Jump to content

Isplata ženinog brata i sestre kroz 8 godina


avaks

Preporučene objave

Ja i žena smo u situaciji da već drugi put moramo ulagati u kuću da bi normalno živjeli. Kuća je podijeljena na nju, brata i sestru. Sada bi se dogovorili koji je realan iznos potrebno isplatiti bratu i sestri da bi mi postali vlasnici jer oni nemaju interesa za kuću, te bi taj iznos isplatili kroz 8 godina da ne dižemo kredit i plaćamo kamate. Je li najbolje da to riješimo ugovorom o raspodjeli imovine, i da li se moja žena može odmah upisati kao vlasnik ako se brat i sestra odreknu svog dijela u zamjenu za isplatu kroz 8 godina.

uređeno: od avaks
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovorom o kupoprodaji, jer je taj otkup suvlasničkih dijelova ustvari kupoprodaja. Ja bih, da sam na mjestu sestre i brata Vaše supruge bila oprezna da prepisujem svoj suvlasnički dio nekome, bez primitka cjelokupnog iznosa, a bila bih i oprezna oko toga da to nazivam bilo kako drugačije nego ono što jest - kupoprodaja. Nemojte sklapati ugovor o darovanju misleći da ćete time izbjeći porez na promet nekretnina, jer među braćom nećete, jer time nemate kako opravdati novac koji im uplaćujete, a niti oni nemaju pokriće za njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ugovorom o kupoprodaji, jer je taj otkup suvlasničkih dijelova ustvari kupoprodaja. Ja bih, da sam na mjestu sestre i brata Vaše supruge bila oprezna da prepisujem svoj suvlasnički dio nekome, bez primitka cjelokupnog iznosa, a bila bih i oprezna oko toga da to nazivam bilo kako drugačije nego ono što jest - kupoprodaja. Nemojte sklapati ugovor o darovanju misleći da ćete time izbjeći porez na promet nekretnina, jer među braćom nećete, jer time nemate kako opravdati novac koji im uplaćujete, a niti oni nemaju pokriće za njega.

A može li se sestra i brat odreći svog dijela u korist moje žene, a mi njih isplatimo naknadno ili odmah po dogovoru. Voljeli bi ostati u toj kući, ali glupo je ulagati u kuću koju mi žena dijeli s bratom i sestrom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija