Jump to content

Darovni ugovor


Branko 1960

Preporučene objave

Sinu sam darovnim ugovorom prepisao stan od 64m2, ugovor je bez ikakvih mojih uvjeta niti zahtjeva prema njemu. Iselilo sam iz stana i otišao živjeti sa pok.majkom u njenu kuću. Od mog iseljenja sin mi se uopće ne javlja niti dolazi da me vidi. Oženio se i dobio dijete a da me nije niti zvao i do dan danas nisam vidio unuku. Imam 60 god, prije ne pune dvije god imao sam infarkt a inače od 1996god boljem od PTSP-a.

Na koji način i da li uopće mogu poništiti darovni ugovor? Napminjem da imam nekretninu na svom imenu koju sam naslijedio iza pok majke. 

Lijep pozdrav! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Branko 1960 je napisao:

Sinu sam darovnim ugovorom prepisao stan od 64m2, ugovor je bez ikakvih mojih uvjeta niti zahtjeva prema njemu. Iselilo sam iz stana i otišao živjeti sa pok.majkom u njenu kuću. Od mog iseljenja sin mi se uopće ne javlja niti dolazi da me vidi. Oženio se i dobio dijete a da me nije niti zvao i do dan danas nisam vidio unuku. Imam 60 god, prije ne pune dvije god imao sam infarkt a inače od 1996god boljem od PTSP-a.

Na koji način i da li uopće mogu poništiti darovni ugovor? Napminjem da imam nekretninu na svom imenu koju sam naslijedio iza pok majke. 

Lijep pozdrav! 

Mogli biste ga ponišitit na temelju nezahvalnosti primatelja dara (Gruba nezahvalnost podrazumijeva da je obdarenik učinio prema darovatelju ili nekom od članova njegove uže obitelji djelo kažnjivo po kaznenim propisima ili se teže ogriješio o zakonom utvrđene dužnosti prema darovatelju ili članu njegove uže obitelji) ili povrede dužnog uzdržavanja (malo teže jer nije navedeno da imate sklopljeni ugovor o doživotnom uzdržavanju).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 41 minuta, BRKICA00 je napisao:

Mogli biste ga ponišitit na temelju nezahvalnosti primatelja dara (Gruba nezahvalnost podrazumijeva da je obdarenik učinio prema darovatelju ili nekom od članova njegove uže obitelji djelo kažnjivo po kaznenim propisima ili se teže ogriješio o zakonom utvrđene dužnosti prema darovatelju ili članu njegove uže obitelji) ili povrede dužnog uzdržavanja (malo teže jer nije navedeno da imate sklopljeni ugovor o doživotnom uzdržavanju).

S time da ovdje valja naglasiti da pravo na opoziv darovanja prestaje istekom godine dana od dana kada je darovatelj saznao za razloge opoziva.

prije 4 sati , Branko 1960 je napisao:

Na koji način i da li uopće mogu poništiti darovni ugovor?

Raskid ugovora više nije moguć nakon ispunjenja ugovora. U ovom slučaju bi se radilo o opozivu koji je moguć iz razloga koji je oposao korisnik Brkica ili iz razloga osiromašenja darovatelja.

No,

Prije 43 minuta, Branko 1960 je napisao:

ali jednostavno više ne želi na bilo koji način komunicirati.

bojm se da ovo nije razlog za opoziv jer trajanje toga ugovora ne može biti određeno karakterom kasnijih međuljudskih odnosa, na što vi upućujete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija