Jump to content

HEP TOPLINARSTVO jednostrano izvršenje prisilne naplate računa od trećih lica


rbutkovic

Preporučene objave

Može li HEP TOPLINARSTVO jednostrano vršiti prisilu naplate računa od trećih lica ukoliko korisnik njihove usluge po njihovim navodima ne plaća svoje račune?

Meni se to upravo dogodilo jer u zgradi imamo u najmu jedan prostor i sada je HEP TOPLINARSTVO poslalo meni ovaj dopis i odmah sam dobio i račun da sada ja plaćam račune za taj prostor.

Evo i teksta:

HEP TOPLINARSTO d.o.o. je za zajedničku prostoriju stambene zgrade na adresi Čalogovićeva, Zagreb, račune za isporučenu toplinsku energiju po šifri krajnjeg kupca 30180221014 ispostavljali na društvo X Y d.o.o.

Budući društvo X Y d.o.o. uopće ne podmiruje ispostavljene račune za isporučenu toplinsku energiju obavještavamo Vas kako HEP TOPLINARSTVO d.o.o. više nije u mogućnosti račune za isporučenu toplinsku energiju ispostavljati na njih kao korisnika predmetne zajedničke prostorije.

Sukladno navedenom, obavještavamo Vas kako smo evidentirali promjenu u matičnim podacima krajnjih kupaca te smo za predmetnu zajedničku prostoriju otvorili novu šifru krajnjeg kupca 30180221197 po kojoj ćemo račune za isporučenu toplinsku energiju, počevši od računa za 12/2019 ispostavljati na Vas, kao ovlaštenog predstavnika suvlasnika na navedenoj adresi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Javite se upravitelju zgrade, pa neka njihova pravna služba pristupi rješavanju ovog problema.

Ovdje bi trebalo tražiti od najmoprimca da hitno podmiri cijeli dug prema HEP-u ili mu slijedi raskid ugovora o najmu. HEP ima mogućnosti ovršiti najmoprimca temeljem izdanih i nepodmirenih računa, ali nikako ne može izdavati račun na Vaše ime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, rbutkovic je napisao:

Poštovani, imate li možda neku ideju što bi uopće HEP TOPLINARSTVU bila zakonska osnova za ovakvo postupanje?

U svome pismu nisu naveli temeljem kojeg zakona i članka oni postupaju ovako kako su postupili.

Nema zakonske osnove koja dozvoljava da se računi izdaju na ime i prezime osobe koju samovoljno vjerovnik odabere. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na pomoći. Nikome nije jasno zašto su to napravili jer sam upravo sada od predstavnika tvrtke XY dobio na uvid sve račune koje oni uredno plaćaju. Napravio sam za sebe presliku zadnje plaćenog računa za 11/2019 iz kojeg je vidljivo da je račun plaćen, a onda za 12/2019 račun dostavljaju na moje ime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
prije 20 sati , rbutkovic je napisao:

Dobio sam opet pismo HEP-a kao odgovor na moju žalbu. Molim vas pogledajte i molim savjet što mi je činiti dalje jer ovo očito nema kraja za mene.

Osobno sam i dalje ovog mišljenja:

, Borbena7 je napisao:

Javite se upravitelju zgrade, pa neka njihova pravna služba pristupi rješavanju ovog problema.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija