Jump to content

nadležnost suda u sporu obrta i trgovačkog društva


xmak

Preporučene objave

 

Potrebna mi je informacija o nadležnosti suda, vezano uz zahtjev za odštetu.

 

U sporu sam vezano uz naknadu štete za neprofesionalno izvedene radove. Spor je između mog obrta i Iskon Interneta d.d. Pokušavam ga riješiti mirnim putem, no sudeći prema odgovorima službe reklamacije Iskon interneta izgleda da ću morati zatražiti naknadu štete sudskim putem.

Članak 20. Općih uvjeta korištenja Iskon intrerneta d.d. kaže:

Iskon i Pretplatnik su suglasni sve sporove proizišle iz i u vezi s Pretplatničkim ugovorom rješavati mirnim putem. U slučaju neuspjeha, za rješavanje bit će nadležan sud u Republici Hrvatskoj određen prema mjestu prebivališta odnosno sjedišta tuženika, osim ako je važećim propisom određeno drugačije.

Molim za informaciju koji je sud nadležan za riješavanje ovog spora.

Moje prebivalište je u Lovranu, a sjedište mog obrta je u Opatiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 40 minuta, xmak je napisao:

koji je sud nadležan za riješavanje ovog spora.

Več ste dali odgovor

 

Prije 40 minuta, xmak je napisao:

nadležan sud u Republici Hrvatskoj određen prema mjestu prebivališta odnosno sjedišta tuženika

 

 

Prije 40 minuta, xmak je napisao:

Spor je između mog obrta

Obrt nema sposobnost stranke u postupku, glede čega u eventualnom parničnom postupku ste Vi tužitelj kao fizička osoba. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  Dobro pitanje, jer vaš obrt je fizička osoba , a Iskon - Pravna.                                                                                                 Mišljenja sam da je nadležan Opčinski Sud, jer ste vi  Tužitelj. - , volio bi da me neko demantira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte slati upit, po čl. 34. b. Zakona o parničnom postupku, trgovački sudovi sude u prvom stupnju u sporovima između trgovačkih društava i obrtnika, pa je Vaša adresa Trgovački sud u Zagrebu. Osim toga, ja Vam uopće ne bih savjetovala da tužbu radi naknade štete koja nije nimalo jednostavna, podnosite sami, već predlažem angažman odvjetnika, koji će onda voditi računa i o tehničkim detaljima kao što je pitanje nadležnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, frenki zg je napisao:

  Dobro pitanje, jer vaš obrt je fizička osoba , a Iskon - Pravna.                                                                                                 Mišljenja sam da je nadležan Opčinski Sud, jer ste vi  Tužitelj. - , volio bi da me neko demantira.

Vodite računa o tome, ako dođe do sudskog spora, da to traje jako dugo.  (iz osobnog iskustva)                                              Prvostupanjske presude se donose u okviru  2 godine, a riješenje po žalbi na - VTS - Viši Trgovački Sud traje oko 5 godina.                     

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija