Jump to content

Porodiljni, istek ugovora na određeno, novi posao


winggirl_99

Preporučene objave

Pozdrav, 
Imam jedno malkoc komplicirano pitanje pa ako mi itko zna odgoboriti bilo bi super. Javila sam se Hzzo-u no oni su mi samo copypaste-ali zakon. 
Zaposlena sam od 04.mj2017. 
Od 1mjeseca 2019 do 07.01.2020 sam na porodiljnom. Taj dan mi je istekao ugovor. Dobila sam novi posao i pocinjem raditi 20.og. 
Znači 13 dana pauze među zaposlenjem. Trudna sam 3 mjeseca i planiram raditi iduća tri bar. 
Hoću li imati pravo na punu naknadu plaće ili će računati 3 mjeseca porodiljnog i 3 sto budem radila sada?  
Jer sam dosad primala minimalac,  a nova plaća mi je 4000kn. Da li je itko bio u sličnoj situaciji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se ne varam, morate za porodiljnu naknadu donijeti 6 posljednjih isplatnih lista, oni računaju prosjek tih plaća, te izračunavaju cijenu radnog sata, i onda svaki mjesec porodiljne naknade množe izračunati radni sat s brojem radnih sati u tom mjesecu, tako da će Vam porodiljna naknada svaki mjesec biti drugačija, i kombinirat će ova dva prihoda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija