Jump to content

Naziv tvrtke - naznaka Putnička agencija / Ministarstvo turizma


banana-republic

Preporučene objave

Početkom prvog mjeseca registrirao sam novu tvrtku d.o.o.

Kao i svaki mudar gospodarstvenik u popisu djelatnosti naveo sam sve i svašta čime će se (ili bi se ) moja tvrtka mogla baviti.

U punom nazivu tvrtke navedeno je Ime tvrtke za Turizam i graditeljstvo.

Pod pretežito djelatnošću navedena je djelatnost putničkih agencija.

Nakon što sam osnovao tvrtku šaljem zahtjev ministarstvu Turizma zahtjev za upisnik u registar putničkih/turističkih agencija

Stiže mi odgovor da nažalost nemogu me upisat jer u nazivu tvrtke nemam naznaku putnička/turistička agencija.

U svom odgovoru pozivaju se na članke 13 i članke 20 "Zakona o pružanju usluga u turizmu "

U navedenom zakonu nigdje ne stoji da naznaka putnička agencija mora stajati u nazivu tvrtke.

Pitanje:

1. Kako postupiti

2. Dali ako postupim po njihovom rješenju imam osnove za upravni spor u kojem tražim naknadu štete zbog toga što sam izložen nepotrebnom trošku promjene društvenog ugovora itd.

 

Hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po mome mišljenju - nastavite konzultaciju sa ministarstvom turizma - prekopirajte spomenuti čl. zakona i to im pošaljite i sačekajte povratnu reakciju. Mišljenja sam da je to bolje, pa čak i promjeniti ime frme, nego iči u bilo kakav spor - vremensko razdoblje dok evntualno isti dobijete je jako dug, a u međuvremenu - firma ne radi.

uređeno: od frenki zg
ispravavak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija