Jump to content

Naknadno pronadena oporuka


Palappa

Preporučene objave

Molim vas ako mi neko moze pomoci u vezi nasljedstva. Odrastao sam u Njemackoj, pa mi Hrvatski nije bas najbolji.

Situacija:

Imam 37 Godina i odrastao sam u Njemackoj. Prije 15 godina sam saznao, da mi roditelji nisu pravi ili rodjeni roditelji.

Nisam usvojen, nego je taj otac kad sam imao 6 Godina sebe upisao naknadno kao oca. Majka mi znaci zakonski nije majka.

Prije 5 godina je ona umrla i ostavila mi je preko oporuke svu svoju imovinu u hrvatskoj. U maticnom uredu je bilo upisano, da postoji oporuka.

Taj otac je u ostavinskoj raspravi rekao da ne postoji nikakva oporuka i kao muz je dobio svu njenu imovinu. Ja tada nisam imao kontakta sa njim i nisam se pobrinuo.

Sada sam nasao tu oporuku sto mi je majka napisala. Taj otac je sada umro. Ja negovo nasljedstvo iz razlicitih razloga ne zelim prihvatiti. On ima 3 djece iz bivsih odnosa ali i oni najvjerovatnije ne zele prihvatiti nasljedstvo.

Pitanje:

Dali ja mogu naknadno uvaziti tu oporuku i prepisati tu imovinu na mene? Dali znate za neki slicni slucaj i dali mi mozete preporuciti iskustnog odvjetnika za takav slucaj?

Puno pozdrava i velika hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija