Jump to content

Prodaja kuće


pravni.gradanin

Preporučene objave

Pitanje ako netko zna kako bi se situacija razvijala : osoba ima ovrhu po kreditu koja je velika,nezaposlena je i nema izvora prihoda. Na sebi ima kucu i nešto poljoprivrednog zemljišta. Od banke još uvijek nije došlo promjena sredstva ovrhe na nekretnine nego je još uvijek na račun samo. Pitanje je sljedeće, ako osoba pozove procjenitelja na svoju ruku da procjeni vrijednost njene imovine i kad procjenitelj da procjenu ona proda nekretninu nekome po toj cijeni da li banka može poništiti tu prodaju iako ce novci koji se dobiju ići na dug (vjerovatno neće biti dovoljno) i ako je kuca prodana po procjeni službene osobe i nebi ni banka dobila vise od toga da je sama sjela na kuću? malo sam na dugo to sve ali ako netko ima mišljenje kako bi se to razvijalo . hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , pravni.gradanin je napisao:

da li banka može poništiti tu prodaju

Vjerovatno joj isto ne bi bilo u ineresu ako je ovo ispod točno

prije 1 sat , pravni.gradanin je napisao:

ce novci koji se dobiju ići na dug

jer bi sigurno dobila manje kada bi promijenila sredstvo ovrhe i sama išla da dražbu.

No ukoliko bi novci išli za neku drugu svrhu uvijek joj ostaje tužba za pobijanje dužnikovih pravnih radnji u roku godine dana od otuđenja naplatnim pravnim poslom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To sam i ja mislio da joj nije u interesu pobiti tu prodaju bez obzira sto novci vjerovatno neće pokriti cijeli dug ali nebi ga pokrili ni oni sami da pokreću dražbu jer je kuca starija . Ono sto me zanima da li bi došlo do problema ukoliko bi kuću kupio netko iz obitelji dužnika? da li provjerava banka to i da li uopće ima ikakve veze tko kupi? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , pravni.gradanin je napisao:

Od banke još uvijek nije došlo promjena sredstva ovrhe na nekretnine nego je još uvijek na račun samo.

Da li je taj kredit zabilježe kao teret u zk za ovu nekretninu? I da pokušaju promjenu predmeta i sredstva ovrhe na nekretninu, da li su ispunjeni uvjeti za odobravanje ovrhe na nekretnini?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Da li je taj kredit zabilježe kao teret u zk za ovu nekretninu? I da pokušaju promjenu predmeta i sredstva ovrhe na nekretninu, da li su ispunjeni uvjeti za odobravanje ovrhe na nekretnini?

Mislite da li je bio kredit za kuću ili ? Kredit je bio nenamjenski i u vrijeme podizanja toga kredita osoba još nije bila vlasnik nekretnine ,kasnije je naslijedila. Ne znam koji uvjeti moraju biti ispunjeni jer se nisam susreo sa takvom situacijom još do sada...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , pravni.gradanin je napisao:

Mislite da li je bio kredit za kuću ili ? Kredit je bio nenamjenski i u vrijeme podizanja toga kredita osoba još nije bila vlasnik nekretnine

Da, ali kako u tu vrijeme nekretnina nije bila u vlasništvu, tako banka sigurno nije upisana na ovaj način.

prije 10 sati , pravni.gradanin je napisao:

Ne znam koji uvjeti moraju biti ispunjeni jer se nisam susreo sa takvom situacijom još do sada...

Uvjeti po čl. 80.b. Ovršnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , pravni.gradanin je napisao:

Osoba živi u toj nekretnini a da li je potpisano da banka smije sjesti na nekretninu osobno ne znam ,moguće ako je takav bio ugovor nenamjenskog kredita. 

Svakako, ako mislite prodavati nekretninu trebali bi provjeriti stanja u zemljišnim knjigama, jer ključno je pitanje, da li ta nekretnina na sebi ima upisanih tereta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , pravni.gradanin je napisao:

ako teret ne postoji u zemljišnim knjigama onda se može tražiti procjenitelj i prodati kako sam napisao u prvom pitanju?

S obzirom na nezavidnu situaciju, mišljenja sam da je bolje da se sami upustite u prodaju nekretnine i to što prije. Imate više razloga za to, od činjenice da ćete je sami sigurno znatno povoljnije prodati, pa do toga da ćete uštedjeti popriličan novčani iznos, jer ćete izbjeći troškove ovršnog postupka, a koji u ovakvim postupcima s obzirom na vrijednost predmeta spora, znaju biti itekako poprilični. Ukoliko ima ikakvih upisa u zk, javite povratno informaciju o čemu je riječ, pa postoji mogućnost da i tada izbjegnete prodaju nekretnine sudskim putem tj. na dražbi, ali naravno u dogovoru s bankom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija