Jump to content

Knjiga položenih ugovora


bluegs

Preporučene objave

Pozdrav,

Vlasnik sam poslovnog prostora u Horvaćanskoj ulici, zgrada nije etažirana tako da smo upisani samo u knjizi položenih ugovora. Koja su ograničenja kod prodaje , iznajmljivanja s obzirom da nemamo uporabnu dozvolu? također čitao sam da banke više ne uzimaju takve nekretnine za hipoteku? Sve info dobro došle. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , bluegs je napisao:

Pozdrav,

Vlasnik sam poslovnog prostora u Horvaćanskoj ulici, zgrada nije etažirana tako da smo upisani samo u knjizi položenih ugovora. Koja su ograničenja kod prodaje , iznajmljivanja s obzirom da nemamo uporabnu dozvolu? također čitao sam da banke više ne uzimaju takve nekretnine za hipoteku? Sve info dobro došle. Hvala

Svaka zgrada koja ima knjigu položenih ugovora u pravilu nije etažirana. Što se tiče raspolaganja poslovnim prostorom možete ga slobodno iznajmiti, prodati, adaptirati. Problem će vam nastati ako vam kupac kupuje kreditom banke na 100 posto vrijednosti jer banka neće odobriti kredit. Ukoliko kupuje recimo sa 25% posto učešća onda bi mogla odobriti kredit jer nekretnine koje su u kpu smatraju manje vrijednima. Ovo sa uporabnom dozvolom ovisi od banke do banke (recimo ZABA bi upisala hipoteku na nju dok HPB bi tražio masu papira i opet je upitno hoće li prihvatiti). Zbog subvencija banke su primorane tražiti uporabnu dozvolu jer je tako propisao APN tako da ne znam odnosi li se to i na poslovne prostore. Ukratko kupac koji kupuje gotovinom može bez problema upisati svoje vlasništvo, vi možete slobodno i bez ograničenja raspolagati svojim poslovnim prostorom ali ako poželite prodati prostor kupcu koji će to kreditom kupiti imati će komplikacije s bankom (opet ovisi od banke).

uređeno: od BRKICA00
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija