Jump to content

Poticaj za samozapošljavanje 2020


Legos031

Preporučene objave

Poštovani, imam nedoumicu vezano potpore za samozapošljavanje, naime, situacija kod mene je takva da sam trenutno zaposlen na neodređeno, dao bih otkaz i pokrenuo svoj vlastiti posao, ali kako sam uspio pročitati to neće biti moguće, citiram "Ako su osobe prije prijave u evidenciju nezaposlenih imale sporazumni prekid ugovora o radu, a nakon toga dva kraća radna odnosa koja zajedno traju kraće od 3 mjeseca čime su ostvarile pravo na novčanu naknadu."

Moje pitanje je smijem li ja dati sporazumni otkaz, ali ne prijaviti se za primanje naknade s Biroa rada, ali predati zahtjev za poticaj za samozapošljavanje i hoće li isti biti prihvaćen? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 30 minuta, Legos031 je napisao:

Poštovani, imam nedoumicu vezano potpore za samozapošljavanje, naime, situacija kod mene je takva da sam trenutno zaposlen na neodređeno, dao bih otkaz i pokrenuo svoj vlastiti posao, ali kako sam uspio pročitati to neće biti moguće, citiram "Ako su osobe prije prijave u evidenciju nezaposlenih imale sporazumni prekid ugovora o radu, a nakon toga dva kraća radna odnosa koja zajedno traju kraće od 3 mjeseca čime su ostvarile pravo na novčanu naknadu."

Moje pitanje je smijem li ja dati sporazumni otkaz, ali ne prijaviti se za primanje naknade s Biroa rada, ali predati zahtjev za poticaj za samozapošljavanje i hoće li isti biti prihvaćen? Hvala

Morati ćete pitati u HZZ-u. Ukoliko imate nekoga tko je nezaposlen otvorite na njegovo ime jer je šteta izgubiti posao koji je relativno siguran.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost Vaš plan po mom mišljenju nije moguć, jer morate biti u evidenciji nezaposlenih osoba na Zavodu (pa makar jedan dan) da biste ostvarili pravo na poticaje (jer je poanta dodjeljivanja poticaja da se smanji broj nezaposlenih osoba na birou, biro nema nikakvog interesa poticati ljude koji nisu njihovi korisnici). Međutim, sustav poticaja se svake godine mijenja i svake godine HZZ vrši edukacije za svoje mjere, tako da je možda najbolje poći na jednu od tih edukacija (obično iz održavaju centri za poduzetništvo, razvojne agencije i slično) i ustanoviti, odnosno pitati predavače.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Nažalost Vaš plan po mom mišljenju nije moguć, jer morate biti u evidenciji nezaposlenih osoba na Zavodu (pa makar jedan dan) da biste ostvarili pravo na poticaje (jer je poanta dodjeljivanja poticaja da se smanji broj nezaposlenih osoba na birou, biro nema nikakvog interesa poticati ljude koji nisu njihovi korisnici). Međutim, sustav poticaja se svake godine mijenja i svake godine HZZ vrši edukacije za svoje mjere, tako da je možda najbolje poći na jednu od tih edukacija (obično iz održavaju centri za poduzetništvo, razvojne agencije i slično) i ustanoviti, odnosno pitati predavače.

U tome i je poanta, ja bih se prijavio na biro rada, ali ako mi je uvjet za dobijanje poticaja za samozaposljavanje taj da ne uzimam naknadu za nezaposlene naravno da cu odabrati tako.

Mene zanima samo jel ja mogu ikako imat pravo na poticaj za samo zap. Ako dam otkaz u trenutnoj firmi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Legos031 je napisao:

U tome i je poanta, ja bih se prijavio na biro rada, ali ako mi je uvjet za dobijanje poticaja za samozaposljavanje taj da ne uzimam naknadu za nezaposlene naravno da cu odabrati tako.

Mene zanima samo jel ja mogu ikako imat pravo na poticaj za samo zap. Ako dam otkaz u trenutnoj firmi

Ne, jedno s drugim nema veze, primanje novčane naknade za nezaposlene i prijava na biro. Vi možete biti prijavljeni na biro i bez prava na novčanu naknadu, odmah kad postanete nezaposlena osoba. Neki ljudi koji imaju pravo na novčanu naknadu uz poticaje za samozapošljavanje (dakle, ovih 55.000-70.000,00 kn) još mogu to "podebljati" jednokratnom isplatom cjelokupne novčane naknade na koju imaju pravo, tako da imaju više kapitala za početak poslovanja, dok oni drugi, koji nisu imali pravo na novčanu naknadu, ako im poslovni plan prođe, mogu dobiti "samo" ovih 55.000-70.000,00 kn.

Vjerujem da Vas je to zbunjivalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija