Jump to content

Pravo na novčanu naknadu nakon zatvaranja obrta


rascal108

Preporučene objave

Poštovani 

Od 1.3.2018. Imam otvoreni paušalni obrt, za kojeg sam dobio nepovratni poticaj od HZZ. Prva godina je bila ok, no u drugoj polovici je nastao pad prometa, troškovi su mi bili veći, a da bi na kraju neko vrijeme bio bez poslovnog prostora. Od tada sam se uz obrt zaposlio u drugoj firmi da se financijski sredim, no kako stvari stoje, meni bolje nije, iam i problema sa zdravljem. Uglavnom, razmišljam da dam otkaz, i da zatvorim obrt nakon toga jer se ne pokrivam nikako. Mene zanima, ako ja dam otkaz u firmi, a nakon toga zatvorim obrt, da li mogu dobiti novčanu naknadu za nezaposlene?

Hvala i lp, 

Davor 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, ako date otkaz, sigurno ne biste imali pravo na naknadu za nezaposlene s biroa. Ja bih Vam savjetovala drugačije, ako možete tako dogovoriti s poslodavcem: prvo zatvorite obrt da taj dio regulirajte, a s poslodavcem sklopite novi ugovor na određeno vrijeme na npr. tri mjeseca do isteka. Nakon isteka tog ugovora, imat ćete pravo na naknadu za nezaposlene s biroa, jer radni odnos nije prestao Vašom krivnjom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija