a da pri tom ne izgubi puno novca na neke provizije (naravno da mislim isključivo na zakonite načine a ne fizički transfer preko granice). Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , herostrat je napisao:

Molio bih upućene da me savjetuju oko "najbezbolnijeg" prijenosa veće količine novca iz jedne u drugu državu. Da ne bih ispao neki krivotvoritelj (:) pojasnit ću detaljnije:

Hrvat (ima domovnicu) koji živi u Crnoj Gori, prodao je imovinu i taj novac (riječ je o eurima) želi položiti u hrvatskim bankama (tj. nekoj od banaka u Hrvatskoj). Koji bi bio najbolji način realizacije a da pri tom ne izgubi puno novca na neke provizije (naravno da mislim isključivo na zakonite načine a ne fizički transfer preko granice). Hvala unaprijed.

Provjerite u bankama po CG naknade za transfere na račune ino banaka. Kada nađete najbolju otiđite do Dubrovnika jer vam je on najbliži i otvorite devizni račun (samo morate naći gdje je centar za nerezidente). Hrvatska banka će vam uzeti 2% za obradu transakcije.

Druga je da otvorite račun u Hrvatskoj pa da preko PayPala prebacite novac. 

Inače možete unijeti novce samo trebate ispuniti obrazac za prijavu i dati ga prilikom prelaska granice. Do 10.000 eura ne morate prijaviti, a sve iznad toga morate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija