Jump to content
anast5

Tuzba braka

Preporučene objave

Poštovani, 

suprug je bez mog znanja poslao tuzbu za razvod braka. Dobila sam poziv na rociste (koje je za 2 mjeseca), ali nisam podigla pismenu obavijest. Posto bih htjela odgoditi rastavu, zanima me kakva je procedura te kako odgoditi prvo rociste(da li da ne podignem obavijest ili da se ne pojavim prvi put)?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Teoretski, imaju Vam vremena ponoviti poziv, onda ako ne zaprimite, obavijestiti Vas putem oglasne ploče, tako da se ročište održi, a da se smatra da ste Vi uredno pozvani i da bude održano bez Vas. Dakle, nijedna opcija Vam ne garantira odgodu ročišta.

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, Ruby_Danderfluff je napisao:

Teoretski, imaju Vam vremena ponoviti poziv, onda ako ne zaprimite, obavijestiti Vas putem oglasne ploče, tako da se ročište održi, a da se smatra da ste Vi uredno pozvani i da bude održano bez Vas. Dakle, nijedna opcija Vam ne garantira odgodu ročišta.

U redu. Na koji se nacin moze ostvariti naknada na uzdržavanje s obzirom da sam student? 

Podijeli ovu objavu

prije 6 sati , anast5 je napisao:

Na koji se nacin moze ostvariti naknada na uzdržavanje s obzirom da sam student? 

Bračni drug može ostvariti pravo na uzdržavanje ako nema dovoljno sredstava za život ili ih ne može ostvariti iz svoje imovine, a nije sposoban za rad ili se ne može zaposliti, te ako drugi bračni drug za to ima dovoljno sredstava. Pravo na uzdržavanje bračni drug može ostvariti podnošenjem zahtjeva za uzdržavanje i to najkasnije do zaključenja glavne rasprave u parnici za razvod braka. Pravo na uzdržavanje se u pravilu priznaje na rok do 1. godine.

Podijeli ovu objavu

Hvala Vam

Zanima me koja je procedura, ide prvo ročište, pa postupak medijacije (koliko to cca traje, tj koliko odlazaka kod savjetnika)? 

Hvala, lp

Podijeli ovu objavu

, anast5 je napisao:

Posto bih htjela odgoditi rastavu, zanima me kakva je procedura te kako odgoditi prvo rociste(da li da ne podignem obavijest ili da se ne pojavim prvi put)?

Koja bi svrha bila u odgađanju?

Podijeli ovu objavu

prije 12 sati , anast5 je napisao:

odgoda same rastave, odnosno odbacivanje iste

Ne možete nekoga prisilno zadržavati u braku. Možete eventualno odgoditi postupak na jedan vrlo kratki rok, ali u konačnici sudska odluka će biti ista tj. sud ne odbacuje prijedlog za rastavu braka, jer se Vi ne slažete sa tim.

Podijeli ovu objavu

Prije 19 minuta, anast5 je napisao:

Pozdrav, s obzirom da na web stranici opcinskog suda pise da su odgodena sva rocista hitne naravi, da li ovaj razvod spada pod to?

Ovo ročište nije hitno. Trebali ste dobiti obavijest o otkazivanju. Možete još telefonski provjeriti, ali ovo ročište se ne bi trebalo održati.

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Miss26
      Od kuda krenuti i kako ?
      Zbog teških i trajno poremećenih odnosa suprug i ja nakon 14 godina braka više ne možemo funkcionirati kao obitelj.
      Imamo dvoje malodobne djece ( 12.g, blizanci). Posjedujemo stan u kojemu smo vlasnici 50:50. Suprug je digao kredit.
      Problem je u tome što suprug a niti ja ne želimo napustiti stan, niti djecu naravno.
      Moja želja je zajedničko skrbništvo i moj ostanak u navedenom stanu sa djecom. Te isplata njegovih 50%.
      Kako da to ostvarim ako on ne želi isto što i ja????
      Njegova želja je da i dalje živimo svi zajedno ali svatko da vodi svoj život. Ja, to ne mogu prihvatiti jer smatram da time odašiljemo krivu sliku i poruku djeci.
      Molim za pravnu pomoć. 
    • objavio onyx48
      Supruga želi rastavu braka i zahtijeva da ja iselim iz stana. To je njezin stan koji je imala prije nego smo se vjenčali, ja sam na toj adresi prijavljen. Da li ona mene može izbaciti ili odjaviti sa adrese bez da se ja složim. Naime, kako mi je penzija mala, ja ne mogu financijski podnijeti iznajmiti drugi stan i dok ne nađem prihvatljiv smještaj ja moram ostati u tom stanu. Molim vas, pomozite mi savjetom jer sam očajan. Hvala unaprijed! 
    • objavio providenca
      molim vas informaciju, dali je moguce naknadno promjeniti razlog razvoda braka.
      Naime, moj muz je imao poznatig pravnika te je bez da sam dosla na sud, razveo nas brak s razlogom sporazumno, neslaganje naravi.
      Napominjem da sam u to vrijeme bila u jako losem psihickom stanju zbog preljuba moga muza, te sam onako u soku potpisala punomoc koju je moj bivsi muz predao svom odvjetniku i na taj nacin je brak razveden.
      Zbog istine i satisfakcije zeljela bi ako je moguce, ispraviti rjesenje na peavi razlog razvida, a to je teska povreda bracnog odnosa.
      Molim Vas dali je to ikalo moguce obzirom da je rjesenje od 2010 godine, nisam imala volje ni snage se s tim boriti do sada jer sam imala probleme u obitelji, otac umro, majka dozivjela cvi, itd
      unaprijed zahvaljujem na odgovoru
      Lijepi pozdrav
    • objavio greenriver
      Dobar dan!
      Roditelji su mi se rastali prije par mjeseci te je nakon razvoda pokrenut sudski proces podjele imovine. Da ne duljim, država je darovala ocu kuću  kao branitelju bez nekretnine jer smo živjeli na području posebne državne skrbi. S obzirom da u darovnici stoji kako se kuća darovana idključivo na osnovu obitelji (otac, majka i 3 djece), zanima me ima li stoga svaki član obitelji pravo na 1/5 s obzirom da ni majka ni mi ne posjedujemo druge nekretnine, a kuća je obnovljena i održavana majčinim novcem (otac je plaćao samo režije, majka je također plaćala sve ostale troškove, hranu, odjeću, školovanje itd.)
      Hvala
    • objavio ns1312
      Pozdrav,

Priča ide ovako; s bivšom suprugom bio sam u vezi 4 godine nakon čega smo se vjenčali i bili u braku godinu i pol dana, međutim nakon godinu dana braka, bračna zajednica je prestala jer je bivša supruga otišla od kuće u kojoj smo živjeli. Pokrenula je razvod braka te smo se razveli u siječnju 2018. godine. Nije bilo riječi o podjeli bračne stečevine, nije bilo dogovora jer se dotična nije htjela javljati i uopće komunicirati o tome. Javljala se samo kako bi me obavijestila o svojoj trudnoći za koju se kasnije, uz liječnike, utvrdilo da je izmišljena, te je otprilike mjesec dana prije samog razvoda počela uznemiravati moju novu djevojku pozivima sa skrivenog broja i porukama prijetećih sadržaja. Priča se dalje nastavlja s dolascima na moje radno mjesto i pričama kako će mi ''srediti otkaz'' i to otprilike pola godine nakon samog razvoda braka.
      U braku smo uzeli kredit (na moje ime) od 75000kn s otplatom na 15 godina (ukupnan iznos je oko 150000kn) kako bismo pokrili prethodno dignuti kredit (za kupnju zajedničkog automobila) i namirili troškove svadbe.
      Dobronamjerno, znajući da nema posao te niti jednog dana radnog staža, nisam htio ništa pokretati glede diobe bračne stečevine, međutim njene gore navedene radnje se nastavljaju i jednostavno više nemam empatije za nju.
      Zanima me slijedeće:
      1. Može li se pokrenuti ikakav postupak glede diobe bračne stečevine 10 mjeseci nakon samog razvoda braka?
      2. Koji je postupak kod diobe kredita?
      3. Kome se najbolje obratiti?
  • Online korisnici

• Napravi novi...