Jump to content
zvjezdica_zg

Uplata supružniku ovršenika

Preporučene objave

Poštovani, 

Kupujemo nekretninu koja ima porezni teret tj. Plombu koji će vlasnik podmiriti prije zaključenja glavnog ugovora o kupoprodaji.

Zamolio nas je da se račun za isplatu (zančin kredit) navede suprugin račun (koja će ujedno biti i opunomoćenik za rješavanje kupoprodaje) jer je njegov račun pod ovrhom.

Da li mi možemo zbog toga imati nekih problema?

Hvala na odgovoru!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 3 sati , zvjezdica_zg je napisao:

Poštovani, 

Kupujemo nekretninu koja ima porezni teret tj. Plombu koji će vlasnik podmiriti prije zaključenja glavnog ugovora o kupoprodaji.

Zamolio nas je da se račun za isplatu (zančin kredit) navede suprugin račun (koja će ujedno biti i opunomoćenik za rješavanje kupoprodaje) jer je njegov račun pod ovrhom.

Da li mi možemo zbog toga imati nekih problema?

Hvala na odgovoru!

Prvo potpišite ugovor o kupoprodaji pa tek onda isplatite. Ovako postoji šansa da vas prodavatelj prevesla. Valjda se može u roku od 30 dana izbrisati teret da vi možete upisati vlasništvo.

Podijeli ovu objavu

Tu nemam brige s obzirom da dižem stambeni kredit, te papiri prema banci moraju biti "čisti" prije podnošenja bilo kakvog zahtjeva. Jedino velim, ne znam kako ide sa isplatom supružniku vlasnika. 
To se može isto sa punomoći riješiti pretpostavljam?

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...