Jump to content

Izvođač kasni s radovima


shtakor

Preporučene objave

Poštovani,

2016. godine dogovorena je sa tvrtkom xxx gradnja kuće. Tom prilikom potpisana je rezervacija nekretnine.

Dogovoreno je da zemljište i kuća budu na moje ime i da se kuća dovede do stanja da mogu dići stambeni kredit za dovršetak kuće te bi i cijeli iznos kredita išao na račun izvođača radova.

Istome se dosta toga zakompliciralo obzirom da je ušao u dva projekta (na jednom gradilištu osam kuća i na drugom 14 kuća - tu je i naša). Nemamo nikakakav ugovor međusobno potpisan, sve bio dogovor.

Početkom 2019. stavljeni su temelji i vanjski zidovi i tu su radovi stali jer se zakopao u dugove. U međuvremenu je ta tvrtka xxx otišla u stečaj (na gradilištu piše investitor: ja, a izvođač radova tvrtka xxx). Otvorio je tvrtku yyy i sad radi preko nje. U interesu mi je završiti kuću čim prije i useliti se te sam krajem 2020. digla kredit da se napravi krov i stolarija. 

Moje pitanje: da li ta osoba, vlasnik i direktor tvrtki xxx i yyy meni s pravne strane može napraviti nešto ako mu ne isplatim (usmeno dogovoren) iznos? 

Hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav!

U međuvremenu se situacija promijenila.

Tvrtka je otišla u stečaj i ima stečajnu upraviteljicu.

Kako sam već napisala, ugovor nismo potpisali. No brine me hoće li stečajna upraviteljica izlaziti na teren? Jer naša kuća je na zemljištu sa ostalih 13, ta tvrka je prijavila gradnju (doduše bilo je to sredinom 2019.) Manji iznos je plaćen na račun druge tvrtke koju ima ista osoba, u 12/2019.

Ne znam ima li kakvog pravnog temelja stečajna upraviteljica za novčana potraživanja od mene?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Načelno je tako, stečajnim upraviteljima je cilj unovčiti imovinu radi namirenja vjerovnika, a imovina su i dospjela, a nenaplaćena potraživanja. Pa ako društvo xxx u stečaju ima otvorenih faktura prema Vama, tada stečajna upraviteljica niti ne mora izlaziti na teren, sve joj je vidljivo iz računovodstva. Što se tiče nedovršenih poslova, i činjenice da to društvo nije upisano kao vlasnik zemljišta i to nije evidentirana imovina, vjerojatno neće biti terenskih provjera.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Načelno je tako, stečajnim upraviteljima je cilj unovčiti imovinu radi namirenja vjerovnika, a imovina su i dospjela, a nenaplaćena potraživanja. Pa ako društvo xxx u stečaju ima otvorenih faktura prema Vama, tada stečajna upraviteljica niti ne mora izlaziti na teren, sve joj je vidljivo iz računovodstva. Što se tiče nedovršenih poslova, i činjenice da to društvo nije upisano kao vlasnik zemljišta i to nije evidentirana imovina, vjerojatno neće biti terenskih provjera.

Hvala na odgovoru.

Ta firma koja je u stečaju nema nikakvih računa prema meni, a i on sam je napisao izjavu da prema nikome od nas nema nikakvih potraživanja. 

Naravno, u planu imam platiti ono što je uložio, ali nakon što završim kuću u ono iznosu u kojem je i dogovoreno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 36 minuta, frenki zg je napisao:

Ako na neki načini dođu do vas - vičete na kraju platiti razliku, na odnosu - koliko je izgrađeno, a koliko - plačeno, a to je i pošteno.

Pošteno bi bilo da se držao dogovora i napravio za svih 14 ono što je i bilo dogovoreno. Pa bi mu bilo i plaćeno sve, onako kako je i dogovoreno.

A ne ostaviti nas u ovakvim problema u kakvima nas je ostavio.

Nemam namjeru neplatiti ili biti dužna nekome, čisto zbog svoje mirne savjesti, ali isto tako nemam namjeru plaćati veće iznose od onih koji su s njim dogovoreni.

Hvala Vam na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija