Jump to content

Doživotno uzdržavanje


Imilkoo

Preporučene objave

Prije 20 minuta, Imilkoo je napisao:

Poz svima... 

Imam ugovor o doživotnom uzdrzavanju gdje sam ja davatelj koji je upisan u Z. K zabilježba... Na toj zabilježba piše PRVENSTVENI RED UPISA što bi to točno značilo? 

Hvala na odg. 

Lp. 

Ukoliko bi primatelj uzdržavanja sklopio još jedan ugovor o uzdržavanju, a u međuvremenu umro vi se imate pravo uknjižiti kao vlasnik nekretnine prije onoga drugog s kojim je on sklopio ugovor. Na taj način se šitite od prevare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, BRKICA00 je napisao:

Ukoliko bi primatelj uzdržavanja sklopio još jedan ugovor o uzdržavanju, a u međuvremenu umro vi se imate pravo uknjižiti kao vlasnik nekretnine prije onoga drugog s kojim je on sklopio ugovor. Na taj način se šitite od prevare.

Onda je to ok, jer sam napravio s stricem ugovor on je imao prije napravljen isti ugovor s suprugom koja je umrla a djece nisu imali, kad smo napravili novi Tj samnom podnio je zahtjev za brisanje prvog iz zabilježbe pošto je ona umrla... Nisu izbrisali njezinu zabilježbu Al su kod mene stavili PRVENSTVO UPISA nakon zahtjeva za moj upis i brisanje prvog upisa od strine. 

Hvala na odg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Imilkoo je napisao:

Onda je to ok, jer sam napravio s stricem ugovor on je imao prije napravljen isti ugovor s suprugom koja je umrla a djece nisu imali, kad smo napravili novi Tj samnom podnio je zahtjev za brisanje prvog iz zabilježbe pošto je ona umrla... Nisu izbrisali njezinu zabilježbu Al su kod mene stavili PRVENSTVO UPISA nakon zahtjeva za moj upis i brisanje prvog upisa od strine. 

Hvala na odg

Trebali bi izbrisati tu zabilježbu od strine. Čisto radi sebe dok vam je stric živ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Imilkoo je napisao:

Predali smo zahtjev za brisanje sa smrtnim listom ali jos nisu nista napravili jedino su kod mene stavili naznaku Prvenstvo upisa... 

Na koji način izbrisati? 

Treba prvo raskinuti taj ugovor. Jesu li se nasljednici na ostavinskoj rekli da ne žele preuzeti na sebe obaveze iz tog ugovora? Tim činom se smatra ugovor da je ugovor raskinut.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , BRKICA00 je napisao:

Treba prvo raskinuti taj ugovor. Jesu li se nasljednici na ostavinskoj rekli da ne žele preuzeti na sebe obaveze iz tog ugovora? Tim činom se smatra ugovor da je ugovor raskinut.

Jedini nasljednik je njen muž (stric) jer djece nisu imali on je ostao poslje nje... Ostavinska se nije radila pošto je i sva imovina od ranije na njemu... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija