Jump to content

Izjava o nepotpisivanju novog ugovora


Ema35

Preporučene objave

Pozdrav, imam ugovor na neodredeno i firma mi trenutno nudi novi ugovor na potpisivanje koji ne zelim potpisati i generalno su mi objasnili da mogu dobiti poslovno uvjetovani otkaz sto meni odgovara zbog otpremnine i naknade sa hhza. Danas me zovu da im napisem izjavu koji su razlozi zasto ne zelim potpisati novi ugovor i da im vratim primjere tog novog ugovora. Ja sam mislila napisati u izjavi da je uvedeno u ugovor zabrana trziznog natjecanja u jednom strogom obliku sto prije niej bilo te da mi to ne odgovara. Da li je obavezna moja izjava sa pravne stranee tj. da li se moze zloupotrijebiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikakve izjave im nemojte pisati, mozete im samo usmeno reci da ovakav ugovor ne zelite potpisati, iskopirajte si primjerak tog ponudjenog novog ugovora i isti im vratite.

Ako ne potpisete novi ugovor o radu na snazi ostaje i dalje stari ugovor o radu, kako to poslodavcu nece odgovarati donjet ce odluku o "Otkaz ugovora o radu s ponudom izmjenjenog ugovora" (Clanak 123. ZOR-a) i vjerojatno vam ponuditi taj isti novi ugovor koji vam je vec nudio, ako ga u roku 8 dana ne potpisete (taj novi ugovor) automatski vam nastupa otkazni rok koji mora biti naveden u odluci "Otkaz ugovora o radu s ponudom izmjenjenog ugovora", isto tako mora biti navedena i klauzula o otpremnini sa datumom isplate iste.
Ovakvim otkazom imate sva prava na burzi.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo citam svugdje, pise da i kod osobno uvjetovanog ima se pravo i na otpremninu i pravo sa biroa. Osim toga da li postoji jos nesto zbog cega je to losa varijanta. Pitam jer mi se cini da bi oni mozda mene vratili na posao te onda izvodili gluposti (lokacija rada, radne obaveze) da sama dam otkaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja je pretpostavka da se ovdje nebi radilo o "osobno uvjetovanom otkazu", vam poslodavac nebi dao takvu vrstu otkaza, ali u pravu ste za takvu vrstu otkaza ako se poslodavac slaze imate isto sva prava na burzi, ali ovo nebi mogao biti takav otkaz, citiram iz ZOR-a, clanak 115, stavak 1, tocka 2

"ako radnik nije u mogućnosti uredno izvršavati svoje obveze iz radnog odnosa zbog određenih trajnih osobina ili sposobnosti (osobno uvjetovani otkaz)"

Otidjite u pravnu ili kadrovsku sluzbu i to sto vas muci u tom novom ugovoru izrecite im osobno, i vratite im taj novi ugovor.

Kako to mislite "vratili na posao", pa zar sad ne radite.

Ako vam daju "poslovno uvjetovani otkaz" tada na to radno mjesto nesmiju 6 mjesci zaposliti drugog radnika, tako ako vas se zele regularno rijesiti jedino bi to moglo biti putem "Otkaz ugovora o radu s ponudom izmjenjenog ugovora".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trenutno sam na bolovanju sa djetetom, a cijela ova prica je netom nakon zavrsetka mog porodiljnog. Da rekla sam za tu izjavu, a oni meni da moraju imati neki papir da ja to nisam htjela. Zvala s zavod za zaposljavanje isto ne znaju. Uopce ne shvacam kako bi mene mogla  "kostati" napismeno takva izjava ako mi osobno uvj ne mogu dati. Jer kao cijela prica je ta izjava vratiti ugovor, onda otkazni rok, 4 dana godisnjeg i kao otpremnina. Zbilja ne razumijem. Trebala bih u pon na posao jer jos nisam niti 15 radnih dana skupila da mi daju ikakav otkaz, nakon porodiljnog pa su mi i to rekli da moram doci odraditi. Prakticki meni se sve cini kao ok, osim te izjave. Koga god pitam nitko ne zna. Meni je vazno da imam otpremninu i naknadu. Plus radno mjesto je voditelj 30 ljudi takoda ni ne shvacam kako ce pravno izvesti ds 6 mj nemaju zaposlenog drugog voditelja.

uređeno: od Ema35
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Da li mi otkazni rok tece od dana potpisivanja Odluke o otkazu zbog izmijenjenog ugovora ili nakon 8 dana. Fora je da mi kazu da ako potpisem ne moram vise dolaziti na posao, a ako cekam tih 8 dana da moram svih 8 dolaziti?

Btw ako radno vrijeme mi je bilo od pon do petka, da li u otkazni rok idu i vikendi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ema35 je napisao:

Da li mi otkazni rok tece od dana potpisivanja Odluke o otkazu zbog izmijenjenog ugovora ili nakon 8 dana. Fora je da mi kazu da ako potpisem ne moram vise dolaziti na posao, a ako cekam tih 8 dana da moram svih 8 dolaziti?

Btw ako radno vrijeme mi je bilo od pon do petka, da li u otkazni rok idu i vikendi

Prvo i osnovno ako vi ne zelite vise raditi u toj firmi, Vi nista ne potpisujete a otkazni rok nastupa 8 dana nakon sto ste primili "Otkaz ugovora o radu s ponudom izmjenjenog ugovora".

Za vrijeme tih 8 dana vi morate normalno raditi, a nakon toga vam krece zakonski otkazni rok prema ZOR-u, sve to je trebalo biti tekstualno navedeno u "Otkaz ugovora o radu s ponudom izmjenjenog ugovora" pa cak vam je trebala biti napisana i visina otpremnine i trenutak isplate iste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
Dana 10. 02. 2020. u 15:32, malicovjek je napisao:

Prvo i osnovno ako vi ne zelite vise raditi u toj firmi, Vi nista ne potpisujete a otkazni rok nastupa 8 dana nakon sto ste primili "Otkaz ugovora o radu s ponudom izmjenjenog ugovora".

Za vrijeme tih 8 dana vi morate normalno raditi, a nakon toga vam krece zakonski otkazni rok prema ZOR-u, sve to je trebalo biti tekstualno navedeno u "Otkaz ugovora o radu s ponudom izmjenjenog ugovora" pa cak vam je trebala biti napisana i visina otpremnine i trenutak isplate iste.

Normalno raditi 8 dana koji posao? Ako staro radno mjesto više ne postoji, a novi ugovor kojim me se preraspodjeljuje na novo radno mjesti, nisam želio potpisati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija