Jump to content

Darovanje novca


Marisparis

Preporučene objave

Molim pomoc. Decko mi je poklonio 20000 eura. Nacinili smo ugovor, ovjerili te sam po poreznom rjesenju platila porez. Novcem sam rijesila obiteljsku situaciju. Nakon nekog vremena svatko je od nas krenuo svojim putem. Zelja mi je vratiti mu novce ali to ne mogu uciniti odmah. Da li me moze tuziti i trazit isplatu? Hvala nq pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, MsBourne je napisao:

SVe ovisi sto vam pise u Ugovoru, odnosno da li su uneseni neki uvjeti pod kojima vam je poklonio novac? Ukoliko je navedeno cisto kao darovni ugovor, a na to ste platili i porez, nema osnove za tuzbu i zahtjev za povrat.

Bez uvjeta. On mi daruje, ja sa zahvalnoscu primam, bez uvjeta. 

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Marisparis je napisao:

Zelja mi je vratiti mu novce ali to ne mogu uciniti odmah. Da li me moze tuziti i trazit isplatu?

Može tražiti opoziv darovanja, a razlozi zbog kojih se može darovanje opozvati su osiromašenje darovatelja i nezahvalnosti. A po ovome što navodite, mislim da nema osnova za njegov opoziv. Pogledajte Zakon o obveznim odnosima od čl. 493 do čl. 498.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija