Jump to content

Spajanje na postojeće instalacije na putu / cesti u privatnom vlasništvu


rabbit16

Preporučene objave

Pozdrav!

Imam situaciju da bi trebao graditi kuću na parceli do koje vodi cesta koja je u privatnom vlasništvu.
Čovjek je dao zahtjev da to grad preuzme u vlasništvo, ali to je sve još uvijek u nekom postupku.

U toj ulici su položene instalacije na koje su spojene sve kuće, ali u sustavu Vodoopskrbe i odvodnje to još nije ucrtano jer je riječ o privatnoj parceli, iako uredno svima očitavaju vodomjere i šalju račune.

E sad, ja koji bi dao zahtjev za građevinsku dozvolu vjerojatno ne bih dobio njihovu suglasnost iz gore navedenog razloga.

Postoji li neki način da se legalno spojim na te instalacije? Tipa sklapanje ugovora o služnosti puta i polaganja instalacija s vlasnikom te parcele (on bi to prihvatio) ili ću morati upisivati bunar i septičku kao izvor vode i odvodnje?

Hvala!
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, rabbit16 je napisao:

Tipa sklapanje ugovora o služnosti puta

Ovo ćete morati svakako poradi pristupa javnom putu a zbog trenutnog stanja vlasništva.

Prije 18 minuta, rabbit16 je napisao:

ili ću morati upisivati bunar i septičku kao izvor vode i odvodnje?

Ako je kao mogućnost propisano odredbama JLS možda bi trenutno to bilo najjednostavnije rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Spitfire je napisao:

Ovo ćete morati svakako poradi pristupa javnom putu a zbog trenutnog stanja vlasništva.

Ako je kao mogućnost propisano odredbama JLS možda bi trenutno to bilo najjednostavnije rješenje.

A gdje i kako se potpisuje taj ugovor o služnosti?

Znači smatrate da bi trebao prijavljivati bunar i septičku iako pred parcelom imam šaht sa priključkom vode i kanalizacije? 
Nije li moguće sklopiti ugovor o služnosti pristupa i vodova i reći da sam provukao "svoje" instalacije do parcele?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , rabbit16 je napisao:

A gdje i kako se potpisuje taj ugovor o služnosti?

Sačini se ugovor sa vlasnikom čestice o služnosti puta.

prije 7 sati , rabbit16 je napisao:

Znači smatrate da bi trebao prijavljivati bunar i septičku iako pred parcelom imam šaht sa priključkom vode i kanalizacije? 

Ovo navodim samo kao alternativu ako se ne može drugačije. U biti vama u zahtjevu za izdavanje građ. dozvole treba dokaz da postiji mogućnost priključenja građevne čestice na javnu prometnu površinu, da postoji mogućnost priključenja građevine na javni sustav odvodnje otpadnih voda ako prostornim planom nije određeno da je moguće priključenje na vlasiti sustav odovodnje, te da je mogće priključiti građevinu na niskonaponsku električnu mrežu.

Dakle, dokaz o mogućnosti priključenja na javnu prometnu površinu  bi bio ugovor o služnosti, a ako nije moguće drugačije, otpadne vode bi mogli riješiti septičkom jamom. No, prije toga bi valjalo vidjeti sa JLS da li ovo nerješeno vlasništvo ima kakovog utjecaja na priključenje, ako nema ništa vas ne spriječava da se priključite na javni sustav odvodnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija