Jump to content

Ovrha


Dadosplit1000

Preporučene objave

Dobro vece zanima me tko mi moze reci nesto vise o novom ovrsnom zakonu...tocnije

Radi se o ovrsi za alimentaciju..po novom zakonu koja su moja prava i koliko mi stvarno mogu skinuti s place..jer su mi u fini rekli da mi po novom zakonu ce skidati 3/4 place..

Gledao sam na netu zakon o ovrhama gdje nigdje to ne pise na taj nacin...tj sve se svodi naravno na to kolika je netto placa i cak negdje pise da se gleda prosjek place iz prosle godine..

Tako da me sad sve to zbunilo jer kao sto sam naveo da mi je gospodja u fini rekla da ce mi skidat 3/4 place....sto meni po nekoj logici nema smisla...

Molio bih malo vise informacija...

Hvala unaprijed

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako Vam neto-plaća bude veća od 6.237,00 kn, tada se može plijeniti sve iznad 4.158,00 kn. Zatim od ovrhe je izuzeto 4.158,00 kn, ako Vam je neto-plaća veća od 5.544,00 kn, ali i ako je manja od 6.237,00 kn tj. mora se plijeniti sve iznad 4.158,00 kn. A ako Vam je neto-plaća manja od 5.544,00 kn, tada se smije plijeniti samo 1/4 neto-plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam odustao moram nesto napraviti po tome pitanju,ali sad sam rastrgan na 100 strana...trenutno se vodim kao ne zaposlen...1.2 pocnjem radit...htio sam sve to pokrenut oa sam isao na to da dobijem besplatnu pravnu pomoc na koju imam pravo jel trenutno nemam nikakovih primanja...ali naravno sad cu pocet radit i to mjenja sve...zaposlen sam i nemam vise pravo na besplatnu pravnu pomoc...

Onda uz to sve sam sazano za taj novi zakon i sad opet tu gdje sta kako jel sam i sam svijestan da ako mi se bude skidalo 3/4 place ja stvarno nemam od cega da zivim...

Tako da iskreno ni sam neznam sto mi je cinit,ali da nesto moram moram...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Konkretno sto sam ja htio da se povuce ta ovrha s imena moje bivse supruge...i ako moji sinovi smatraju da oni zele mene tuzit za alimentaciju neka me tuze....Naravno ja znam da ne zele jer sam u kontaktu snjima,ali nije ni to bitno samo da me se na neki odrrdjeni period rastereti da malo mogu stat na noge....djeca bi dobila svoje to uopce nije upitno...sto ja kazem neka me oni poslije tuze ako smatraju da je to potrebno nebi se bunio uopce

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Dadosplit1000 je napisao:

22 i 20..i jedno ima 16 ali to trece djete ...je jos jedna druga prica...ja nisam biloski otac...ali sad placam i za to 3 djete

Ukoliko je zahtjev za izravnu naplatu pokrenula majka kao zakonska zastupnica za svu navedenu djecu, tada bi se eventualno moglo tražiti proglašenje ovrhe nedopuštenom u odnosu na ovo dvoje punoljetne djece, dok bi se ovrha u odnosu na treće, maloljetno dijete nastavila provodite bez obzira što mu niste biološki otac (priznavanje očinstva je neopozivo). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija