Jump to content

OTKAZ POSLODAVCU I KORIŠTENJE GODIŠNJEG


mr.dani25

Preporučene objave

Poštovanje, 

otkaz je uručen mailom i poštom 15.01.2020.g sa otkaznim rokom od mjesec dana u koji bi trebao biti uračunat godišnji od 15 dana, što znaći da je prestanak dolaska na posao trebao biti 29.01.2020, a nakon toga godišnji do 15.02.2020.! Poslodavac nije potpisao otkaz, nego zahtjeva da se radi do 31.01.2020. te da će me s tim danom odjaviti, a godišnji platiti, citiram "platit ću ti godišnji koliko ja hoću". Zanima me dali na to pristati? Koji je interes poslodavca?

Dali ja mogu odbiti da mi plati godišnji i zahtjevati da ga koristim?

Jer ako se ne pojavim na poslu, dali mi može dati izvanredni otkaz?

Unaprijed hvala!

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mora vam platiti plaću koja je navedena u ugovoru o radu, ne može je samovoljno smanjivati.

Može vam dati izvanredni otkaz i nepojavljivanje na poslu je razlog za to.

Oko preostalog godišnjeg odmora se morate dogovoriti. Opcija je ili da ga iskoristite do kraja, ili da radite do kraja otkaznog roka, a on vam neiskorišteni godišnji odmor plati. 

Očito je nespreman na dogovor, pa dolazite na posao još ova 3 dana i zahtjevajte da vam isplati godišnji. Pravo na to imate po Zakonu o radu. Ne pristajte na to da vam plati manje, da vam plati "koliko on hoće" ili da vam ne plati.

Ako ne plati, pošaljite mu preporučeno s povratnicom kratak dopis da zahtjevate isplatu neiskorištenih dana godišnjeg odmora koje vam nije bilo omogućeno koristiti i ako vam ih ne isplati, obratite se inspektoratu rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , mr.dani25 je napisao:

Ugovor o radu je od prije 12 godina i placa na njemu je oko minimalca, a sadasnja placa je za oko 2500kn veca....Pa me zato zanima dali mi smije smanjiti placu....

Može Vam isplatiti današnji minimalac, i time je on ispoštovao ugovor o radu, po mom mišljenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija