Jump to content

Prisluškivanje internet prometa


albinocss

Preporučene objave

Pozdrav, ovo je moj prvi post na ovom forumu i nisam siguran dlai spada u neku od predefiniranih klasa pa pišem ovdje.

Zanima me dali moj ISP (HT, A1, Optima itd..) ima zakonsku obvezu i pravo prosljeđivati moj internet promet trečim stranama (vladinim institucijama).

Naime otkrio sam da moj ISP u slučaju da posječujem određenu web stranicu promet "routa" kroz ip adresu u vlasništvu ministarstva financija.

 

Nadam se da sam dao dovoljno informacija.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, albinocss je napisao:

Pozdrav, ovo je moj prvi post na ovom forumu i nisam siguran dlai spada u neku od predefiniranih klasa pa pišem ovdje.

Zanima me dali moj ISP (HT, A1, Optima itd..) ima zakonsku obvezu i pravo prosljeđivati moj internet promet trečim stranama (vladinim institucijama).

Naime otkrio sam da moj ISP u slučaju da posječujem određenu web stranicu promet "routa" kroz ip adresu u vlasništvu ministarstva financija.

 

Nadam se da sam dao dovoljno informacija.

 

Lp

Ovo sa prosljeđivanjem MF da moraju ako posjećujete stranice koje se bave klađenjem jer je obaveza PU da blokira pravne subjekte koji se bave klađenjem, a nemaju registriranu tu djelatnost u RH. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 58 minuta, BRKICA00 je napisao:

Ovo sa prosljeđivanjem MF da moraju ako posjećujete stranice koje se bave klađenjem jer je obaveza PU da blokira pravne subjekte koji se bave klađenjem, a nemaju registriranu tu djelatnost u RH. 

Hvala na informaciji! S tehniče strane je to dosta traljavo izvedeno, izgleda kao sniffanje prometa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija