Jump to content

legalna preprodaja, ebay


Nemoj me zezati

Preporučene objave

Bok i unaprijed hvala vama koji cete mi odgovoriti.

Jeli kupovina i zatim preprodaja na Ebayu legalna ? U Americi je to najnormalnija stvar , cijela ta spika ''flip culture'' je jako popularna i da se dobro zaraditi. Meni sad nije jasno treba li na zaradu placati porez, da naglasim da imam racune sacuvane od svega kupljenog pa prodanog, takoder sve mi sjeda na paypal . Kako to porezna ili carina prati i ako uopce prati carina jer kao redovan student realno ne mozes otvorit nikakav obrt ili jdoo ili doo.
Ja i da hocu platiti porez ne znam kako bi to trebalo izvesti  :-? jppod obrazac ili sta ? 

UPOMOC !!! ne zelim zavrsiti ko maminjo, pomozite mi da platim porez 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Nemoj me zezati je napisao:

Bok i unaprijed hvala vama koji cete mi odgovoriti.

Jeli kupovina i zatim preprodaja na Ebayu legalna ? U Americi je to najnormalnija stvar , cijela ta spika ''flip culture'' je jako popularna i da se dobro zaraditi. Meni sad nije jasno treba li na zaradu placati porez, da naglasim da imam racune sacuvane od svega kupljenog pa prodanog, takoder sve mi sjeda na paypal . Kako to porezna ili carina prati i ako uopce prati carina jer kao redovan student realno ne mozes otvorit nikakav obrt ili jdoo ili doo.
Ja i da hocu platiti porez ne znam kako bi to trebalo izvesti  :-? jppod obrazac ili sta ? 

UPOMOC !!! ne zelim zavrsiti ko maminjo, pomozite mi da platim porez 

Možete otvoriti obrt ili d.o.o. bez problema samo nema više studentskih prava. Ovako to je legalno samo ako imate otvoren neki oblik firme. Kao fizička osoba možete prodavati male količine bez poreza ali sad npr. 100 maskica da prodate to već zahtijeva pravnu osnovu. Joppd obrazac bi prošao samo ako imate zaposlenje tako da i to otpada. Ukoliko ćete naplaćivati preko paypala onda porezna nema uvid u paypal tako da ne bi imali problema s njim. Sad carina to je app. Može proći recimo maskica dvije ali 100 komada baš i ne. Osim ako ne razbijete na 100 ljudi narudžbu. Sad ne znam kako oni točno prate ali ako se jedno ime ponavlja dosta puta mislim da će neko dosta puta posumljati. 
Nije mi baš jasna jedna stvar; da li recimo želite kupiti ps4 pa ga prodati i tako neke sitnice ili baš ono 10 komada kupiti pa onda dalje prodavati. Ili prodajete u stilu njuškalo. Imam viška stvar pa je pokupšavam utopiti?

uređeno: od BRKICA00
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci i kao redovan student mozes otvoriti npr. jdoo samo sto vise nemas xicu, zdravstveno itd? 

Nije kao njuskalo, vec otprilike kupim 10 komada pa ih dalje preprodajem, msm ne ode sve u istom danu al kroz 2-3 dana ode skoro sve ... Recimo da je u razdoblju od 10. Mj do 1. Otislo 40 posiljki... 

Mene zanima Carinska uprava u smislu neregistrirane djelatnosti, znaci Vi mislite ukoliko se salje 10 paketa isti dan to privlaci pozornost? Kod mene je onda situacija bas grda jer su svi paketi isli istom primatelju, nisu svi isli isti taj dan al kroz nekoliko dana 

uređeno: od Nemoj me zezati
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Nemoj me zezati je napisao:

I jeste sigurni da nemaju uvid u paypal msm ipak morate dat oib da bi ga otvorili takoder da bi povukli novce s njega treba vam kartica u mom slucaju to je revolut

Za paypal ti ne treba oib. Oib ti treba za otvaranje računa u banci. Sad Revolut mislim da ne treba oib jer je sjedište u Londonu, pa ne znam koliko naša Porezna razmjenjuje podatke s njihovom poreznom. Moj savjet pošto porezna nema uvid u PayPal da novce držite na PayPalu i da povlačite male iznose (tipa 1000, 2000 kn i do onih 15.0000 kn da ne privučete pažnju ako novac ide na hrvatsku karticu, a ako ne onda možete isto samo malo veće iznose opet nemojte pretjerivat tipa 5000 kn.

 

prije 1 sat, Nemoj me zezati je napisao:

Znaci i kao redovan student mozes otvoriti npr. jdoo samo sto vise nemas xicu, zdravstveno itd? 

Nije kao njuskalo, vec otprilike kupim 10 komada pa ih dalje preprodajem, msm ne ode sve u istom danu al kroz 2-3 dana ode skoro sve ... Recimo da je u razdoblju od 10. Mj do 1. Otislo 40 posiljki... 

Mene zanima Carinska uprava u smislu neregistrirane djelatnosti, znaci Vi mislite ukoliko se salje 10 paketa isti dan to privlaci pozornost? Kod mene je onda situacija bas grda jer su svi paketi isli istom primatelju, nisu svi isli isti taj dan al kroz nekoliko dana 

10 paketa u istom danu i istoj osobi privlači pozornost. Sumljam da prate u dugom roku tko koliko šalje. Ali ovako kad im se u kratkom roku ukaže puno onda prate. Da, nema više iksice ni zdravstvenog plus dopunsko se mora plaćati. J.d.o.o. ne bih preporučio kao ni d.o.o. jer košta mjesečno nekih 10.000 kn (minimalna plaća za direktora, računovođa, prostor, a ovo je uvoz izvoz tako da ide i carina), ali recimo paušalni obrt je daleko jeftiniji (opet nema više statusa studenta).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Poštovani, 

a što ako se radi o prodaji na eBayu, gdje nema doticaja s robom? (Znači - kao prodavač sam samo posrednik između dobavljača i kupca, bez držanja ikakvih zaliha ili imanja skladišta) 

Mjesto isporuke su uglavnom ili države EU ili SAD. Kome sam išta dužan i kako uopće pravdati takav način trgovine? Svaka pomoć je dobrodošla.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , LooseSkrew je napisao:

Ako vam sredstva sjedaju na paypal nemate brige, sada zavisi kako isplacujete sa paypala. Mozete recimo sa paypal sredstvima kupiti bitcoin i onda iskesirati bitcoin u posti

Samo za to vam treba osobna, a nisam siguran suraduje li hrvatska posta sa poreznom. Moze recimo neko drugi sa svojom osobnom iskesirati vas bitcoin za vas

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, LooseSkrew je napisao:

Samo za to vam treba osobna, a nisam siguran suraduje li hrvatska posta sa poreznom. Moze recimo neko drugi sa svojom osobnom iskesirati vas bitcoin za vas

Hvala LooseSkrew, cijenim pomoć... Istrazit cu jos opcije, kako ovdje tako i sto se tice vanjskog otvaranja poduzeca! 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija