Jump to content

Punomoć kod darovnog ugovora i uknjižbe


liberta

Preporučene objave

Pozdrav,

sestra i ja dobivamo dio nekretnine od ujaka (svo troje smo trenutno suvlasnici, svatko u svom omjeru, a ujak nam sada daje svoj dio) i to rješavamo darovnim ugovorom. Rečeno nam je da darovni ugovor nije potrebno ovjeravati kod javnog bilježnika. Da li je to točno?

Kao drugo, pošto moja sestra ne živi u istom gradu, htjela bi mi sastaviti punomoć kojom ja dalje mogu provesti sve korake do uknjižbe vlasništva u njeno i svoje ime.

Molim Vas za pomoć oko pisanja punomoći! Ne znam koji me sve koraci očekuju pa da ih sve i navedem. Da li imate kakav primjer koji mogu iskoristiti za svoj slučaj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , liberta je napisao:

Pozdrav,

sestra i ja dobivamo dio nekretnine od ujaka (svo troje smo trenutno suvlasnici, svatko u svom omjeru, a ujak nam sada daje svoj dio) i to rješavamo darovnim ugovorom. Rečeno nam je da darovni ugovor nije potrebno ovjeravati kod javnog bilježnika. Da li je to točno?

Kao drugo, pošto moja sestra ne živi u istom gradu, htjela bi mi sastaviti punomoć kojom ja dalje mogu provesti sve korake do uknjižbe vlasništva u njeno i svoje ime.

Molim Vas za pomoć oko pisanja punomoći! Ne znam koji me sve koraci očekuju pa da ih sve i navedem. Da li imate kakav primjer koji mogu iskoristiti za svoj slučaj?

Tko god da vam je to rekao to nije istina. Javni bilježnik mora ovjeriti dokument inače neće biti moguće odraditi uknjižbu.

Napišete ja ta i ta dajem punomoć svojoj sestri (ime i prezime, adresa, oib) da za mene potpiše darovni ugovor kojim primam 1/2 suvlasničkog udjela od toga i toga nekretnine upisane kod tog i tog zk suda, broj parcele xxx, broj uloška xxx, etažni udio xx te da ishodi uknjižbu prava vlasništva i opet kod tog i tog suda, broj parcele, zk uložak, etažni dio ili kpu ovisno šta već imate. Porez na promet nekretnina će sama platiti (valjda?) pa će onda PU poslati rješenje s iznosom poreza na njenu adresu kao i vama.

uređeno: od BRKICA00
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija