Jump to content
Dea23

Nasljedni red

Preporučene objave

Postovani,

Moze li mi netko pojasniti nasljedni red u slucaju - Nekretnina 1 (stan) je u suvlasnistvu 2 brata, tako da jedan ima 30% udjela (jer je naslijedio drugi stan (nekretnina 2) u cjelosti i u njemu zivi); Brat koji je u suvlasnickom odnosu ima izvanbracnu vezu u kojoj nema djece (niti ih upce ima) zivi u nekretnini 1. Obzirom da je nekretnina nasljedstvo, dakle nije bracna stecevina bez obzira na ulaganja - da li u slucaju smrti pravo nasljedstva ima brat koji je vec svakako suvlasnik i njegova djeca, ili na odredjeni dio pravo moze ostvariti i vanbracni supruznik? 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 2 sati , Dea23 je napisao:

da li u slucaju smrti pravo nasljedstva ima brat koji je vec svakako suvlasnik i njegova djeca, ili na odredjeni dio pravo moze ostvariti i vanbracni supruznik? 

U slučaju smrti, izvanbračni partner nije da ima dio prava, več će nasljediti svu imovinu, izuzev situacije da su živi roditelji umrlog, na što upućuju odredbe čl. 11 st. 3 u vezi čl. 8 st. 2 Zakona o nasljeđivanju

prije 2 sati , Dea23 je napisao:

Obzirom da je nekretnina nasljedstvo, dakle nije bracna stecevina

Nebitna činjenica glede nasljeđivanja

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio mrn
      Poštovanje,
      namjeravam se baviti izradom igrice za djecu od 6 do 18 godina. Igrica bi bila globalnog karaktera. S obzirom na odredene pravne regulacije o zaštiti podataka za djecu diljem svijeta (npr. COPPA za podrucje USA, GDPR-K za podrucje EUa) zanima me rješavanje određenih zadataka kao što je npr. registracija, te koje su "best practices", a dale bi se primjeniti za cijeli svijet. Molim ako me možete detaljnije uputiti u samu proceduru, odnosno u kojem smjeru trebam početi istraživati. Da li postoje određene pravne osobe koje se bave ovom tematikom u Hrvatskoj?
      Hvala!
    • objavio Matilda2
      Pozdrav. 
      Nakon raskida vanbracne zajednice, imamo poteškoća s dogovorom oko viđenja djeteta. Načelni dogovor je postignut, stvoren uglavnom prema željama oca, kojeg se uglavnom ne pridržava, javlja navecer da će ujutro doći po dijete i sl. Trogodišnje dijete inače živi s majkom.
      Ono sto me zanima, je li moguće napraviti sporazumni raspored zajedno s CZSS, ali bez intervencije suda i bez određivanja alimentacije?
      Rado bismo izbjegli sudsko natezanje, ali potvrda o tome gdje dijete živi i kad vida drugog roditelja nam je važna kako zbog selidbe i prijave prebivališta, tako i zbog normalnijeg odnosa među bivšim partnerima. 
    • objavio smipy7777
      Pozdrav.Imam tetu u dosta kritičnom stanju,paraliza nakon mozdanog udara.Ona je do sada zivjela sama ,nema bračnog druga niti djece.Ima brata i necake i necakinje.Danas -sutra mene zanima tko nasljeduje njezin dio ak je moja teta nakon smrti roditelja isplatila svog brata iz kuce.Za to postoji dokumenat koji to potvrduje.Da li on moze opet nasljediti to ili su nasljednici necaci i necakinje?Hvala na odgovoru.
    • objavio D.C.
      Pozdrav,
      cisto informativno me zanima ako zivim sa curom u vanbracnjoj zajednici na istoj adresi vec 4 godine, i dodjem u posjed stana zamjenom nekretnine koja je bila u mom vlasnistvu daleko prije zajednickog zivota, da li se to onda smatra bracnom/vanbracnom stecevinom, odnosno da li ima ikakvih prava na tu nekretninu?

I drugo pitanje, kada zena u vanbracnoj zajednici ima pravo na "bracnu" stecevinu?
      Od pocetka ako je trajala vise od 3 godine, ili nakon 3 godine?

Hvala
  • Online korisnici

• Napravi novi...