Jump to content

Zaštita Dizajna


frenki zg

Preporučene objave

Poštovani  :  Imam nacrt  za Proizvod - Više-funkcijalnog  djećijeg Kinderbeta - koji se (po priloženom uputstvu za montažu ) može montirati u 3 - svrhe - 3 druga uporabna predmeta,, a da se, prateči uputstvo ništa novo ne kupuje - 1. - Dječiji Kinderbet - 2. - Dječii Krevet - 3. - Radni stol sa policama. Sad me zanima slijedeče : Dali ovo spada pod - 1.)  Dizajn ili pod Inovaciju ? 2.)  Kako se vrši Zaštita  Inteleaktualnong Vlasništva, kad je riječ o ovakvom - Proizvodu ? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da cete relevantne informacije naci na ovom linku https://www.dziv.hr/hr/intelektualno-vlasnistvo/industrijski-dizajn/postupak-zastite-u-hrvatskoj/
Osim nacrta, ne bi bilo lose da imate bar jedan prototip, tako da prije nego krenete u zastitu, ispitate sigurnost proizvoda, sto je vrlo osjetljivo kad su djeca u pitanju. U ovoj fazi mozete vidjeti i da li proizvod treba neke poboljsice ili preinake, a sto ce vam i kod postupka zastite biti jako bitno, da ne bi napravili zastitu nepotpunog proizvoda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, MsBourne je napisao:

Mislim da cete relevantne informacije naci na ovom linku https://www.dziv.hr/hr/intelektualno-vlasnistvo/industrijski-dizajn/postupak-zastite-u-hrvatskoj/
Osim nacrta, ne bi bilo lose da imate bar jedan prototip, tako da prije nego krenete u zastitu, ispitate sigurnost proizvoda, sto je vrlo osjetljivo kad su djeca u pitanju. U ovoj fazi mozete vidjeti i da li proizvod treba neke poboljsice ili preinake, a sto ce vam i kod postupka zastite biti jako bitno, da ne bi napravili zastitu nepotpunog proizvoda.

Hvala na odgovoru - Prototip je več napravljen - ali - element - po element, tako da se ne može radi sigunosti > skužiti< proizvod - a ja sam ga sam sastavio i ponovo - rastavio - Koje je vaše mišljenje,o ovom proizvodi, mislim, kao neutralne strane ? Kupiš kinderbet, i kako dijete odrasta, proizvod ga prati do osnovne škole, pa i dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da nesto slicno na trzistu vec ima ali ne u ovoj kombinaciji kako ste vi napravili. Ja nisam kompetentna dati neko misljenje ili stav ali vidim da ljudi koji imaju vise djece ili malo prostora preferiraju te kombinirane i prakticne stvari. Znate kako kazu - "Svaka roba ima svog kupca", tako da vjerujem da ce se naci kupci i za vas proizvod, samo je stvar marketinga i kako cete se pozicionirati na trzistu.
Bitno je kako cete i prezentirati proizvod. Nastojte naci nekog da vam pomogne u tome. Puno je dobrih proizvoda propalo radi lose prezentacije i obratno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, MsBourne je napisao:

Znam da nesto slicno na trzistu vec ima ali ne u ovoj kombinaciji kako ste vi napravili. Ja nisam kompetentna dati neko misljenje ili stav ali vidim da ljudi koji imaju vise djece ili malo prostora preferiraju te kombinirane i prakticne stvari. Znate kako kazu - "Svaka roba ima svog kupca", tako da vjerujem da ce se naci kupci i za vas proizvod, samo je stvar marketinga i kako cete se pozicionirati na trzistu.
Bitno je kako cete i prezentirati proizvod. Nastojte naci nekog da vam pomogne u tome. Puno je dobrih proizvoda propalo radi lose prezentacije i obratno.

Pročitao sam poslani - link, i odmah sam uočio problem - naime, kod zaštite - dizajna .se štiti njegov - izgled - a, ne- funkcionalnost - A mene zanima baš to - funkcionalnost. !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, frenki zg je napisao:

Pročitao sam poslani - link, i odmah sam uočio problem - naime, kod zaštite - dizajna .se štiti njegov - izgled - a, ne- funkcionalnost - A mene zanima baš to - funkcionalnost. !

Da, kod vas je problem sto proizvod kao takav ne spada niti u patente niti u industrijski dizajn ali ako bes zelite da ga zastitite, onda po karakteristikama vise spada u industrijski dizajn ukljucujuci jednim dijelom i funkcionalnost. Mislim da vam je najbolje konzultirati se direktno u DZIV.
Po meni, mozete ici na ovu varijantu zastite (podvuceno)
image.png.910466e63de81ed625e4efdbb72cc723.png

uređeno: od MsBourne
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, MsBourne je napisao:

Da, kod vas je problem sto proizvod kao takav ne spada niti u patente niti u industrijski dizajn ali ako bes zelite da ga zastitite, onda po karakteristikama vise spada u industrijski dizajn ukljucujuci jednim dijelom i funkcionalnost. Mislim da vam je najbolje konzultirati se direktno u DZIV.
Po meni, mozete ici na ovu varijantu zastite (podvuceno)
image.png.910466e63de81ed625e4efdbb72cc723.png

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija