Jump to content

Dosjelost


blazenka cukli

Preporučene objave

prije 4 sati , blazenka cukli je napisao:

Poštovani,

Od 2012.živim s obitelji u nekretnini na tuđoj parceli  za koju posjedujem građevinsku dozvolu kao investitor i dozvolu građenja od vlasnika koji se ujedno i upisao kao vlasnik moje nekretnine. Protekom kojeg vremena stijećem pravo vlasništva dosijelošću?

30 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Dosjelost

Kvalitete Vašeg posjeda su upitne. Naime, da bi vrijeme za dosjelost bilo 10 godina, tada morate imati samostalan, zakonit, istinit i pošten posjed kroz taj period vremena. Samostalan znači da ne priznajete ničiju tuđu vlast na toj parceli, zakonit znači da imate osnovu posjedovanja, istinit znači da ga niste stekli ni silom, ni prijevarom, ni potajno, ni zlouporabom povjerenja, a pošten znači da niste imali razloga sumnjati da Vam pravo na posjed ne pripada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo ću vas podsjetiti,jer ste bili ukljućeni u raspravu.

Na parceli suprugovih roditelja smo izgradili kuću uz njihovu pisanu suglasnost za gradnju i korištenje parcele.

Oni se odmah upisuju kao vlasnici nekretnine.

Radili smo legalno,sa građevinskom dozvolom.

Koristili slobodno parcelu do narušavanja odnosa.Već 10godina samo za prolaz.

Rastavili smo se,istina je da sam pokušala vanparničnim postupkom dobiti pravo vlasništa ali i obustavila  postupak po savjetu sutkinje.

Po tome da li ima elemenata za tužbu?

 

 

Pokušala i prijavom Dorhu za prijevaru koja je odbačena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Da li time mislite da pokrenem zahtjev za stjecanje prava vlasništva dosjelosti na osnovu čl.153 ZV

Nekretnina koju smo izgradili 2012. je zasebna cjelina a iste godine svekar se upisuje kao vlasnik,kako je to mogao postići ako imamo građevinsku dozvolu i suglasnost za gradnju i korištenje čestice.

Da li je svekrva koja je nasljedstvom postala jedina vlasnica nepošten vlasnik i da li sam ja legalnom gradnjom postala pošten posjednik?

I  koja me činjenica ili radnja može učiniti nepoštenim posjednikom?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija