Jump to content
anatea

Lokacije kamera za nadzor prometa

Preporučene objave

Bok. Prije neka 2 tjedna sam ušla u raskrizje na zeleno, a kad sam konačno uspjela skrenuti, vidjela sam da se upalilo crveno na semaforu u momentu skretanja. Ispred mene je bio kamion i još jedan auto, a kako su vozila iz suprotnog smjera dolazila, tako smo čekali za prolazak. Skretanje u lijevo se dogodilo na raskrizju Vukomerečke i Zagrebačke kod auto Zubaka u Velikoj Gorici. Kako sam novi vožač i nisam do sada bila u takvoj situaciji, strah me je postoje li kamere koje to bilježe na tom križanju i da li ću dobiti kaznu za to?  Dva tjedna ja samo o tome razmišljam. Negdje sam čitala da po Zagrebu kamere ne služe za to, već za eventualne situacije gdje se dogodi prometna, pa da mogu pogledati snimke. Hvala unaprijed.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 42 minuta, drot13 je napisao:

Nemaš brige, kamere ne snimaju prolazak kroz crveno.

Hvala puno. Skinuli ste mi brigu sa vrata... Još malo pa bih odustala od vožnje :) Večeras možda normalno i zaspim :D Hvala!

Podijeli ovu objavu

Pozdrav, 

danas sam izlazeci s pumpe ukljucila se na glavnu cestu na kojoj je odma semafor, na kojem je bilo zeleno i dok sam ja dosla do njega pocelo je treptati zeleno te sam dala gasa, ali je prekratko trajalo te se upalilo žuto ali u onom trenutku kad sam ja bila vec presla crtu. Na INA pumpi tu ima kamera koja gleda na taj semafor ali je malo dalje. Sada sam zabrinuta dali policija pregledava snimke kamera koje su na pumpi i dali se uopce moze vidit da sam ja to napravila. Strah me jer sam cula da su neki tu dobili kaznu doma na adresu jer su prelazili preko duple crte pri izlazenju iz pumpe. 

Hvala, lp 

Podijeli ovu objavu

jedan update: nove kamere za koje ste svi čuli jer se o njima piše unatrag nekoliko mjeseci imaju i tu opciju, kao i evidentiranja prekršaja nepropisnog pretjecanja, nekorištenja sigurnosnog pojasa, korištenje mobitala u vožnji, nepropisne brzine... Dakle, tu mogučnost imaju samo nove kamere, stoga pridržavajte se Zakon o sigurnosti prometa na cestama :) 

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , stradivari je napisao:

kamere koje su postavljene u ožujku ove godine, no kasnije su proradile. Postoji mogućnost uključivanja / isključivanja opcija koje prekršaje evidedentirati, koje ne.  

To neke nove :o ili je riječ o ovima sa slike?

image.png

Uređeno od Anoniman1

Podijeli ovu objavu

Ja san ode pitala za kameru koja stoji na pumpi te gleda na cestu odnosno prema semaforu, dali preko te kamere policija moze vidit prolazak kroz crveno, odnosno zuto, tako da ne razumin sta s tin novin kamerama 🙂

Podijeli ovu objavu

prije 7 sati , Mara_12 je napisao:

Ja san ode pitala za kameru koja stoji na pumpi te gleda na cestu odnosno prema semaforu, dali preko te kamere policija moze vidit prolazak kroz crveno, odnosno zuto, tako da ne razumin sta s tin novin kamerama 🙂

Odgovor je već gore napisan u mom prvom postu, doduše između redova :) . Ako se radi o novopostavljenoj policijskoj kameri, moguće da je takav prekršaj evidentiran. Ukoliko se radi o nadzornoj gradskoj kameri koje su često postavljene iznad ili u blizini raskrižja tada nemate brige. 

Podijeli ovu objavu

prije 16 sati , Anoniman1 je napisao:

To neke nove :o ili je riječ o ovima sa slike?

image.png

na slici je staro kućište nadzorne kamere, vjerovatno je unutra neki stariji model Gatso nadzorne kamere koji evidentira samo prekršaje prekoračenja brzine.

Podijeli ovu objavu

, stradivari je napisao:

Odgovor je već gore napisan u mom prvom postu, doduše između redova :) . Ako se radi o novopostavljenoj policijskoj kameri, moguće da je takav prekršaj evidentiran. Ukoliko se radi o nadzornoj gradskoj kameri koje su često postavljene iznad ili u blizini raskrižja tada nemate brige. 

Ahaa hvala. Kad ste vec spomenili nove kamere zanima me dali su one postavljene da snime prekrsaj npr ako je ogranicenje 40 da se ne smije preko 40, ili se moze vise voziti? 

Podijeli ovu objavu

Radi se krizanje selska i Zagorska ako se ne varam. Uglavnom ja isao po zagorskoj i skretao lijevo na selsku i na tom semafora ima kamera neka uska i sada me zanima da li ona snima samo prolaz na crveno (pretpostavljam da je to glavni razlog zasto je iznad semafora) ili moze i ostale prekršaje snimat? Pošto su auti iz kontra smjera prvo skretali desno i ja taman krenuo i skrenuo kad je auto krenuo ici ravno nije imo tolku brzinu da bi radi mene morao recimo naglo kocit da izbjegne sudar. 

Podijeli ovu objavu

Radi se o kameri koja je na cesti ima jedno ugibalište i tamo je na podu ne znam kak se zove, ali me jako izgledom podsjeća na one filmske starije kamere. Eh sad me zanima kako funkcionira mjerenje brzine. Policija je bila udaljena od kamere i nes su pisali .Ograničenje je 80 , a ja iso oko 100 eh sad mislim da sam u jednom trenutnih i malo usporio , pa me zanima jel trba strahovat ili ne . Posto navodno brzinomjeri U autu pokazuju nekih 5 km vise od stvarne brzine , a opraštaju 10 km preko ograničenja ako se ne varam? 

Podijeli ovu objavu

prije 5 sati , sivko je napisao:

Ako je van grada sve ok.

To je bilo tamo na Jadranskoj aveniji kada se ide sa autoputa prema rotoru. I u jednom dijelu ima kao neko ugabilaste i tu je bila kamera na podu 80 je ogranicnje .

Podijeli ovu objavu

Pozdrav! Znam da je ovo pitanje više puta postavljano ali postoje različiti odgovori.

Prošao sam kroz crveno na križanju Baštijanove i Ul. Dragutina Golika. Na semaforu je postavljena kamera koja me mogla snimiti. Snima li ta kamera prekršaje poput prolaska kroz crveno ili je za mjerenje prekoračenja brzine?

Kamera je u bijelom kučištu, slična ovoj na slici: https://informer.rs/data/images/2017-12-25/34580_10912_f.jpg

Hvala

Podijeli ovu objavu

, LEXLFA je napisao:

Pozdrav! Znam da je ovo pitanje više puta postavljano ali postoje različiti odgovori.

Prošao sam kroz crveno na križanju Baštijanove i Ul. Dragutina Golika. Na semaforu je postavljena kamera koja me mogla snimiti. Snima li ta kamera prekršaje poput prolaska kroz crveno ili je za mjerenje prekoračenja brzine?

Kamera je u bijelom kučištu, slična ovoj na slici: https://informer.rs/data/images/2017-12-25/34580_10912_f.jpg

Hvala

ni za jedno ni za drugo po opisanom, no može poslužiti policiji za utvrđivanje činjenica 

Podijeli ovu objavu

Pozdrav!

Ušao sam u raskiržje na crveno, zapričao se sa ljudima unutar auta. Dogodilo se to na raskrižju Maksimirske ceste, Dubrave, Avenije Gojka Šuška i ul. Dragutina Mandla. Išao sam iz smjera Dubrave i skretao lijevo u ul. Dragutina Mandla. Uglavnom na semaforu je bilo upaljeno crveno. Ja sam ušao u raskrižje i čim sam ušao u raskrižje shvatio sam kakvu sam gluposto napravio, ali odmah se upalilo žuto i potom zeleno za skretanje ulijevo dok sam ja bio unutar raskrižja (propustio sam automobil koji je išlo ravno, tada sam tek vidio na semaforu žuto pa zeleno za lijevo).

Moje pitanje je ima li tamo kamera koje snimaju prolazak kroz crveno, i kolke su kazne otprilike?

Uređeno od Dux20000

Podijeli ovu objavu

U raskrižje sam ušao polagano jer sam skretao lijevo, samo je pitanje ima li neka kamera koja je to vidjela?  

To ću očito saznati za 2 tjedna ako dođe pismo doma.

Podijeli ovu objavu

Da se nadovezem, na sarajevskoj pokraj Konzuma proso kroz crveno ubrzanom brzinom na semaforu je mala crna kamerica. Takvih kamera ima na skoro svakom raskrižju, jel to kamera za crveno, za promet il' pak senzor za semafore? Nigdje nemrem nac pravi odgovor.

Podijeli ovu objavu

Pozdrav.

Nedavno sam prišla raskrižju, mislila proći na žuto ali vidjela da neću uspjeti, kočila i na kraju se prebacilo na crveno baš kad sam prošla.

Semafor je kod Lučkog, u pitanju je noviji semafor pa me brine da će mi doći kazna ako ima kameru. Molim za pomoć. Radije bi kaznu odležala u zatvoru jer novaca nemam.

Podijeli ovu objavu

, Zvonja je napisao:

Da se nadovezem, na sarajevskoj pokraj Konzuma proso kroz crveno ubrzanom brzinom na semaforu je mala crna kamerica. Takvih kamera ima na skoro svakom raskrižju, jel to kamera za crveno, za promet il' pak senzor za semafore? Nigdje nemrem nac pravi odgovor.

Ovo i mene zanima, za sto sluze te male crne kamere...i u Sesvetama ih ima dosta, pa me zanima da li snimaju prolazak kroz crveno?

Podijeli ovu objavu

Pozdrav ljudi učinio sam dosta glupu grešku.Prošao sam na crveno ravno u traci koja je samo za lijevo na Selskoj cesti prema Lidlu na Knežiji.Inače sam položio prije 3 mjeseca i stvarno solidno vozim bez prebrze vožnje i išta besmisleno ali sam postupio ovako glupo jer je frend mislio da krajnja traka vozi prema ravno.Na tom semaforu ima 2,3 kamere(neke crne mislim).Molim Vas ako bi mi netko rekao hoću li imat problema ili ne jer me doma očekuje paljba dobijem li "čestitku".Ukoliko ju dobijem može li mi netko reć ima li kakav proces žalbe i umanjenja kazne.

Hvala unaprijed na odgovoru!

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , mike2000 je napisao:

Pozdrav ljudi učinio sam dosta glupu grešku.Prošao sam na crveno ravno u traci koja je samo za lijevo na Selskoj cesti prema Lidlu na Knežiji.Inače sam položio prije 3 mjeseca i stvarno solidno vozim bez prebrze vožnje i išta besmisleno ali sam postupio ovako glupo jer je frend mislio da krajnja traka vozi prema ravno a ja se u tom trenu nisam htio zaustavit (glupa reakcija znam).Na tom semaforu ima 2 kamere(bijele su).Molim Vas ako bi mi netko rekao hoću li imat problema ili ne jer me doma očekuje paljba dobijem li "čestitku".Ukoliko ju dobijem može li mi netko reć ima li kakav proces žalbe i umanjenja kazne.

Hvala unaprijed na odgovoru!

WhatsApp Image 2020-06-01 at 23.37.05.jpeg

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, stradivari je napisao:

što se tiče kamere, ne

Uh dobro onda,pošto policije nije bilo pokraj mene ili na cesti sa strane da su zaustavljali.To su gradske kamere za gledanje nesreća ukoliko se dogode i one kao nemaju izravno veze sa mupom?

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, stradivari je napisao:

gornji odgovor vam je sasvim dovoljan. Zapamtite da snimke s tih kamera mogu poslužiti u prekršajnom postupku u slučaju potrebe. Pripazite u prometu :)

Hoću pripazit ću.Neću raditi ovakve debilne greške više i dovoditi sebe,a i druge sudionike u prometu u nepovoljan položaj.Još jednom hvala na odgovoru.

Pozdrav!

Podijeli ovu objavu

Jucer rano ujutro na vrapcu gdje su plodine i mcdonalds onaj manji semafor prije onog veceg raskrizja sam prosao sa 10km/h kroz crveno slucajno jer sam bio u prici sa kolegom i mislio sam da se žuto pali i krenuo sam i nakon sekunde sam shvatio da je i dalje crveno . Sad nisam siguran dali taj semafor ima kamere , tek za koji dan prolazim tamo opet pa cu vidjet . Zabrinulo me sto je jedan ovdje korisnik napisao da neke kamere snimaju po Zagrebu prolaz kroz crveno , nisam jos nikada cuo da je nekom dosla tako kazna , uvijek su svi zaustavljeni 90% na licu mjesta ili je bilo policijsko zapazanje prekrsaja pa naknadno dode . Primjer na crnomercu ima 8 kamera na okretistu na semaforima , tamo prođe 500 auta dnevno kroz cisto crveno pa nitko nikad nista nije dobio .

Podijeli ovu objavu

U pravilu, te kamere ne služe za evidenciju te vrste prekršaja. Ali, ne bi bilo loše da postate fotku semafora da se vidi točno o kakvim je kamerama riječ.

Podijeli ovu objavu

objavljeno (uređeno)
prije 6 sati , Diomed91 je napisao:

Jucer rano ujutro na vrapcu gdje su plodine i mcdonalds onaj manji semafor prije onog veceg raskrizja sam prosao sa 10km/h kroz crveno slucajno jer sam bio u prici sa kolegom i mislio sam da se žuto pali i krenuo sam i nakon sekunde sam shvatio da je i dalje crveno . Sad nisam siguran dali taj semafor ima kamere , tek za koji dan prolazim tamo opet pa cu vidjet . Zabrinulo me sto je jedan ovdje korisnik napisao da neke kamere snimaju po Zagrebu prolaz kroz crveno , nisam jos nikada cuo da je nekom dosla tako kazna , uvijek su svi zaustavljeni 90% na licu mjesta ili je bilo policijsko zapazanje prekrsaja pa naknadno dode . Primjer na crnomercu ima 8 kamera na okretistu na semaforima , tamo prođe 500 auta dnevno kroz cisto crveno pa nitko nikad nista nije dobio .

sve mup-ove kamere imaju mogućnost evidentiranja ovih prekršaja: nepropisne brzine (više kolničkih traka odjednom), korištenja mobitela u vožnji, pretjecanje preko pune linije, nekorištenje sigurnosnog pojasa. Pravo pitanje je kako su podešeni parametri, odnosno da li su aktivirali mogućnost (u ovom vašem slučaju) za crveno svjetlo. Obavjest o počinjenom prekršaju može doći i za 2 i pol godine :) , no najčešće prekršajne referade postaja to rješavaju vrlo brzo, najčešće mjesec/dva dana. 

Uređeno od stradivari

Podijeli ovu objavu

Križanje Jukićeva Savska. Mislim da je tamo ovakva kamera.Eh sad me zanima jel snimaju prolaske kroz crveno.  Bilo je zeleno i gužva i kad se račistila ja sam prošao semafor i radi gužve opet stao malo ispod onog nadvožnjaka. Eh sad kad sam ušao prošlo je neko kratko virjeme i vidio sam da su auti krenuli s jukiceve se ukl,jučivat na savsku. 

d.jpg.e693e4df87608126f4c4f8ddf31d36db.jpg

Podijeli ovu objavu

bilo bi suludo da na pravnom forumu navodimo koja kamera je mup-ova a koja ne, logično je zašto to nije dobro ni moralno. Pogledajte gore moje odgovore, nek to bude univeralno za sve koji pitaju (nadam se da ne zamjerate ništa).

Podijeli ovu objavu

https://images.app.goo.gl/ritjezut5rTYaFif6

Kamera ovako negdje izgleda , danas sam prosao , na semaforu je , ali gleda u smjeru ovog glavnog raskrizja kod vrapca . Znaci ne gleda uopce u stranu od kuda ja dolazim , nego me tek poslije semafora nakon 20-30 metara moze uocit auto , a sastrane nema nikakvih drugih vise , nema niti senzora nekih na stupu . Bas nista osim te , koja je po misljenju zbog regulacije prometa , takvih u centru grada ima jako puno.

Podijeli ovu objavu

, Knavi je napisao:

Ovo i mene zanima, za sto sluze te male crne kamere...i u Sesvetama ih ima dosta, pa me zanima da li snimaju prolazak kroz crveno?

to i mene zanima.

Podijeli ovu objavu

Kada se izlazi iz KBC Rebro tamo ima jedna rampa i kad se prođe ima kao obvezno desno na rotor. Ne znam jel ima kamera tamo kakvih. Taj znak se  jako teško uoči pa me zanima da li moram strahovati za kaznu i kolka bi bila posto sam ja skrenuo lijevo, a ne desno na rotor?

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...