Jump to content

Zastara???


Vladogrozni

Preporučene objave

Lijep pozdrav

E, situacija je komplicirana...

2011 godine sam napravio od prevaru, na štetu firme, šteta oko 2000-3000 kuna.

Dan iza toga sam odselio iz Hrvatske.

Nemam pojma što se u međuvremenu dešavalo po tom pitanju. Je li to možda nastupila zastara ili mogu očekivati da je još uvijek raspisana neka tjeralica i da će me odmah odvesti u zatvor kada uđem u Hrvatsku???

Ako netko može pomoći,bio bih vrlo zahvalan

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam odjavljeno prebivalište u Hrvatskoj,uredno prijavljeno sve u Njemačkoj.

I ako bi imao neko privođenje,ili neki istražni,ili obični zatvor kada dođem u Hrvatsku, izgubio bih posao ovdje i sve bi se drastično zakompliciralo.

Nešto sam čitao,ali iskreno ne razumijem se u pravo ni trunčice.

Ako je bilo neko suđenje,pa sam osuđen,jel onda nejde neka zastara za izdržavanje zatvora???

Iskreno, otišao sam iz hotela a da nisam platio.

Jednu noć sam tamo prespavao.

Da naplate tri noći ne može biti šteta više od 3000 kn.

Okolnosti su bile takve,jbg.

Žao mi je,ali sad mi je kasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isto tako, ako je to stvarno prijavljeno, onda bi to trebalo biti kazneno djelo koje se goni po slozbenoj duznosti, sto znaci da bih Vas drzavni odvjetnik trebao obavijestiti o pokretanju istrage protiv Vas, a to sto ste trenutno u Njemackoj ne bih im trebao predstavljati problem da Vas nadju. 

Ili postoji mogucnost da Vas je hotel prijavio, policija je zaprimila kaznenu prijavu, bez obzira sto nisu obavili razgovor s Vama na okolnosti tog djela, poslali su kaznenu prijavu drzavnom odvjetniku pa je drzavni odvjetnik istu odbacio da li zato sto je procjenio da je mozda u pitanju beznacajno djelo ili jednostavno zbog nedostatka dokaza pa Vas nitko nije niti trazio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sumnjam da bi za to djelo bilo sudjenje u odsustvu. Za sudjenja u odsustvu mislim da trebaju postojati dobro opravdani razlozi (da ne bubam sad na pamet), a obzirom da ste svakako bili dostupni bez obzira sto niste u HR, nego u Njemackoj, prije bih rekao ili da je odvjetnistvo odbacilo prijavu ili da Vas osteceni nije niti prijavio. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija