Jump to content

POREZ/BORAVISTE POMOĆ :/


MaxisAnime

Preporučene objave

Postovanje svima,

trebam pomoc, molim vas

situacija je ovakva, roditelji su mi trazili da se odjavim s njihove adrese(prebivaliste) jer dugo ne zivim s njima, i da mi mladi brat ima pravo na djecji, razlog da moja placa(sezonki poslovi) prelazi neki postotak i da ne moze on imati( moja placa je 4.500/5000kn) a oca (5000kn)

danas sam bio u MUP-u i teta na salteru mi dala papir di pise prebivaliste i boraviste di moram ispunit i dati njima, ja imam di biti trenutno kod nekog(boraviste) i rekla je teta da kad istekne 5god da imam 3 god se prijavljivat na tu adresu..sta poslje toga jeli moram onda na prebivaliste traziti?

stanodavac ce dati izjavu da sam kod njega i da ne trebam nikakve doprinose/novce mu davat

i sta moram u poreznoj? jeli poreznu,osobnu i bankovne racune sve moram promjeniti na tu novu adresu boravista

i dali gospodin gubi sva prava (pomoc pri crvenom krizu, ljecnicki jer je umirovljenik i ima pomoc od drzave finacijsku) zbog moje porezne knjizice

ako se ispisem iz prebivalista onda nemam nista kod svojih roditelja, vise?

iz sibensko-kninske sam zupanije

hvala i oprostite na dugom tekstu

moze i privatna poruka pa se cujemo i pozivom za detaljnije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate odjaviti baš prebivalište, i prijaviti ga tamo gdje sada stvarno trajno živite. Ovo za što Vam gospođa kaže jest privremeni boravak ili boravište. Kod stanodavca možete prijaviti i prebivalište i boravište.

Sve dokumente ćete morati promijeniti na prebivalište - osobnu (Porezna će povući podatke, mislim), kod banke itd.

Ne gubi, samo oni imaju veći cenzus jer se vi vodite kao član njihovog kućanstva, iako to niste, pa na konto toga ne mogu ostvarivati neka prava.

Nemate ništa više kod svojih roditelja u smislu toga da živite tamo, ali dakako da Vam ostaju sva prava glede nasljeđivanja Vaših roditelja i eventualno Vaših stvari koje Vama pripadaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nebi se prijavio kao prebivaliste nego boraviste jel to moguce(bar dok mi ne istekne taj limit koliko mogu iskoristit

ovo za rezije, komunalno po kucanstvu znam da ce im se povecat(nije to problem platit)

mene samo plasi da ne izgube pravo na pomoc od kartasa,mirovinu i pomoc pri ljekovima i za njegu i odrzavanje sta dobivaju od drzave

kako to izbjeci sa poreznom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija