Jump to content
zugs

Kupljena kuća, nasljeđeni dugovi

Preporučene objave

Kupio sam kuću od ljudi koji već 15 godina žive u Americi i sad kad je već sve gotovo, saznao sam naknadno da postoje dugovi u komunalnom od oko 5000kn neplaćenih (valjda) paušala. Rečeno mi je da je vodomjer skinut 2018. i da nakon toga više nema nikakvih naplata. Također, da postoji oko 1000kn sudskih troškova putem kojih su pokušali bezuspješno naplatiti dug. Obzirom da prijašnji vlasnici nemaju računa, a ni adrese u Hrvatskoj, na tome je ostalo i kad sam pitao kako bi ja sad nazad spojio vodu u kuću, rekli su mi da bi prvo trebao podmiriti te dugove. Mene sad zanima, jesam li ja dužan podmiriti dugove koje nisam napravio i smije li me komunalno zakinuti za priključak ako ti dugovi ne budu plaćeni? Hvala.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Niste dužni podmirivati tuđe dugove. Svatko odgovara za svoj dug. Oni imaju na raspolaganju ovršni postupak da bi naplatili svoj dug prema prijašnjim vlasnicima, a to s vama nema nikakve veze.

Podijeli ovu objavu

Prvo moraju biti podmireni dugovi da bi vi mogli natrag dobiti priklučak i pružatelj usluge vas sigurno prije neć ukopčati. Ostaje na vama da se dogovorite da bivšim vlasnikom i na neki naćin rješite dug.

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...