Jump to content

Ovrhe zbog neplaćenih režija


Marello

Preporučene objave

Poštovani,
imam slijedeću situaciju. Otac posjeduje stan o kojem godinama nije vodio računa. U stanu se cijelo to vrijeme nije živjelo, a režije su neredovito plaćane. Uvidom u račune od protekle dvije godine, vidljivo je da računi tijekom tog vremena nisu plaćani regularnim putem. Koliko sam uspio isčitati, računi su naplaćivani putem ovrha otprilike jednom godišnje.

Zanimalo bi me nekoliko stvari.
Prva:
Kao što sam naveo, u stanu dulje vrijeme nitko ne živi, a vlasnik stana čak niti ne živi u gradu u kojem se nalazi stan pa me zanima je li obavezno plaćanje režija poput vode, grijanja (HEP), odvoza smeća i sličnih usluga koje uopće nisu korištene. Koji je postupak u slučaju da se režije ne trebaju plaćati i može li se kako djelovati na dospjela dugovanja u smislu da se ospore zbog nekorištenja usluga koje se nastoje naplatiti.
Plinara nastoji naplatiti dug od oko 3000 kuna na temelju mjesečne naknade. Može li se to kako osporiti s obzirom da plin nije trošen?

Druga:
Naišao sam na nekoliko obavijesti od odvjetničkog društva u kojima se mog oca obavještava o tome da će mu hep toplinarstvo ovršno naplatiti navedeni iznos ukoliko se ogluši o pristiglo rješenje. Svaki put je riječ o istom iznosu koji je puno manji od ukupnog dugovanja pa mi nije jasno o čemu se tu radi, posebice kada se uzme u obzir da nastala dugovanja uspjevaju ovršno naplatiti. Nije mi jasno zašto se išlo za time da se izdvoji neki manji iznos koji se posebno utužuje.

Treća:
Naišao sam i na velik broj obavijesti o neisporučenim pošiljkama te sam došao do informacije da je dio pošiljaka bio poslan od strane javnih bilježnika. Pretpostavljam da se radi o rješenjima vezanima uz ovrhe koje su provedene, međutim ne mogu biti siguran dok to ne provjerim i tu dolazim do glavnog pitanja. Kada krenem postavljati pitanja, vrlo je vjerojatno da ću biti obavezan ostaviti svoje osobne podatke. Htio bih raščistiti opisani problem, ali ne bih htio natovariti ova potraživanja na svoja leđa, jer ni u kojem dijelu nisam odgovoran za nastalu situaciju. Postoji li mogućnost da se meni natovare nastala dugovanja ili se mogu raspitati o nastaloj situaciji bez takvih briga?
Zanimalo bi me još nešto. Iako su režije naplaćivane tako da se ovršeni iznos skidao s bankovnog računa, volio bih provjeriti postoji li netko tko nastoji dugovanja naplatiti ovrhom nekretnine, odnosno, želio bih informaciju o svim tekućim potraživanjima prema svom ocu s obzirom da možda postoji još netko za čija potraživanja ne znam. Je li to moguće i kako?

Ispričavam se zbog opširnosti svog upita. Postoji puno pitanja, jer bih htio da sve oko navedenog stana napokon bude 100% čisto.
Iskreno zahvaljujem na svakom savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Marello je napisao:

računi su naplaćivani putem ovrha otprilike jednom godišnje.

Što mislite pod ovim, da su pravovremeno pokrenute ovrhe ili da su već i prisilno namireni u ovršnom postupku?

prije 9 sati , Marello je napisao:

Koji je postupak u slučaju da se režije ne trebaju plaćati i može li se kako djelovati na dospjela dugovanja u smislu da se ospore zbog nekorištenja usluga koje se nastoje naplatiti.

U pravilu, ne. Jeste na zaprimljene ovrhe ulagali prigovor?

prije 9 sati , Marello je napisao:

Naišao sam na nekoliko obavijesti od odvjetničkog društva u kojima se mog oca obavještava o tome da će mu hep toplinarstvo ovršno naplatiti navedeni iznos ukoliko se ogluši o pristiglo rješenje. Svaki put je riječ o istom iznosu koji je puno manji od ukupnog dugovanja pa mi nije jasno o čemu se tu radi, posebice kada se uzme u obzir da nastala dugovanja uspjevaju ovršno naplatiti. Nije mi jasno zašto se išlo za time da se izdvoji neki manji iznos koji se posebno utužuje.

Pitanje je koliko rješenja oni posjeduju, jer se dug redovno putem ovršnog postupka potražuje s ciljem prekida zastare.

prije 9 sati , Marello je napisao:

Postoji li mogućnost da se meni natovare nastala dugovanja ili se mogu raspitati o nastaloj situaciji bez takvih briga?

Podatke bez punomoći nećete dobiti, jer niste stranka u postupku. Tako da za dugove ni ne možete odgovarati, bar dok je otac živ, odnosno dok ga ne naslijedite.

prije 9 sati , Marello je napisao:

Iako su režije naplaćivane tako da se ovršeni iznos skidao s bankovnog računa, volio bih provjeriti postoji li netko tko nastoji dugovanja naplatiti ovrhom nekretnine, odnosno, želio bih informaciju o svim tekućim potraživanjima prema svom ocu s obzirom da možda postoji još netko za čija potraživanja ne znam. Je li to moguće i kako?

Nekretninu možete provjeriti i uvidom u zk stanje. A za sve ostale postupke možete provjeriti putem sustava e-građanina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Borbena7 je napisao:

Što mislite pod ovim, da su pravovremeno pokrenute ovrhe ili da su već i prisilno namireni u ovršnom postupku?

Zahvaljujem Vam na odgovorima.

Nemam u posjedu nikakva rješenja o ovrhama, već samo obavijesti u sklopu uplatnica u kojima se nalaže da se navedeni iznos podmiri u roku od osam dana ili će biti namiren prisilno. Pregledavajući uplatnice, vidio sam kako se navedeni ukupni iznos duga smanjuje u određenom trenutku te iz toga proizlazi moja pretpostavka da je dug namiren nakon određenog perioda neplaćanja.

prije 11 sati , Borbena7 je napisao:

U pravilu, ne. Jeste na zaprimljene ovrhe ulagali prigovor?

Na zaprimljene ovrhe nisu ulagani prigovori.

prije 11 sati , Borbena7 je napisao:

Pitanje je koliko rješenja oni posjeduju, jer se dug redovno putem ovršnog postupka potražuje s ciljem prekida zastare.

U zadnjoj obavijesti od odvjetničkog društva stoji da se naplaćuju zakonske zatezne kamate (HEP-toplinarstvo) te piše "U slučaju ogluhe na ovaj dopis, a protekom roka od 8 dana, obzirom da je rješenje pravomoćno i ovršno, po nalogu našeg klijenta biti ćemo prisiljeni nastaviti ovršni postupak preko mirovine radi naplate utvrđenih potraživanja, zajedno sa pripadajućom zakonskom zateznom kamatom, pri čemu će Vam nastati daljnji nepotrebni sudski i odvjetnički troškovi."

S obzirom da na obavijesti nije reagirano, mogu li očekivati da je odvjetnički ured osim ovrha ujedno naplaćivao/naplatio i svoje troškove ili mogu očekivati da postoje neka nepodmirena potraživanja prema njima? Na ovim obavijestima ne pišu nikakvi dodatni troškovi, niti postoje ikakva dodatna rješenja (pretpostavljam da su rješenja bila u neisporučenim pošiljkama).

prije 11 sati , Borbena7 je napisao:

Nekretninu možete provjeriti i uvidom u zk stanje. A za sve ostale postupke možete provjeriti putem sustava e-građanina.

Provjerio sam nekretninu i tamo je naveden upis hipoteke od strane grada na iznos koji stoji i u njegovom kupoprodajnom ugovoru. Ne postoje neke dodatne napomene niti sam vidio da se spominje netko treći. Znači li to da sam miran što se tiče mogućnosti da netko potražuje stan?

Mogu li se informacije iz sustava e-građanin provjeriti u Fini ili negdje drugdje? Mislim da otac nema korisničke podatke za prijavu.

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mora biti dug podmiren, treba to provjeriti. Kako nisu podneseni prigovori sva ta rješenje su ovršne isprave, tako da sada nema smisla na to prigovarati. Na tim dopisima nema obračuna dodatnih troškova, ali ih možete očekivati, jer ona nastaju sa promjenama predmet i sredstva ovrhe tj. sa novim rješenjima o ovrsi. Za stan ste za sada mirni, ali ako se nastavi ovako postupanje lako se dođe u situaciju da i stan može biti predmet ovrhe. O stanju duga informacije možete dobiti na Fini, sudu i kod samog davatelja usluge.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Borbena7 je napisao:

Ne mora biti dug podmiren, treba to provjeriti. Kako nisu podneseni prigovori sva ta rješenje su ovršne isprave, tako da sada nema smisla na to prigovarati. Na tim dopisima nema obračuna dodatnih troškova, ali ih možete očekivati, jer ona nastaju sa promjenama predmet i sredstva ovrhe tj. sa novim rješenjima o ovrsi. Za stan ste za sada mirni, ali ako se nastavi ovako postupanje lako se dođe u situaciju da i stan može biti predmet ovrhe. O stanju duga informacije možete dobiti na Fini, sudu i kod samog davatelja usluge.

Danas smo bili na Fini i tamo kažu da nema trenutnih potraživanja i da je račun trenutno čist (vidljive su naplaćene ovrhe).

Rješavajući dugovanja, naišao sam na pojam "utuženi dug". Znači, trenutni dug je dug prije pokretanja ovršnog postupka, a utuženi dug označava dug nakon provedenog ovršnog postupka? Jesam li dobro shvatio?

Nije mi jasno što je ovršavano, ako postoji i taj utuženi dug i nije mi jasno zašto se ništa ne vidi u Fini (ako sam Vas dobro shvatio, u slučaju da postoji neki postupak naplate, on bi trebao biti vidljiv u Fini). Zašto odmah nije ovršen iznos uvećan za razno razne troškove ovršnog postupka?

Još čekam dodatne informacije, ali zbog ovakvog načina naplate, očekivani dug višestruko premašuje ono što sam ja predvidio... Kao što rekoh, nisam nimalo odgovoran za nastalu situaciju, ali volio bih pomoći ocu koliko mogu, međutim cijela situacija mi ne djeluje nimalo povoljno.

Ponovno zahvaljujem na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 48 minuta, Marello je napisao:

Rješavajući dugovanja, naišao sam na pojam "utuženi dug". Znači, trenutni dug je dug prije pokretanja ovršnog postupka, a utuženi dug označava dug nakon provedenog ovršnog postupka? Jesam li dobro shvatio?

Utuženi dug bi bio dug nakon pokrenutog ovršnog postupka, a to ne mora značiti i da je taj dug naplaćen.

Prije 49 minuta, Marello je napisao:

Nije mi jasno što je ovršavano, ako postoji i taj utuženi dug

Nije Vam jasno, jer brkate pojmove. Ovršni postupak može biti pokrenut, a da dug nikada nije naplaćen tj. ovrhovoditelj je ishodio ovršnu ispravu i on odlučuje kada će se pokušati prisilno naplatiti u nekom od ovršnih postupaka.

Prije 50 minuta, Marello je napisao:

nije mi jasno zašto se ništa ne vidi u Fini (ako sam Vas dobro shvatio, u slučaju da postoji neki postupak naplate, on bi trebao biti vidljiv u Fini).

Zato što ovrhovoditelj može ovršnu ispravu držati godinama u ladici prije nego li se odluči na pokušaj prisilne naplate, te zato  što ovrha na Fini nije jedina moguća ovrha, odnosno postoje i ovrhe na nekretninama, pokretninama, plaći/mirovini, autu...

Prije 52 minuta, Marello je napisao:

Zašto odmah nije ovršen iznos uvećan za razno razne troškove ovršnog postupka?

Zato što se uvećava kako troškovi nastaju, ne možete obračunavati nekome budući dug, već samo trenutno i stvarno nastali dug.

Prije 54 minuta, Marello je napisao:

Kao što rekoh, nisam nimalo odgovoran za nastalu situaciju, ali volio bih pomoći ocu koliko mogu, međutim cijela situacija mi ne djeluje nimalo povoljno.

Jedino i pravo rješenje je da pođete kod davatelja usluga te da tražite iznos sveukupnog dugovanja i osnove po kojima to potražuju tj. da Vam daju poslovni broj rješenja o ovrsi, tko i kad ga je donio, pa da možete dalje tražiti (kod javnog bilježnika i suda).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Jedino i pravo rješenje je da pođete kod davatelja usluga te da tražite iznos sveukupnog dugovanja i osnove po kojima to potražuju tj. da Vam daju poslovni broj rješenja o ovrsi, tko i kad ga je donio, pa da možete dalje tražiti (kod javnog bilježnika i suda).

Zahvaljujem na pojašnjenjima.

Krenuo sam tim putem i idem od jednog do drugog davatelja usluge i tražim ispis dugovanja, radi ukupnog podmirenja troškova. Ovo što sam uspio obići, djeluje mi kao da se cjelokupni troškovi naplaćuju kod davatelja usluge, jer su u izvatku navedeni troškovi poput kamata, javnih bilježnika i sl.

Velika bojazan mi je da nešto ne bi zaostalo pa da se godinama poslije pojavi. Sve pošiljke vezane uz ovrhe su vraćene pošiljatelju (oko 20 pošiljaka) zbog nemogućnosti uručenja pa me brine da će nešto zaostati nakon što poplaćam sve ovo što mi je vidljivo. Mogu li se ta rješenja pronaći na nekom od sudova, tako da odmah dobijem kompletan uvid u sve pokrenute ovrhe?

Je li dovoljno podmiriti troškove kod davatelja usluge (kada je uključeno i plaćanje svih troškova ovrhe) da bi se smatralo kako je stvar riješena ili treba tražiti/očekivati i neko dodatno rješenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Marello je napisao:

Mogu li se ta rješenja pronaći na nekom od sudova, tako da odmah dobijem kompletan uvid u sve pokrenute ovrhe?

Možete, ali opet nije sigurno da su sva završila na sudu.

prije 10 sati , Marello je napisao:

Je li dovoljno podmiriti troškove kod davatelja usluge (kada je uključeno i plaćanje svih troškova ovrhe) da bi se smatralo kako je stvar riješena ili treba tražiti/očekivati i neko dodatno rješenje?

Tražite da Vam nakon podmirenja duga potpišu da nemaju više nikakvih potraživanja, kako na ime glavnice, tako i na ime kamata i troškova postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Imao bih novih pitanja pa bih Vas molio za odgovore.

Stanje je trenutno slijedeće.

 

Gradska plinara:
- Od plinare sam dobio - Potvrda kojom potvrđujemo da kupac redovito podmiruje potošnju plina.
Rekli su mi da ne izdaju drugačije potvrde, a imam i knjigovodstvenu karticu iz koje se vidi da su dugovanja zatvorena.

 

Holding:
- imam knjigovodstvene kartice od pojedinih podružnica na kojima se vidi pojedinačan izvod dugovanja
- Dobio sam -  Potvrda kojom se potvrđuje da je aktivni obveznik podmirio obveze plaćanja redovnog dugovanja komunalne naknade, naknade za uređenje voda, odvoza komunalng otpada, pričuve te utroška vode zaključno s 12/2019. godine.
Potvrda se izdaje kao dokaz o podmirenim obvezama za stan na navedenoj adresi.

Malo me brine to što piše da su podmirene obveze plaćanja redovnog dugovanja, a ne kao što sam ih tražio, prema Vašem savjetu, potvrdu da su podmirene sva dugovanja uključujući i kamatu i troškove postupka. Međutim, rekli su mi da se ovavka potvrda ne može dobiti bez podmirenja svih potraživanja, a i da u veljači mogu dobiti novu knjigovodstvenu karticu iz koje će se vidjeti kako su potraživanja zatvorena.

Odvjetnički ured Hanžeković vodi ovršne postupke za Holding pa i od njih čekam potvrdu da su ovršni postupci zatvoreni.


HEP toplinarstvo:
- imam knjigovodstvenu karticu, potvrdu o uplati iznosa navedenog u kartici (plaćeno na blagajni HEP-a)
- Dobio sam - Potvrda kojom potvrđujemo da krajnji kupac nema duga za isporučenu toplinsku energiju u iznosu od 0,00kn s računom za 12. mjesec 2019. godine.


Otplata stana - Gradski ured za financije (Zagreb)
- Nakon što sam otplatio dugovanja za stan, platio sam i preostali iznos koji je bilo potrebno otplatiti, kako bi se brisalo založno pravo te sam dobio analitičku karticu za otkup stana na kojoj piše da je stan plaćen u cijelosti te sada čekam brisovnicu.

 

Moja pitanja su:

- Prema informacijama koje sam dobio od ovih poduzeća, svako od navedenih poduzeća samo izvještava odvjetničke urede i traži od njih obustavu naplate potraživanja (zatvaranje ovršnog postupka), nakon što se potraživanja namire. Vodio sam se onime što mi je ovdje savjetovano i dobio ovo što sam naveo. Jesu li ove potvrde dovoljne da mirno spavam ili trebam tražiti još nešto i što bi to bilo?

- Još uvijek mi pristižu ovršna rješenja, vjerojatno zato što ih nije bilo moguće uručiti, pa me svako novo rješenje iznova izbezumi. Danas sam preuzeo - "Prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave na imovini ovršenika", a vezano uz neplaćena davanja za otplatu stana. Malo sam uspoređivao iznose pa vidim da sam troškove postupka već otplatio, a kao što sam naveo, otplaćena su i dugovanja i preostali iznos za otplatu. Rješenje je doneseno još početkom prosinca. Danas nisam uspio doći do nikakve informacije, tako da moram čekati ponedjeljak pa me zanima onako općenito, koliko u ovakvim slučajevima imam razloga za brigu? Obično se postupci obustavljaju odmah po plaćanju i već sam imao takvu situaciju da je rješenje izdano isti dan kada sam ja platio dugovanje pa je do trenutka kada sam preuzeo rješenje, ono već bilo obustavljeno. Ovo rješenje je poslano 4.veljače, a ja sam 8.siječnja dobio potvrdu o plaćanju stana u cijelosti. Ne znam gdje je njima zapelo...

 

Ispričavam se zbog opširnosti, ali postoji puno toga pa niti ne mogu biti puno kraći. Unaprijed zahvaljujem.

uređeno: od Marello
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Marello je napisao:

Jesu li ove potvrde dovoljne da mirno spavam ili trebam tražiti još nešto i što bi to bilo?

Posve mirni možete biti tek kada dobijete i rješenja o obustavi postupaka koji su pokrenuti, odnosno kada ta rješenja postanu pravomoćna.

prije 3 sati , Marello je napisao:

koliko u ovakvim slučajevima imam razloga za brigu?

Obavezno uložite prigovor da je tražbina podmirena i da tražite obustavu postupka. Naravno, uz to ima dostavljate i dokaz o uplati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napraviti ću kako kažete, međutim zanima me slijedeće. Kada iz odvjetničkog/javnobilježničkog ureda dobijem usmenu potvrdu da je postupak obustavljen, moram li svejedno reagirati na rješenje o ovrsi i pisati prigovore ili je dovoljno zatražiti rješenje o obustavi i čekati njega?

 

Molio bih Vas još i informaciju o tome na kojem sudu mogu dobiti ispis pokrenutih ovršnih postupaka. Znam da ste rekli da nisu nužno svi završili na sudu, ali ja naprosto ne znam kako doći do svih tih rješenja, jer se radi o desecima ovrha i barem desetak različitih bilježnika/odvjetnika...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Marello je napisao:

Kada iz odvjetničkog/javnobilježničkog ureda dobijem usmenu potvrdu da je postupak obustavljen, moram li svejedno reagirati na rješenje o ovrsi i pisati prigovore ili je dovoljno zatražiti rješenje o obustavi i čekati njega?

Sve što imate usmeno potvrđeno nema baš nikakvu vrijednost, tako da svakako trebate reagirati na način da dostavite podnesak javnom bilježniku, a u kojemu ukazujete da je dug podmiren i da tražite žurnu obustavu postupka, a sve ovo temeljem priloga tj. potvrda o uplati koje mu uz podnesak dostavljate. Kažem ˝podnesak˝ da ne komplicirate sa nazivom ˝prigovor˝ i da ubrzate postupka nepotrebnim slanjem spisa na sud. Također, na ovaj način sprječavate javnog bilježnika da na rješenje o ovrsi stavi klauzulu pravomoćnosti i da ovrhovoditelj raspolaže sa ovršnom ispravom u odnosu na Vas, a koju može bilo kada upotrijebiti i pokušati prisilno naplatiti.

prije 11 sati , Marello je napisao:

Molio bih Vas još i informaciju o tome na kojem sudu mogu dobiti ispis pokrenutih ovršnih postupaka. Znam da ste rekli da nisu nužno svi završili na sudu, ali ja naprosto ne znam kako doći do svih tih rješenja, jer se radi o desecima ovrha i barem desetak različitih bilježnika/odvjetnika...

Za ovrhu je nadležan Općinski sud tj. njegov Ovršni odjel.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, imao bih jedno pitanje ukoliko bi netko mogao pomoći.

Naime suvlasnik sam jedne nekretnine. Režije, točnije, voda, struja i odvoz otpada glase na drugog suvlasnika. Niti jedan od suvlasnika ne stanuje na navedenoj nekretnini. Kako su se tamo trenutno stvorila velika dugovanja (zbog stanara koji su jedno vrijeme živjeli tamo) zanima me da li i ja podliježem ovrsi ili samo osoba na koga glase navedene režije. Za struju predpostavljam da samo osoba koja je potpisala ugovor sa Hep-om, ali za vodu (zadužena gradska tvrtka Vodovod i kanalizacija d.o.o) te za odvoz otpada (Stambeno i komunalno d.o.o.) nisam siguran, a najsmješnije (ili tužnije) je da ne znaju niti u tim firmamam baš najbolje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, gledatelj je napisao:

zanima me da li i ja podliježem ovrsi ili samo osoba na koga glase navedene režije

Ovršni postupak se može pokrenuti samo u odnosu na osobu na koju su izdani računi tj. na koju glase režije. Međutim, kako je u pitanju suvlasništvo, ta osoba može u posebnom postupku od Vas potraživati da joj podmirite polovicu nastalih dugova. Pa prema tome, mišljenja sam da bi Vam bilo jeftinije sjesti sa suvlasnikom i dogovorno podmiriti troškove na način da svatko plati polovicu.  Sve ovo navodim, jer ukoliko se ovi nastali dugovi budu podmirivali prisilnim češće odvjetničkih ureda koji ih zastupaju u postupku, zatim troškove javnog bilježnika, pa predvidive troškove i u konačnici sudske troškove. I tako ćete na kraju imati više troškova, nego li glavnice duga koju trenutno imate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, gledatelj je napisao:

Malo je tu kompliciranija situacija pa da ne idem u detalje. Najbitnije mi je da ovrha ne moze ici na mene. 

Da, razumijem, jer obično je to tako.

Temeljem ovoga što ste naveli, ovršni postupak se ne bi mogao pokrenuti izravno na Vas, ali po prigovoru ovršenika spis bi mogao završiti u parničnom postupku, a gdje bi on mogao dokazivati da se radi o dugu na ime suvlasnika, a ne samo njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Veliki pozdrav svima.

"Preuzela" sam brigu o plaćanju režija za kuću roditelja svog nevjenčanog partnera. Sve je do smrti prije par godina vodio pokojni tata, a majka nije bila upucena u apsolutno ništa. Nadalje su se plaćanja režija vršila veoma neredovito i nepravilno i nastali su dugovi. Da bismo sve to doveli u normalu odlučila sam se time pozabaviti. Od pred kraj 2021.g. kompletnu brigu o režijama ja vodim i sve je u tekućem stanju. Dokazi o svi uplatama su dostupni.

Muči me samo što vidim( od samog početka) da postoji utuženi dug za plin.

To vidim samo kao obavijest no nikada nije došlo rješenje od suda ili javnog bilježnika da je dug utužen. Kome da se obratimo po pitanju toga i postoji li mogućnost zastare dugovanja za režije od 1 godine jer je dug 100% stariji od 1,5 godine s obzirom da rješenja nikakvog do dana današnjeg nema.

Dug nije veliki, sramotnih niti 5eura, ali me brine koliki je trenutni dug s obzirom na kamate jer se dugu ne zna vremenski period kada je nastao.

Hvala Vam unaprijed na odgovoru!

Screenshot_20230503-160647_Chrome.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 33 minuta, Patry je napisao:

Kome da se obratimo po pitanju

Vjerovniku, davatelju usluge.

prije 34 minuta, Patry je napisao:

postoji li mogućnost zastare dugovanja za režije od 1 godine jer je dug 100% stariji od 1,5 godine s obzirom da rješenja nikakvog do dana današnjeg nema.

Ovisi kada je bio datum dospijeća duga i kada je ovršni prijedlog poslan javnom bilježniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , TonyBob je napisao:

Kamate na 5 eura su zanemarive, da je dug i 20 godina star, ne bi bile više od 10 eura.

Slažem se, ali je problem što na ovakva potraživanja idu troškovi postupka i eventualno troškovi zastupanja vjerovnika (koliko znam konkretni vjerovnik se ovdje zastupa samostalno). Tako da u konačnici ima više troškova nego glavnice s kamatama. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Slažem se, ali je problem što na ovakva potraživanja idu troškovi postupka i eventualno troškovi zastupanja vjerovnika (koliko znam konkretni vjerovnik se ovdje zastupa samostalno). Tako da u konačnici ima više troškova nego glavnice s kamatama. 

To me i "brine". Svi ti dodatni troškovi koji prate dug. Obratili smo se davatelju usluge Gpz-u, pa ću se javiti s povratnim informacijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Patry je napisao:

To me i "brine". Svi ti dodatni troškovi koji prate dug.

Svakako treba to riješiti i dovesti postupak do kraja tj. do pravomoćnosti rješenja o obustavi.

prije 1 minutu, Patry je napisao:

Obratili smo se davatelju usluge Gpz-u, pa ću se javiti s povratnim informacijama.

Koliko znam, oni su vrlo korektni u komunikaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Svakako treba to riješiti i dovesti postupak do kraja tj. do pravomoćnosti rješenja o obustavi.

Koliko znam, oni su vrlo korektni u komunikaciji.

Borbena7, još jednom Vam se zahvaljujem na savjetu!

Dobili smo povratni odgovor od Gpz-a i sve je riješeno.

Knjiženi dug je preostali iznos koji je potrebno uplatiti za račun javnog bilježnika koji je proveo ovrhu 2016.godine.

Sve je u najboljem redu.👍🙂

 

Screenshot_20230504-165629_Gmail.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija