Jump to content

Gradnja poljoprivrednih kućica i cisterni


Znam da ne znam

Preporučene objave

Poštovani,

na svom poljoprivrednom zemljištu na kojem nema vode napravio sam bunar 4x2 i postavio sam metalnu kućicu površine 2,5 m2 za staviti motokultivator. Radi se o otoku s rascjepkanim parcelama. Na okolnim parcelama imam još 3000 m2. Iako to što sam napravio nikome  ne smeta našla se jedna dobrica koja me prijavila. Imam li razloga za brigu

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Romeo 63 je napisao:

Poštovani,

na svom poljoprivrednom zemljištu na kojem nema vode napravio sam bunar 4x2 i postavio sam metalnu kućicu površine 2,5 m2 za staviti motokultivator. Radi se o otoku s rascjepkanim parcelama. Na okolnim parcelama imam još 3000 m2. Iako to što sam napravio nikome  ne smeta našla se jedna dobrica koja me prijavila. Imam li razloga za brigu

Pozdrav

Imate li glavni projekt za tu kućicu? Jeste li tražili dozvolu za izgradnju te kućice i bunara?

uređeno: od BRKICA00
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, BRKICA00 je napisao:

Imate li glavni projekt za tu kućicu? Objekte do 50 m2 možete izgraditi bez građevinske dozvole ali morate imati glavni projekt i obavijestiti nadležni ured. I drugo da li je to poljoprivredna zona?

Ne pomaže ovdje ni glavni projekt jer ono što među ostalime propisuje Pravilnik kaže "Pomoćna građevina koja se gradi na građevnoj čestici postojeće zgrade..."

Dakle, treba biti građevna čestica i treba postojati postojeća zgrada. Postojeće zgrade sigurno nema jer je naznačeno da se radi o poljoprivrednom zemljištu i nadalje, ono bitnije, o otoku koji spada pod ograničenja Zakona o prostornom uređenju u ZOP a koji kaže

"(1) U prostoru ograničenja ne mogu se planirati građevine namijenjene za:

...

5. vlastite gospodarske potrebe (spremište za alat, strojeve, poljoprivrednu opremu i sl.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija