Jump to content

Lokacije kamera za nadzor prometa


anatea

Preporučene objave

Bok. Prije neka 2 tjedna sam ušla u raskrizje na zeleno, a kad sam konačno uspjela skrenuti, vidjela sam da se upalilo crveno na semaforu u momentu skretanja. Ispred mene je bio kamion i još jedan auto, a kako su vozila iz suprotnog smjera dolazila, tako smo čekali za prolazak. Skretanje u lijevo se dogodilo na raskrizju Vukomerečke i Zagrebačke kod auto Zubaka u Velikoj Gorici. Kako sam novi vožač i nisam do sada bila u takvoj situaciji, strah me je postoje li kamere koje to bilježe na tom križanju i da li ću dobiti kaznu za to?  Dva tjedna ja samo o tome razmišljam. Negdje sam čitala da po Zagrebu kamere ne služe za to, već za eventualne situacije gdje se dogodi prometna, pa da mogu pogledati snimke. Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav, 

danas sam izlazeci s pumpe ukljucila se na glavnu cestu na kojoj je odma semafor, na kojem je bilo zeleno i dok sam ja dosla do njega pocelo je treptati zeleno te sam dala gasa, ali je prekratko trajalo te se upalilo žuto ali u onom trenutku kad sam ja bila vec presla crtu. Na INA pumpi tu ima kamera koja gleda na taj semafor ali je malo dalje. Sada sam zabrinuta dali policija pregledava snimke kamera koje su na pumpi i dali se uopce moze vidit da sam ja to napravila. Strah me jer sam cula da su neki tu dobili kaznu doma na adresu jer su prelazili preko duple crte pri izlazenju iz pumpe. 

Hvala, lp 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jedan update: nove kamere za koje ste svi čuli jer se o njima piše unatrag nekoliko mjeseci imaju i tu opciju, kao i evidentiranja prekršaja nepropisnog pretjecanja, nekorištenja sigurnosnog pojasa, korištenje mobitala u vožnji, nepropisne brzine... Dakle, tu mogučnost imaju samo nove kamere, stoga pridržavajte se Zakon o sigurnosti prometa na cestama :) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Mara_12 je napisao:

Ja san ode pitala za kameru koja stoji na pumpi te gleda na cestu odnosno prema semaforu, dali preko te kamere policija moze vidit prolazak kroz crveno, odnosno zuto, tako da ne razumin sta s tin novin kamerama 🙂

Odgovor je već gore napisan u mom prvom postu, doduše između redova :) . Ako se radi o novopostavljenoj policijskoj kameri, moguće da je takav prekršaj evidentiran. Ukoliko se radi o nadzornoj gradskoj kameri koje su često postavljene iznad ili u blizini raskrižja tada nemate brige. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, stradivari je napisao:

Odgovor je već gore napisan u mom prvom postu, doduše između redova :) . Ako se radi o novopostavljenoj policijskoj kameri, moguće da je takav prekršaj evidentiran. Ukoliko se radi o nadzornoj gradskoj kameri koje su često postavljene iznad ili u blizini raskrižja tada nemate brige. 

Ahaa hvala. Kad ste vec spomenili nove kamere zanima me dali su one postavljene da snime prekrsaj npr ako je ogranicenje 40 da se ne smije preko 40, ili se moze vise voziti? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav. 

Neki dan sam se pokušavala uključiti sa ulice Tina Ujevica na Zagrebačku aveniju. Tamo je i semafor za pješake. Napokon kad sam se uspjela ukljucit( prva brzina, tek se pokrenula) opazila sam da se netom prije nego sam ja došla podno semafora prebacilo svijetlo s žutog na crveno. Kako nisam uspjela zakocit, jer bi završila u najboljem slučaju na zebri točno ispod semafora, zanima me mogu li očekivati kaznu ako je na tom semaforu kamera? 

Zeleno se upalilo pješacima tek kad sam ja već prošla i time nisam ugrozila nikoga. 

Nisam nikad kažnjavana I ovo mi je prvi propust. 

Unaprijed hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Prolazak kroz crveno svjetlo
, sivko je napisao:

3000 kn.

Ispricavam se na mjesajanju i ako sam negdje vec dobio odgovor ali ne mogu nac, ali što nije po novom Zakonu od 1.8 10-20 tisuća kuna prolaz kroz crveno? Ili se to primjenjuje samo u slučaju da je recimo noc 2 ujutro nema nikog i svijetli crveno a netko prođe jer mu se neda čekat?  Pošto piše tamo kao za namjerni prolaz kroz crveno , a sada mi nije jasno što točno smatraju namjernim prolazom po meni bi bilo vidim crveno vec svjetli nema nikog i ja prođem jer eto neda mi se neda čekat.  Jel se smatraju namjernim prolazom tipa uđem u krizanje i taman izađem kad se za moj smjer upali crveno ili tako neke sitnice koje se svaodbenvmo događaju kad su gužve ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, drot13 je napisao:

Ili prilikom bježanja od policije ili nešto slično, ne ovo u gužvi.

A kako bi se interpretiralo hvatanje žutog, ali prolazak kroz crveno. Znači namjera je proći kroz žuto, ali se fula za pola sekunde i prođe kroz crveno... Mislim s jedne strane je jasno da nije namjera bila proći kroz crveno, iako je neodgovorno ponašanje dovelo do toga, ali to nije bila namjera. Kako se takve bliske situacije krive procjene i rubnog prolaska kroz crveno interpretiraju u smislu kazne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Radi se krizanje selska i Zagorska ako se ne varam. Uglavnom ja isao po zagorskoj i skretao lijevo na selsku i na tom semafora ima kamera neka uska i sada me zanima da li ona snima samo prolaz na crveno (pretpostavljam da je to glavni razlog zasto je iznad semafora) ili moze i ostale prekršaje snimat? Pošto su auti iz kontra smjera prvo skretali desno i ja taman krenuo i skrenuo kad je auto krenuo ici ravno nije imo tolku brzinu da bi radi mene morao recimo naglo kocit da izbjegne sudar. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o kameri koja je na cesti ima jedno ugibalište i tamo je na podu ne znam kak se zove, ali me jako izgledom podsjeća na one filmske starije kamere. Eh sad me zanima kako funkcionira mjerenje brzine. Policija je bila udaljena od kamere i nes su pisali .Ograničenje je 80 , a ja iso oko 100 eh sad mislim da sam u jednom trenutnih i malo usporio , pa me zanima jel trba strahovat ili ne . Posto navodno brzinomjeri U autu pokazuju nekih 5 km vise od stvarne brzine , a opraštaju 10 km preko ograničenja ako se ne varam? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Lokacije kamera za nadzor prometa

Pozdrav! Znam da je ovo pitanje više puta postavljano ali postoje različiti odgovori.

Prošao sam kroz crveno na križanju Baštijanove i Ul. Dragutina Golika. Na semaforu je postavljena kamera koja me mogla snimiti. Snima li ta kamera prekršaje poput prolaska kroz crveno ili je za mjerenje prekoračenja brzine?

Kamera je u bijelom kučištu, slična ovoj na slici: https://informer.rs/data/images/2017-12-25/34580_10912_f.jpg

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, LEXLFA je napisao:

Pozdrav! Znam da je ovo pitanje više puta postavljano ali postoje različiti odgovori.

Prošao sam kroz crveno na križanju Baštijanove i Ul. Dragutina Golika. Na semaforu je postavljena kamera koja me mogla snimiti. Snima li ta kamera prekršaje poput prolaska kroz crveno ili je za mjerenje prekoračenja brzine?

Kamera je u bijelom kučištu, slična ovoj na slici: https://informer.rs/data/images/2017-12-25/34580_10912_f.jpg

 

Hvala

ni za jedno ni za drugo po opisanom, no može poslužiti policiji za utvrđivanje činjenica 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Zanima me snimaju li kamere na raskrižjima prolazak kroz crveno?

Naime, 23.02.2020. u 4:00 ujutro vozio sam se Savskom cestom u Zagrebu. Na jednom malo većem raskrižju (nisam siguran na kojem točno) pogledao sam prema semaforu i uočio zeleno te sam na sekundu, dvije pogledao prema navigaciji (ne snalazim se previše po Zagrebu s obzirom da nisam iz Zagreba) nakon čega sam pogledao prema raskrižju i uočio da s lijeve i desne strane raskrižja stoje automobili. Prođem ravno kroz to raskrižje kretajući se PO OGRANIČENJU te na sekundu bacim pogled prema retrovizoru i vidim u da su se vozila koja su bila blizu iza mene zaustavila na semaforu. Imam osjećaj kao da sam slučajno prošao kroz crveno, a da nisam toga ni svjestan. Nikada u životu nisam dobio kaznu ili učinio takav prekršaj. Osobno se ne usudim ni prolaziti na žuto kroz raskrižje. Jednostavno sam se umoran vraćao kući i sad me strah da me to bude skupo koštalo.

Unaprijed hvala i lijep pozdrav. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, Željac047 je napisao:

Mogu, ali ne moraju, većinom da, no iz opisanog, Vi ste ušli u raskrižje na zeleno svjetlo, neposredno prije promjene na žuto, dok se vozilima iza vas upalilo žuto pa crveno i ista su se zaustavila, ali Vam niko sa sigurnošću to nemože tvrditi, no nadajmo se da je tako...

Znate li možda koliko otprilike dugo treba da stigne kazna? I koliko bi otprilike iznosila s obzirom da mi je prva kazna ikad? 

uređeno: od dom140
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , drot13 je napisao:

I minimalne su šanse da nešto dođe.

Mislim da je to najverojatnije bilo na križanju Savske i Vukovarske, ali nisam 100% siguran. 
Svakako nisam siguran jesam li prošao na debelo crveno ili je taman bio prijelaz na semaforu, ali eto. Što je tu je. Općenito me zanimalo snima li kamera automatski kada netko prođe na crveno i nalazi li se uopće tamo kamera.


Ja sam se ponakviše uplašio iz razloga jer sam mislio da me očekuje kazna tipa 10+ tisuća kuna ili oduzimanje vozačke na par mjeseci. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Ušao sam u raskiržje na crveno, zapričao se sa ljudima unutar auta. Dogodilo se to na raskrižju Maksimirske ceste, Dubrave, Avenije Gojka Šuška i ul. Dragutina Mandla. Išao sam iz smjera Dubrave i skretao lijevo u ul. Dragutina Mandla. Uglavnom na semaforu je bilo upaljeno crveno. Ja sam ušao u raskrižje i čim sam ušao u raskrižje shvatio sam kakvu sam gluposto napravio, ali odmah se upalilo žuto i potom zeleno za skretanje ulijevo dok sam ja bio unutar raskrižja (propustio sam automobil koji je išlo ravno, tada sam tek vidio na semaforu žuto pa zeleno za lijevo).

Moje pitanje je ima li tamo kamera koje snimaju prolazak kroz crveno, i kolke su kazne otprilike?

uređeno: od Dux20000
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav.

Nedavno sam prišla raskrižju, mislila proći na žuto ali vidjela da neću uspjeti, kočila i na kraju se prebacilo na crveno baš kad sam prošla.

 

Semafor je kod Lučkog, u pitanju je noviji semafor pa me brine da će mi doći kazna ako ima kameru. Molim za pomoć. Radije bi kaznu odležala u zatvoru jer novaca nemam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Zvonja je napisao:

Da se nadovezem, na sarajevskoj pokraj Konzuma proso kroz crveno ubrzanom brzinom na semaforu je mala crna kamerica. Takvih kamera ima na skoro svakom raskrižju, jel to kamera za crveno, za promet il' pak senzor za semafore? Nigdje nemrem nac pravi odgovor.

Ovo i mene zanima, za sto sluze te male crne kamere...i u Sesvetama ih ima dosta, pa me zanima da li snimaju prolazak kroz crveno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav ljudi učinio sam dosta glupu grešku.Prošao sam na crveno ravno u traci koja je samo za lijevo na Selskoj cesti prema Lidlu na Knežiji.Inače sam položio prije 3 mjeseca i stvarno solidno vozim bez prebrze vožnje i išta besmisleno ali sam postupio ovako glupo jer je frend mislio da krajnja traka vozi prema ravno.Na tom semaforu ima 2,3 kamere(neke crne mislim).Molim Vas ako bi mi netko rekao hoću li imat problema ili ne jer me doma očekuje paljba dobijem li "čestitku".Ukoliko ju dobijem može li mi netko reć ima li kakav proces žalbe i umanjenja kazne.

Hvala unaprijed na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , mike2000 je napisao:

Pozdrav ljudi učinio sam dosta glupu grešku.Prošao sam na crveno ravno u traci koja je samo za lijevo na Selskoj cesti prema Lidlu na Knežiji.Inače sam položio prije 3 mjeseca i stvarno solidno vozim bez prebrze vožnje i išta besmisleno ali sam postupio ovako glupo jer je frend mislio da krajnja traka vozi prema ravno a ja se u tom trenu nisam htio zaustavit (glupa reakcija znam).Na tom semaforu ima 2 kamere(bijele su).Molim Vas ako bi mi netko rekao hoću li imat problema ili ne jer me doma očekuje paljba dobijem li "čestitku".Ukoliko ju dobijem može li mi netko reć ima li kakav proces žalbe i umanjenja kazne.

Hvala unaprijed na odgovoru!

 

WhatsApp Image 2020-06-01 at 23.37.05.jpeg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, stradivari je napisao:

gornji odgovor vam je sasvim dovoljan. Zapamtite da snimke s tih kamera mogu poslužiti u prekršajnom postupku u slučaju potrebe. Pripazite u prometu :)

Hoću pripazit ću.Neću raditi ovakve debilne greške više i dovoditi sebe,a i druge sudionike u prometu u nepovoljan položaj.Još jednom hvala na odgovoru.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jucer rano ujutro na vrapcu gdje su plodine i mcdonalds onaj manji semafor prije onog veceg raskrizja sam prosao sa 10km/h kroz crveno slucajno jer sam bio u prici sa kolegom i mislio sam da se žuto pali i krenuo sam i nakon sekunde sam shvatio da je i dalje crveno . Sad nisam siguran dali taj semafor ima kamere , tek za koji dan prolazim tamo opet pa cu vidjet . Zabrinulo me sto je jedan ovdje korisnik napisao da neke kamere snimaju po Zagrebu prolaz kroz crveno , nisam jos nikada cuo da je nekom dosla tako kazna , uvijek su svi zaustavljeni 90% na licu mjesta ili je bilo policijsko zapazanje prekrsaja pa naknadno dode . Primjer na crnomercu ima 8 kamera na okretistu na semaforima , tamo prođe 500 auta dnevno kroz cisto crveno pa nitko nikad nista nije dobio .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Diomed91 je napisao:

Jucer rano ujutro na vrapcu gdje su plodine i mcdonalds onaj manji semafor prije onog veceg raskrizja sam prosao sa 10km/h kroz crveno slucajno jer sam bio u prici sa kolegom i mislio sam da se žuto pali i krenuo sam i nakon sekunde sam shvatio da je i dalje crveno . Sad nisam siguran dali taj semafor ima kamere , tek za koji dan prolazim tamo opet pa cu vidjet . Zabrinulo me sto je jedan ovdje korisnik napisao da neke kamere snimaju po Zagrebu prolaz kroz crveno , nisam jos nikada cuo da je nekom dosla tako kazna , uvijek su svi zaustavljeni 90% na licu mjesta ili je bilo policijsko zapazanje prekrsaja pa naknadno dode . Primjer na crnomercu ima 8 kamera na okretistu na semaforima , tamo prođe 500 auta dnevno kroz cisto crveno pa nitko nikad nista nije dobio .

sve mup-ove kamere imaju mogućnost evidentiranja ovih prekršaja: nepropisne brzine (više kolničkih traka odjednom), korištenja mobitela u vožnji, pretjecanje preko pune linije, nekorištenje sigurnosnog pojasa. Pravo pitanje je kako su podešeni parametri, odnosno da li su aktivirali mogućnost (u ovom vašem slučaju) za crveno svjetlo. Obavjest o počinjenom prekršaju može doći i za 2 i pol godine :) , no najčešće prekršajne referade postaja to rješavaju vrlo brzo, najčešće mjesec/dva dana. 

uređeno: od stradivari
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Križanje Jukićeva Savska. Mislim da je tamo ovakva kamera.Eh sad me zanima jel snimaju prolaske kroz crveno.  Bilo je zeleno i gužva i kad se račistila ja sam prošao semafor i radi gužve opet stao malo ispod onog nadvožnjaka. Eh sad kad sam ušao prošlo je neko kratko virjeme i vidio sam da su auti krenuli s jukiceve se ukl,jučivat na savsku. 

d.jpg.e693e4df87608126f4c4f8ddf31d36db.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

https://images.app.goo.gl/ritjezut5rTYaFif6

Kamera ovako negdje izgleda , danas sam prosao , na semaforu je , ali gleda u smjeru ovog glavnog raskrizja kod vrapca . Znaci ne gleda uopce u stranu od kuda ja dolazim , nego me tek poslije semafora nakon 20-30 metara moze uocit auto , a sastrane nema nikakvih drugih vise , nema niti senzora nekih na stupu . Bas nista osim te , koja je po misljenju zbog regulacije prometa , takvih u centru grada ima jako puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, dom140 je napisao:

Mislim da je to najverojatnije bilo na križanju Savske i Vukovarske, ali nisam 100% siguran. 
Svakako nisam siguran jesam li prošao na debelo crveno ili je taman bio prijelaz na semaforu, ali eto. Što je tu je. Općenito me zanimalo snima li kamera automatski kada netko prođe na crveno i nalazi li se uopće tamo kamera.


Ja sam se ponakviše uplašio iz razloga jer sam mislio da me očekuje kazna tipa 10+ tisuća kuna ili oduzimanje vozačke na par mjeseci. 

Jel vam stigla ikakva kazna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav ekipa, neki dan sam predvečer išao iz smjera Srednjaka za Jarun.

Na križanju Horvaćanske i Hrgovića sam skretao lijevo međutim pred semaforom mi se žuto svjetlo promjenilo u crveno, pošto sam bio 2m od semafora a išao sam cca 40kmh prošao sam raskrižje. Na cesti je bio samo jedan auto koji je još uvijek stajao, nije išao ravno. Nisam vidio nikakve kamere.

 

Nešto sam čuo da sve zagrebačke kamere samo snimaju promet i eventualno brzinu, da nijedna ne snima prelazak na crveno nego situaciju u prometu pa ako zatreba kamere se provjere (npr prometna nesreća). Jeli to istina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Čitajuči ovu temu ispadaju sljedeće 2 činjenice:

1) Nijedna kamera po Zagrebu ne smima prolazak kroz crveno. Znači i ako snima policija se ne bavi sa tim. To je i dobro jer 95% slučajeva je neopreznost i nije objesna vožnja da netko namjerno uleti na "puno crveno".  Bilo bi opasnije kad bi svi vozili u grču.

2) Svaki dan u centru je kolaps. I često puta se nemože ni ubaciti bez da malo zažmiriš na jedno oko i prođeš na žuto. I ovako su gužve. Evo primjer od nedavno. Idem Vukovarskom u smjeru istoka i skrećem desno u Heinzelovu, Stojimo na crvenom, ja treći u redu.  Upalilo se zeleno.  Prvi auto jedva skrenuo desno, drugi nema mjesta jer je u Heiinzelovoj kolona do Slavonske. Drugi se jedva privukao ali nemože se ubaciti. Ostao ja treći, ja još na zebri u Vukovarskoj stojim. Pali se nama crveno. Drugi se ubacuje. Pali se zeleno semafor za skretanje lijevo. Sad imam mjesta za ubaciti se, ali već auti sa suprotne strane vukovarske skreću lijevo u heinzelovu. Nemogu se ubaciti, a već sam ušao nosom. na pola Heinzelove. I ništa kad su oni prošli skrenem desno, sreća bilo je samo par auta.

 

U Zagrebu je prometni kolaps popodne. Nekad je nemoguće skrenuti iako si drugi ili treći u redu jer jednostavno nema mjesta na cesti u koju se ubacuješ, a dok se cesta očisti tebi je već žuto i crveno. Treba malo imati i fleksibilnosti. Ljudi nemojte se bojati. Neće vam nitko ništa, pa niste vi divljaci koji uletavaju objesno na praznoj cesti kroz crveno. Opustite se. Na cesti su tisuće auta, baš se netko bavi vama. :)

uređeno: od ivek159
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav

Neki dan sam na jednom raskrižju hvatao žuto svjetlo, međutim upalilo se crveno i nisam se mogao sigurno zaustaviti jer je padala kiša i kolnik je bio mokar te sam prošao kroz raskrižje pod crvenim. Nije bilo nikoga na raskrižju u tom trenutku. Na tom raskrižju postoji kamera za detektiranje prolaska kroz crveno i prevelike brzine ali nisam siguran da li se koristi u policijske svrhe. Zanima me koliku kaznu mogu očekivati ako je dobijem. Nemam prethodnih prekršaja. 

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Kizo1 je napisao:

Pozdrav, jučer sam vozio po Selskoj u smjeru juga i na križanju sa Baruna Filipovića prošao na debelo žuto i vidio sam na Baruna Filipovića kameru koja snima u smjeru istoka. Da li ona snima i Selsku?

Hvala

Možda netko zna?

 

, janko90 je napisao:

Pozdrav

Neki dan sam na jednom raskrižju hvatao žuto svjetlo, međutim upalilo se crveno i nisam se mogao sigurno zaustaviti jer je padala kiša i kolnik je bio mokar te sam prošao kroz raskrižje pod crvenim. Nije bilo nikoga na raskrižju u tom trenutku. Na tom raskrižju postoji kamera za detektiranje prolaska kroz crveno i prevelike brzine ali nisam siguran da li se koristi u policijske svrhe. Zanima me koliku kaznu mogu očekivati ako je dobijem. Nemam prethodnih prekršaja. 

Hvala

 

Ako sam dobro shvatio u prethodnim postovima od lipnja svi odgovori su da kamere po ZG ne snimaju prolazak kroz crveno, to su kamere od grada ne od policije, znači ako te policija ne zaustavi nikom ništa. Molim da netko upućen ovo potvrdi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dobar dan,

jučer prilkom dolaska u Zagreb sam nenamjerno prošao kroz crveno svjetlo na križanju ulice Donje Svetice i Branimirove ulice. Naime, nisam iz Zagreba te se u njemu ne snalazim najbolje. Vozio sam polako, pratio promet ispred sebe i gledao na navigaciju jer nisam bio sigran dal idem u dobrom smjeru. Nisam uopće primjetio semafor jer mi je zasmetao most, a kako sam pratio auto ispred samo sam vozio za njim. U trenutku prilaska raskrižju, kojih metar, pa čak i manje, ispred semafora sam primjetio isti i uvidio da je na njemu crveno svjetlo. U tom trenutku više nisam mogao sigurno zakočiti. Ja sada ne znam ako je i auto prije mene prošao na crveno ili da li sam samo ja. Drugim riječima, ne znam da li je crveno svijetlo bilo upaljeno dulje ili se upalilo kada sam ja prolazio raskrižjem. Zanima me snimaju li kamere iznad semafora prolazak kroz crveno i dal se uopće nalaze na tom semaforu? Naravno, zanima me i ona crna situacija, kolika je visina kazne i koliko vremenski treba da ista stigne? Mladi sam vozač i u godinu dana vozačke nikad nisam napravio nikakav prekršaj, stvarno pazim kako i koliko brzo vozim, ali mi se zbog nervoze velikog grada i nepažnje potkrala pogreška... 

Hvala vam na odgovoru

uređeno: od Psabo2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovanje, moze li mi tko pomoci s informacijama? Znaci, decko je jucer na poslu vjerojatno pozurio na žuto svijetlo i tako prosao kad se upalilo crveno, i za njim odma policajac na motoru, i uzeo podatke, zapisao registraciju kamiona, rekao da je kazna od 3 000 do 7 000kn, 3 kaznena boda, oduzimanje vozacke na mj dana.... da li bi to stvarno tako bilo ili bi ipak bili blazi posto nikad nije bio kaznjavan niiti nista? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, 

imam jedno pitanje danas mi se upalilo crveno svijetlo cc 3-4 metre ispred semofora i nisam uspio stati nego sam prosao, lokacija ne raskrizje kod zubaka u v. gorici, iz smjere lidla, vidio sam da je jedna mala crna kamera na semoforu na svaku stranu pa me zanima da onda slika ukoliko se prode kroz crveni ili je samo u funkciji regulacije prometa. Molim odogovor, hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Radi se o tome da kod Porezne tamo iza nje ajmo reci kad se skrene sa avenije Dubrovnik i odma je tamo ulica Viktora Kovačića i sada je problem sto sam ja iz te Viktora Kovačića a nekih 200 m vozio u kontra smjeru i izašao iz nje. Nema znaka da je jednosmjerna osim na ulazu ali to sam skuzio tek kad sam izaso iz nje da je jednosmjerna i da sam na krivu stranu izaso. I sada me zanima tamo su na Poreznoj kamere da li moram brinuti ili te kamere služe samo za zaštitu Porezne  da nebi netko došao i razbijao prozore ili slicno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Prosao sam danas u Dubrovniku kroz crveno koje se nalazi na izlazu iz kruznog toka,nisam navikao na takve semafore pa sam gledao samo lijevu stranu na kojoj nije bilo nikog i prosao sam kroz kruzni te se zaboravio zaustaviti na crveno koje sam kasno vidio.

Na tom mjestu postoji kamera koju sam pronasao ,moze se vidjeti i live i tacno snima na taj semafor kroz koji sam prosao.

Zanima me da li neko zna da li te kamere mogu uslikati i prolazak kroz crveno ili sluze samo u slucaju prometnih?

hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovani,

danas sam u Splitu krivo procijenio trajanje dopunske strelice. Dok sam došao do raskrižja na semaforu se dopunska ugasila te se nisam stigao zaustaviti i prošao sam kroz crveno. Nisam primjetio nikakav blic, ali isto me zanima mogu li očekivati kaznu za prolaz kroz crveno jer ne znam postoje li neke kamere na tom raskrižju? Unaprijed hvala.

uređeno: od kacamarin96
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija