Jump to content

Tuzba braka

anast5

Preporučene objave

prije 1 sat, Ruby_Danderfluff je napisao:

Teoretski, imaju Vam vremena ponoviti poziv, onda ako ne zaprimite, obavijestiti Vas putem oglasne ploče, tako da se ročište održi, a da se smatra da ste Vi uredno pozvani i da bude održano bez Vas. Dakle, nijedna opcija Vam ne garantira odgodu ročišta.

U redu. Na koji se nacin moze ostvariti naknada na uzdržavanje s obzirom da sam student? 

Dijeli na drugim stranicama
prije 6 sati , anast5 je napisao:

Na koji se nacin moze ostvariti naknada na uzdržavanje s obzirom da sam student? 

Bračni drug može ostvariti pravo na uzdržavanje ako nema dovoljno sredstava za život ili ih ne može ostvariti iz svoje imovine, a nije sposoban za rad ili se ne može zaposliti, te ako drugi bračni drug za to ima dovoljno sredstava. Pravo na uzdržavanje bračni drug može ostvariti podnošenjem zahtjeva za uzdržavanje i to najkasnije do zaključenja glavne rasprave u parnici za razvod braka. Pravo na uzdržavanje se u pravilu priznaje na rok do 1. godine.

Dijeli na drugim stranicama
  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Online korisnici

• Slične teme

• objavio: mBlonde
      Pozdrav svima,
      Molim za pomoć i odgovor na pitanja koja mi se skupljaju u glavi.
      da objasnim: Stric je u braku nekih 10 godina. Bio je to brak iz koristi za "gospođu" suprugu da dobije papire i državljanstvo. Prije otprilike 4-5 godina ona je napustila bračnu zajednicu, te više ne dolazi, ne brine o njemu, gubi joj se svaki trag.
      Mene zanima danas sutra kada se desi, u slučaju da stric umre, da li ona ima kakvih prava????? S tim da napomenem da tijekom kratkog zajedničkog života oni nisu ostvarili nikakvu materijalnu ili nematerijalnu imovinu. Doslovno nisu kupili ni iglu tijekom braka. Da li je ona svojim odlaskom izgubila prava???
    • objavio: Lana83
      Poštovani,ja sam iz Srbije muž je Hrvat. Želim da se razveden,u lošem sam psihičkom stanju i hoću da što pre se vratim u Srbiju. On radi na brodu a kad je tu često je pijan po ceo dan,ne spavam često budi me non stop pijan i trorise psihički a sad i fizički i dijagnosticiran mi je dijabetes pre par meseci, problemi sa zubima,sad i neki hroničan problem sa kožom itd.. Imamo dete od 6 godina. On je kad sam bila trudna stalno predlagao da ne radim da budem sa detetom i tako smo se dogovorili ali da posle par godina sredimo neku nekretninu koju ima na otoku (u Splitu živimo) da mogu ja da se bavim time. Pare za to je uspeo da potroši u neka dva tri meseca (30 000€). On je toliko trošio,davao svakoj budali pare posebno u pijanstvu. Da skratim,ja više ne mogu ni da budem u njegovoj blizini čim priđe imam osećaj ratne pripravnosti,stalno sam na oprezu,jedva da izlazim iz kuće,dete ne maltretira baš ali ga se ona boji. Nekoliko puta mi je rekla mama nađi drugog tatu. Finansijske ucene, ponižavanje i sve to već godinama, govori kako mi hrvatski sud neće dati dete itd. Recite mi kako ja pokrećem postupak za razvod,da li da ga prijavim policiji,šta da radim sva sam sluđena,mamu sam zvala da dođe da bude tu čim sam čula da se vraća sa broda jel mogu sa detetom da se preselim u Srbiju što pre, dolaziću za postupak razvoda (danas ćemo pričati sa njim da pristane na sporazum,doći će i njegova mama) neću mu braniti da vidi dete,nemam nikakvih osvetničkih nagona,čak ni o alimentaciji ne razmišljam samo da odem dalje od njega i da se spasimo. Imam podršku u Srbiji kompletnu gde da budem, prijatelji itd. Ako pristane na sporazumni razvod koliko to traje a ako ne šta da radim? Da li mogu da odem što pre u Srbiju da počnem da se oporavljam? Hvala
    • objavio: Miss26
      Od kuda krenuti i kako ?
      Zbog teških i trajno poremećenih odnosa suprug i ja nakon 14 godina braka više ne možemo funkcionirati kao obitelj.
      Imamo dvoje malodobne djece ( 12.g, blizanci). Posjedujemo stan u kojemu smo vlasnici 50:50. Suprug je digao kredit.
      Problem je u tome što suprug a niti ja ne želimo napustiti stan, niti djecu naravno.
      Moja želja je zajedničko skrbništvo i moj ostanak u navedenom stanu sa djecom. Te isplata njegovih 50%.
      Kako da to ostvarim ako on ne želi isto što i ja????
      Njegova želja je da i dalje živimo svi zajedno ali svatko da vodi svoj život. Ja, to ne mogu prihvatiti jer smatram da time odašiljemo krivu sliku i poruku djeci.
      Molim za pravnu pomoć. 
    • objavio: onyx48
      Supruga želi rastavu braka i zahtijeva da ja iselim iz stana. To je njezin stan koji je imala prije nego smo se vjenčali, ja sam na toj adresi prijavljen. Da li ona mene može izbaciti ili odjaviti sa adrese bez da se ja složim. Naime, kako mi je penzija mala, ja ne mogu financijski podnijeti iznajmiti drugi stan i dok ne nađem prihvatljiv smještaj ja moram ostati u tom stanu. Molim vas, pomozite mi savjetom jer sam očajan. Hvala unaprijed! 
    • objavio: providenca
      molim vas informaciju, dali je moguce naknadno promjeniti razlog razvoda braka.
      Naime, moj muz je imao poznatig pravnika te je bez da sam dosla na sud, razveo nas brak s razlogom sporazumno, neslaganje naravi.
      Napominjem da sam u to vrijeme bila u jako losem psihickom stanju zbog preljuba moga muza, te sam onako u soku potpisala punomoc koju je moj bivsi muz predao svom odvjetniku i na taj nacin je brak razveden.
      Zbog istine i satisfakcije zeljela bi ako je moguce, ispraviti rjesenje na peavi razlog razvida, a to je teska povreda bracnog odnosa.
      Molim Vas dali je to ikalo moguce obzirom da je rjesenje od 2010 godine, nisam imala volje ni snage se s tim boriti do sada jer sam imala probleme u obitelji, otac umro, majka dozivjela cvi, itd
      unaprijed zahvaljujem na odgovoru
      Lijepi pozdrav
  • Napravi novi...