Jump to content

oduzimanje (predavanje) vozacke dozvole


ivan04

Preporučene objave

Pozdrav.Ovako imam epilepsiju (blagi oblik).u 8. mjesecu imao sam napad i zbog toga sam poslan na izvanredni ljecnicki.koji sam kako kaze doktor uredno prosao ali zakon je takav da godinu dana gubim vozacku.(znaci potpuno nebitan pregled koji me kostao 500 kn)dobio sam papir sa kojim moram u mup PREDATI vozacku,sta sam izignorirao i vozacka mi i dalje vrijedi.u 1.mj dolazi mi doma papir ponovo da PREDAM vozacku.moje misljenje je da oni meni nemaju razlog nju oduzeti (nikakav prekrsaj nisam napravio,nisam imao napad u autu,normalno funkcioniram i osjetim kad je napad tako da stignem reagirati) pa traze predavanje.mislim da je to situacija di ni oni bas nisu u pravu sto posto i idu na to "app" ako prodje prodje.po meni je to cista diskriminacija osoba sa epilepsijom,jer epi napad moze imati svaka osoba u svakom trenutku i da poslje uopce nema dijagnozu epilepsije.eto ako neko ima neku preporuku kako i sta raditi i dali krenuti u tuzbu jer ponavljam tu njihov zakon po meni rusi puno vece zakone.ja nisam duzan nikome PREDATI vozacku fizicki .oni je moraju sami ponistiti na tih sada 8 mj. ako imaju pravo to bi napravili davno po meni a ne me zivkali da je dodjem predati sam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Epilepsija kao takva je dijagnoza, koja za posljedicu ima zabranu upravljanja strojevima i vozilima bilo koje vrste te smanjenje radne sposobnosti, bez obzira kako se vi osjecate. Obzirom da epilepsija moze biti akutna i kronicna jer ona sama po sebi nije bolest nego posljedica neke druge dijagnoze, vama je izrecena zabrana na odredjen period, kako bi se izbjegla buduca potencijalna nesreca u prometu. Takvu odluku bi morali postivati, te po proteku 8mj. na koliko vam je ista oduzeta, ponoviti nalaze da se vidi u kojoj mjeri i da li je epilepsija prisutna te da li su prestali uvjeti za privremenu zabranu upravljanja vozilom.

Vasa vozacka se ne ponistava trajno, nego se samo pohranjuje na odredjeni period te iz tog razloga ne moze biti ponistena nekim automatizmom kako vi to smatrate. Jednako tako ne vidim prostor za tuzbu..eventualno neku zalbu za koju je ishod vrlo neizvjestan u vasem slucaju.

Smatrali se duznim ili ne, trebali bi postupiti po odluci i predati vozacku na odradjeni period kako vam je i zatrazeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , MsBourne je napisao:

Epilepsija kao takva je dijagnoza, koja za posljedicu ima zabranu upravljanja strojevima i vozilima bilo koje vrste te smanjenje radne sposobnosti, bez obzira kako se vi osjecate. Obzirom da epilepsija moze biti akutna i kronicna jer ona sama po sebi nije bolest nego posljedica neke druge dijagnoze, vama je izrecena zabrana na odredjen period, kako bi se izbjegla buduca potencijalna nesreca u prometu. Takvu odluku bi morali postivati, te po proteku 8mj. na koliko vam je ista oduzeta, ponoviti nalaze da se vidi u kojoj mjeri i da li je epilepsija prisutna te da li su prestali uvjeti za privremenu zabranu upravljanja vozilom.

Vasa vozacka se ne ponistava trajno, nego se samo pohranjuje na odredjeni period te iz tog razloga ne moze biti ponistena nekim automatizmom kako vi to smatrate. Jednako tako ne vidim prostor za tuzbu..eventualno neku zalbu za koju je ishod vrlo neizvjestan u vasem slucaju.

Smatrali se duznim ili ne, trebali bi postupiti po odluci i predati vozacku na odradjeni period kako vam je i zatrazeno.

mislio sam na to.zasto mi ne napisu zabranu u komp.od godinu dana.kao i prijatelju koji je zbog alkohola ostao na 6 mj bez vozacke.u njegovom slucaju samo mu je dosao papir doma do kada nema pravo upravljati autom bez ikakvog predavanja svojih dokumenata.vozacka je kod njega ali ima zabranu.mene zovu da fizicki predam vozacku.a vozacka uredno vrijedi kad je provjeravam preko stranice njihove.znaci dok je ne predam mogu upravljati autom.mislim to ispada sve malo cak i smijesno

 

u cijeloj toj prici mi izgleda da doktori su se ogradili ako se nesto nedaj boze desi.mup kulturno pita vozacku jer je nemaju pravo je oduzeti,a ja igram igru ako sjednem za volan "cuvaj me boze godinu dana" bez i najmanjeg sudara i sve ok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Uzet će ti vozačku prvi put kad te zaustave, a uostalom, ti nemaš problem s vozačkom, nego sa zdravljem i to biti ti trebalo biti na prvom mjestu.

znam to,ustvari i gledam sto manje voziti tih godinu dana.ali mi je apsurdno da se trazi da predam fizicki dokument koji je osobna stvar,a dok ne predam ili me ne zaustave sve je legalno.znaci ne predam je ne vozim godinu dana i nakon godinu nastavim normalno voziti jer vozacka vrijedi do 2028 time izbjegavam placanje novog ljecnickog.i da je predam prvi dan kad je vratim nedaj bog moze se desiti situacija da me uhvati napad u autu.da me ne shvatite krivo,ne svadjam se ovdje sa nikim nego govorim koliko je to sve apsurdno.hvala svima na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija