Jump to content

Suvlasništvo sa nepoznatim i nedostupnim vlasnikom


slajpek

Preporučene objave

Novopečeni sam suvlasnik objekta (garaža +stan 40m2) u omjeru 50:50 sa drugim suvlasnikom. Objekat je u ruševnom stanju, te za rušenje bez pristanka drugog vlasnika imam pravovaljano riješenje. Naime, tog drugog vlasnika nije nitko vidio vec 4 god, te ne dolazi po poštu, niti u taj stan uopće. Ni policija ga ne može locirati. Ja bih mu želio ponuditi otkup njegovog dijela prije nego se krene sa rušenjem, no ne mogu doći do njega nikako.

Da li postoji kakva procedura oko otkupa ili nekakve licitacije, preko koje bih ja mogao nekako taj njegov dio otkupiti?

Hvala na bilo kakvoj informaciji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, slajpek je napisao:

Što znaci da bi onda taj njegov dio isao na licitaciju najboljem ponudjacu,

Ne. 

Članak 51.ZN

(1) Suvlasnik ima pravo na razvrgnuće isplatom ako je to posebno određeno zakonom ili pravnim poslom, ili ako učini vjerojatnim da za to postoji osobito ozbiljan razlog, pa će sud odrediti da mu pripadne stvar u cijelosti, a da on ostalim suvlasnicima isplati vrijednost njihovih dijelova u roku koji će sud odrediti prema okolnostima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija