Jump to content

Propušta krov zgrade, svi ignoriraju problem


Ivy66

Preporučene objave

Živim na posljednjem katu zgrade s osam stanova i redovito plaćam pričuvu. S krova mi duže vrijeme probija voda na više mjesta u stanu. O tome sam obavijestila predstavnika stanara i to pismeno, no on me totalno ignorirao. Zatim sam na oglasnoj ploći zgrade obavijestila sve stanare, no netko je drugi dan skinuo obavijest i opet me nitko nije kontaktktirao. Potpuni ignor.Kako vlažni stropovi znatno narušavaju kvalitetu mog života i uništavaju moju nekretninu, a pritom držim da problem krova nije problem samo stanara a posljednjem katu, zanima me što mogu poduzeti u situacijii kad ovo svi ignoriraju da zaštitim svoja prava kao jednog od suvlasnika zgrade. Želim navesti i to da i drugom susjedu na posljednjem katu također probija voda. Razmišljam da prestanem plaćati pričuvu, koja nije mala, ali na kraju ću ja ispasti negativac. Molim za savjet. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tom slučaju se predstavniku stanara obratite pisanim putem i to preporučeno i sa povratnicom. Upozorite ga, ukoliko se u roku kojega navedete ponovno ogluši na Vaše ukazivanje da je krajnje nužna sanacija krova zgrade kao zajedničkog dijela zgrade, a koji se održava iz sredstava pričuve, da ćete opunomoćiti odvjetnika i da ćete u sudskom postupku, a koji će u konačnici biti na štetu tj. trošak svih suvlasnika, urediti krov zgrade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete ovakav dopis dostaviti i svim suvlasnicima na znanje, bilo putem oglasne ploče ili poštanskih sandučića, pa neka i oni budu upoznati da je ignoriranje rješavanja zajedničkog problema zapravo najskuplje rješenje za sve suvlasnike, a ne samo za Vas osobno s obzirom da krov zgrade nije Vaše vlasništvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ivy66 je napisao:

Pokušat ću napraviti ovo što predlažete. Meni ni financijski, ni karakterno nije u interesu podizati tužbe. No, ponekad je to neizbježno, kad s druge strane nemate sugovornika. 

Razumijem Vaš stav, ali ponekad nema drugog rješenja. U svakom slučaju pokušajte na jedan način ozbiljno zaprijetiti sudskim postupkom, možda već to urodi plodom. Ali ukoliko reakcija izostane, nema razloga da svoja prava ne potražujete sudskim putem. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
, Borbena7 je napisao:

Razumijem Vaš stav, ali ponekad nema drugog rješenja. U svakom slučaju pokušajte na jedan način ozbiljno zaprijetiti sudskim postupkom, možda već to urodi plodom. Ali ukoliko reakcija izostane, nema razloga da svoja prava ne potražujete sudskim putem. 

Poštovana, meni su rekli da su takvi sudski postupci u Hrvatskoj borba s vjetrenjačama( da ne govorim o novcu)Zanima me koliko takva borba traje na našim sudovima.
Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

pozdrav!

Imam isti problem, predstavnik stanara i upravitelj zgrade ne reagiraju, zavlače, kažu da je sve gotovo, ali se čeka izvođač radova koji evo već godinu dana nema vremena doći popraviti krov. Meni su zidovi mokri, jučer je curkom curilo i to 10 cm od izvora struje tj.utičnice. Pročitala sam negdje da se može tražiti sudski nalog za hitnu sanaciju i da građevinski inspektor izađe na uviđaj. Ne znam što poduzeti. Ima li netko iskustva s time? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, marabubamara34 je napisao:

Ne znam što poduzeti.

Obratite im se pisanim putem (preporučeno i sa povratnicom) da Vam se hitno očituju (navedite slobodno roku u kojemu se mogu očitovati), kada i kako se pristupa sanaciji problema, jer da ćete u protivnom sudskim putem tražiti svoja prava, a što će u konačnici biti na trošak sredstava pričuve i o čemu ćete upoznati baš sve suvlasnike s obzirom da se radi o neradu i neodgovornom ponašanju, kako njih kao upravitelja zgrade, tako i predstavnika stanara. Možete ovaj ili sličan dopis u smislu informiranja drugih suvlasnika staviti na oglasnu ploču zgrade, čisto da njihov nemar bude javan. Ovo vrlo često dovede do konačne reakcije i sanacije problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Obratite im se pisanim putem (preporučeno i sa povratnicom) da Vam se hitno očituju (navedite slobodno roku u kojemu se mogu očitovati), kada i kako se pristupa sanaciji problema, jer da ćete u protivnom sudskim putem tražiti svoja prava, a što će u konačnici biti na trošak sredstava pričuve i o čemu ćete upoznati baš sve suvlasnike s obzirom da se radi o neradu i neodgovornom ponašanju, kako njih kao upravitelja zgrade, tako i predstavnika stanara. Možete ovaj ili sličan dopis u smislu informiranja drugih suvlasnika staviti na oglasnu ploču zgrade, čisto da njihov nemar bude javan. Ovo vrlo često dovede do konačne reakcije i sanacije problema.

Hvala puno na odgovoru.

Budući da se upravitelj povlači po sudovima sa gotovo svima, sumnjam da će prijetnja sudom njemu nešto značiti. U zgradi je 5 ili 6 stanova u vlasništvu RH i teško se može skupiti 51% za promjenu upravitelja. No, probat ćemo, ali to će trajati, a meni je u interesu da se što prije ovo sanira, da ne dočekam jesen i kiše. 

Zanima me ima li mogućnosti popravak krova, da ne ulažem vlastita sredstva, a da zaobiđem predstavnika stanara i upravitelja zgrade? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija