Jump to content

Ovrha od strane bivše supruge


Tomo74

Preporučene objave

Pozdrav svima

Hvala svim ljudima pravne struke koji nesebično i besplatno dijele svoje savjete na ovom mjestu.

Molio bih za pravni savjet u slijedećem slučaju:

Bivša supruga me ovršila preko Fine na iznos dupli od stvarnog(za tu tvrdnju posjedujem sve uplate koje to potvrđuju),namjera mi je bila da se ona i ja dogovorimo da obročno  otplatim stvarni dio dugovanja koji je nastao usmenim dogovorom između mene i nje o smanjenju alimentacije za 200kn zbog teške financijske situacije u kojoj sam se našao prije 18 mjeseci.Nije se složila.Pisao sam zahtjev za proglašenje ovrhe nedopuštenom na sud u Zg u kojem tražim utvrđivanje stvarnog stanja duga,međutim nisam dobio nikakav odgovor iako sam ga poslao prije više od mjesec dana.

Što mi je dalje činiti?ponovno pisati zahtjev na sud?ili nešto drugo?

Unaprijed zahvaljujem

Tomo

uređeno: od Tomo74
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako imate mogućnosti pođite na sud i vidite što se uopće radilo u Vašem spisu, a ako nemate tu mogućnost onda pošaljite požurnicu za postupanje po svom zahtjevu i to radi opasnosti od neosnovanog prijenosa novčanih sredstava, odnosno radi proteka roka u kojemu je po Ovršnom zakonu sud dužan postupati. Jeste podnijeli samo zahtjev za proglašenje ovrhe nedopuštenim ili ste uz njega tražili i odgodu provedbe ovrhe? Zatim me zanima, kad istječe rok od 60 dana tj. kad je  točno njen zahtjev predan na Finu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovoru i savjetu

Da odgovorim na Vaša pitanja;Bio sam na sudu odmah nakon što sam shvatio da sam ovršen(29.11.2019.) i od koga i tražio uvid u spis no tamo me djelatnica pismohrane od toga odgovorila jer je rekla da spis nije diran 7 godina.Kasnije sam od fine dobio pisanu obavijest o ovrsi i papir na kojem je rukom ispisano koliko sam "dužan zaostataka" po presudi za uzdržavanje ml.sina vezanoj uz rastavu braka.Podnio sam zahtjev za proglašenje ovrhe nedopuštenom u istom dokumentu tražio sam i odgodu provedbe iste.Koliko sam upoznat nemam puno vremena jer rok od 60 dana ističe uskoro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Tomo74 je napisao:

Bio sam na sudu odmah nakon što sam shvatio da sam ovršen(29.11.2019.) i od koga i tražio uvid u spis no tamo me djelatnica pismohrane od toga odgovorila jer je rekla da spis nije diran 7 godina.

To neće biti taj spis.

prije 1 sat , Tomo74 je napisao:

Kasnije sam od fine dobio pisanu obavijest o ovrsi i papir na kojem je rukom ispisano koliko sam "dužan zaostataka" po presudi za uzdržavanje ml.sina vezanoj uz rastavu braka.

Radi se o izravnoj naplati putem Fine, a temeljem presude tj. sada ovršne isprave iz spisa kojega spominjete i koji nije diran 7. godina?

prije 1 sat , Tomo74 je napisao:

Podnio sam zahtjev za proglašenje ovrhe nedopuštenom u istom dokumentu tražio sam i odgodu provedbe

Jeste se pozvali na nekakav poslovni broj spisa ili ste ovo dostavili sudu kao posve novi prijedlog? O odgodi se trebala donijeti odluka u roku od 8 dana od zaprimanja.

prije 1 sat , Tomo74 je napisao:

Koliko sam upoznat nemam puno vremena jer rok od 60 dana ističe uskoro.

Kada je točno zahtjev predan Fini (ne kada ste Vi saznali)?

prije 1 sat , Tomo74 je napisao:

Kasnije sam od fine dobio pisanu obavijest o ovrsi i papir na kojem je rukom ispisano koliko sam "dužan zaostataka" po presudi za uzdržavanje ml.sina vezanoj uz rastavu braka

Da li rukom ispisani zaostatak odgovara stvarnom stanju Vašeg duga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Huh,pokušat ću odgovoriti na Vaša pitanja

Prije 37 minuta, Borbena7 je napisao:

 

Radi se o izravnoj naplati putem Fine, a temeljem presude tj. sada ovršne isprave iz spisa kojega spominjete i koji nije diran 7. godina?

Da tako je.

Jeste se pozvali na nekakav poslovni broj spisa ili ste ovo dostavili sudu kao posve novi prijedlog? O odgodi se trebala donijeti odluka u roku od 8 dana od zaprimanja.

Pozvao sam se na poslovni broj spisa koji je ujedno presuda o razvodu i uzdržavanju djeteta i u ovom slučaju ovršna isprava kako ste rekli.Ne nisam dobio apsolutno nikakav odgovor.

Kada je točno zahtjev predan Fini (ne kada ste Vi saznali)?

29.11.2019.

Da li rukom ispisani zaostatak odgovara stvarnom stanju Vašeg duga?

Ne,stvarni dug je upola manji.

 

uređeno: od Tomo74
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve mi je sada jasno. Poslali ste ˝pravu stvar˝ na krivo mjesto. Pogrešno ste se pozvali na broj spisa o razvodu i uzdržavanju, pa vjerujem da se zahtjev zagubio na parničnom odjelu tj. da još nije ni došao do ovrhe. Rok za prijenos je idući tjedan. Ajde sve sutra odmah opet odnesite na sud, naslovite da je za ovršni odjel, da je hitno i da je po čl. 210. Ovršnog zakona. I svakako uklonite poziv na poslovni broj presude za razvod braka i uzdržavanje djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija