Jump to content

Problem u drvarnici i haustoru


Liberto

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam 3 pitanja pa bih jako cijenio ako netko zna odgovore na njih.

1. Namjeravam renovirati stan koji je u naturi dovoljno velik da se od njega naprave dva. To mi je bitno da mogu obitelj smjestiti tako da svak ima svoj stančić. Problem je u tome šta bi to zahtijevalo probijanje drugog ulaza (iz haustora) u taj drugi stančić, jer se 2 ulaza ne mogu izvesti iznutra. Dakle sada ima jedan glavni ulaz u veliki stan, a ja bih do njega probio haustor i napravio drugi ulaz u drugi stan, koji je zapravo samo iznutra fizički podijeljen dio od velikog stana. Koje su moje obveze i prema kome? Neki kažu da mi treba 100%-tna suglasnost susjeda, jer probijanje drugog ulaza je mijenjanje zajedničkog prostora (haustor) i da ne bih smio to obavljati bez svačije suglasnosti. Drugi pak kažu da mi ne treba ničija suglasnost i da jednostavno samo probijem drugi ulaz. Treći kažu da je potrebna samo većinska suglasnost, četvrti da je bitno samo da prvi susjed pristane. Ja nakon svih konzultacija više ne znam što je točno.

2. Taj stan koji sam nedavno kupio...nema svoje mjesto u drvarnici, iako svi ostali imaju. Kad sam pitao predstavnicu stanara, rekla je da ja svoje mjesto nemam jer je je moje mjesto u drvarnici njima davno (prije par desetljeća) prodao lik koji je bio tada većinski vlasnik cijele zgrade. Zanima me da li je to uopće moguće, ako nije, kako se izboriti da dobijem svoje mjesto u drvarnici?

3. Da li je legalno postaviti nadzornu kameru poviše svojih ulaznih vrata, koja snima sve ispred, dakle zahvaća i dio haustora...ili mi i za to trebaju neke suglasnosti, dozvole, itd.? Iskreno nisam baš dobar sa susjedima iz razloga što su većina mrzovoljni i zli, pa ukoliko svi ovi koraci zahtijevaju neko njihovo razumijevanje i dopuštanje, onda mi sve otpada.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Ovdje bi vam bilo potrebno napraviti kao u temi (osim ako nije etažirano, ne treba ponovno raditi etažiranje).

Da je uspostavljeno vlasništvo posebnih dijelova nekretnine (etažirano) čak eventualno tada ne bi bila potreban suglasnost poradi čl.82 st.2 Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima.

Što se tiče dodavanja vrata u nosivom zidu za to bi vam prema Pravilniku o jednostavnim i drugim građevinama i radovima trebao glavni projekt.

2. Moguće je, samo da bi to valjalo dokazati nekakovim pravnim poslom.

3. Je uz suglasnost jer bi snimali i dio zajedničkih prostorija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Spitfire je napisao:

1. Ovdje bi vam bilo potrebno napraviti kao u temi (osim ako nije etažirano, ne treba ponovno raditi etažiranje).

Da je uspostavljeno vlasništvo posebnih dijelova nekretnine (etažirano) čak eventualno tada ne bi bila potreban suglasnost poradi čl.82 st.2 Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima.

Što se tiče dodavanja vrata u nosivom zidu za to bi vam prema Pravilniku o jednostavnim i drugim građevinama i radovima trebao glavni projekt.

2. Moguće je, samo da bi to valjalo dokazati nekakovim pravnim poslom.

3. Je uz suglasnost jer bi snimali i dio zajedničkih prostorija.

Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija