Jump to content

Društveno vlasništvo


za10

Preporučene objave

Interesira me kupovina poslovnog prostora za kojeg u vlasničkom listu piše da je u etažnom vlasništvu osobe X u 1/6 suvlasničkog dijela zgrade. Muči me zabilješka iz 2008.:

"Na temelju rješenja Saveznog sekretarijata za financije Beograd od 24.6.1966. zabilježuje se da istu, poslovnu prostoriju osoba Y ne može otuđiti, ali istu mogu naslijediti njegovi zakonski nasljednici ako u smislu čl.5 Zakona o nac. najamnih zgrada i građev. zemljišta ona služi njihovoj dozvoljenoj djelatnosti. Kad ova poslovna prostorija prestane da služi poslovnoj djelatnosti osobe Y odnosno njegovih zakonskih nasljednika ona postaje Društveno vlasništvo."

Molim vas pomoć oko shvaćanja ove situacije. Što točno znači ova zabilješka? Može li se izbrisati ta zabilješka i kako?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , za10 je napisao:

Kako ja, kao potencijalni kupac tog poslovnog prostora, mogu saznati sadržaj rješenja tj. može li uopće vlasnik upisan u vlasnički list prodavati prostor nekome tko nije zakonski nasljednik osobe Y? 

Kako su zemljišne knjige javne, uvidom u zbirku isprava za taj zk uložak.

 

Što se tiče prodaje, može ali bi prema zabilježbi zk sud vjerovatno odbio takav prijedlog za uknjižbu vlasništva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija