Jump to content

Jednostavni stečaj potrošača na prijedlog FIN e


manca

Preporučene objave

Molim možete li mi pojasniti neke činjenice vezane uz stečaj potrošača . Probat ću ukratko,iako sam zbunjena i već sam počela sumnjati u svoj zdrav razum.Dakle, imam rješenje sa Suda da je zaključen stečaj potrošača. Račun je Fin-a deblokirala.E , sada, 4.2. stiže poruka o blokadi računa od strane tele operatera po rješenju it 2011.Utipkam broj ovrhe preko e spisa i vidim da nisam stranka u postupku.Jučer dođem na Fin-u i gospođa mi kaže da sam blokirana po ovršnoj ispravi koju je izdao javni bilježnik i to još 2010. god.i da sam trebala tražiti zastaru jer se teleoperateri i ini mogu pokušati naplatiti u roku od tri godine nakon što je stečaj proveden.Službenica je bila toliko grlata dok jje objašnjavala moju situaciju da mi je bilo neugodno, jer su u jednom trenutku svi počeli zuriti u mene kao da sam, ne znam, vanzemaljac.Blokirana sam oko 7000 dana.Pitam gospođu, postoji li možda mogućnost ponoviti postupak?. Ne.Meni je stečaj proveden po jednoj , jedinoj osnovi u visini 3.000 kn.Limit je 20.000 kn za pokretanje postupka. Nekako mislim da tu nešto nije napravljeno kako treba. Tražim od Vas pomoć, savjet. Nemam primanja. hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 43 minuta, Borbena7 je napisao:

Što kaže to rješenje koje ste zaprimili sa suda? Što točno piše u izreci?

Piše: "Prema odredbi članka 79. a stavak 2. Zakona o stečaju potrošača NN...............jednostavni postupak stečaja potrošača može se provesti nad imovinom potrošača ako:

-u Očevidniku redoslijeda osnova za plaćanje koji vodiFINA na dan otvaranja postupka stečaja potrošača ima jednu ili više evidentiranih osnova za plaćanje radi prisilnog ostvarenja trađbina u iznosu do 20.000 kn sa osnova glavnice ako

 

-je razdoblje u kojem je potrošač imao jednu ili više evidentiranih neizvršenih osnova za plaćanje neprekinuto trajalo duže od tri godine."Hvala Vam na interesu.Bila bih Vam jako zahvalna na savjetodavnoj pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, manca je napisao:

da se otvara i zaključuje jednostavni stečaj potrošača, te da se oslobađam potraživanja od preostalih obaveza u iznos ukupnom iznosu od  3.377,49 kn

Znači da ste oslobođeni za točno taj iznos i u odnosu na točno navedene ovršne isprave iz obrazloženja rješenja. Sadašnja blokada računa bi trebala biti po nekoj drugoj ovršnoj ispravi i za dug za koji niste oslobođeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja imam isti slučaj.

Sud me je oslobodio dugovanja i sada je taj ISTI factoring kome je teleoperater prodao dug, preko (mislim drugog) odvjetnika i istog javnog bilježnika poslao novi prijedlog za ovrhu istog dugovanja za kojeg za me je sud po zakonu o jednostavnom stečaju već oslobodio.

Danas mi je mislim zadnji ili predzadnji dan za poslati prigovor javnom bilježniku, pa ako bi mi netko mogao odgovoriti da li se u tom prigovoru dovoljno samo pozvati na prethodno rješenje suda ili treba i još nešto?

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , ide3274 je napisao:

Sud me je oslobodio dugovanja i sada je taj ISTI factoring kome je teleoperater prodao dug, preko (mislim drugog) odvjetnika i istog javnog bilježnika poslao novi prijedlog za ovrhu istog dugovanja za kojeg za me je sud po zakonu o jednostavnom stečaju već oslobodio.

Ako je ovako kako navodite, onda je osim navedenog trebala nastupiti i zastara potraživanja. 

prije 4 sati , ide3274 je napisao:

Danas mi je mislim zadnji ili predzadnji dan za poslati prigovor javnom bilježniku, pa ako bi mi netko mogao odgovoriti da li se u tom prigovoru dovoljno samo pozvati na prethodno rješenje suda ili treba i još nešto?

Kada ste zaprimili rješenje? Svakako trebate uložiti prigovor, da nemaju pravo potraživati tu tražbinu jer ste za istu pravomoćno oslobođeni u sudskom postupku (navesti poslovni broj spisa) i prigovor zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovoru.

Rješenje o ovrsi, sa rokom za žalbu od 8 dana, sam zaprimio 4.2.2020 u 10:17:28 h.

Rješenje o osobnom stečaju, sa pravom žalbe za sve strane 15 dana od isticanja na elektronskoj oglasnoj ploči,  je iz 12. mj. 2019 i trebalo je već postati pravomoćno, jasno ako se druga strana nije žalila, što ne mogu za sada znati.

Naime, meni je najvažnije znati da li rok za žalbu vrijedi i sutra 12.2.2020. i  da li to rješenje o osobnom stečaju može išta pomoći jer oni su stvar opet vratili na 2012/2013 godinu i rade ovrhu na temelju vjerodostojne isprave, ugovora o cesiji i sl. tako da mislim da bi zastara na koju ste me uputili mogla biti najvažnija i odlučujuća činjenica.

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, ide3274 je napisao:

Naime, meni je najvažnije znati da li rok za žalbu vrijedi i sutra 12.2.2020. i  da li to rješenje o osobnom stečaju može išta pomoći jer oni su stvar opet vratili na 2012/2013 godinu i rade ovrhu na temelju vjerodostojne isprave, ugovora o cesiji i sl. tako da mislim da bi zastara na koju ste me uputili mogla biti najvažnija i odlučujuća činjenica.

Zadnji trenutak za poslati prigovor je sutra, 12.2 do ponoći, te se svakako pozovite na oba žalbena razloga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Dobio sam takodjer poziv za jednostavni stecaj,ne znam kako da se ocitujem,pa molim savjet.

Ovrhe po ocevidniku su        " OV 1" - 2000,00 kn

                                             "OV 2"  - 40.000,00 kn (B2 kapital)

                                             "OV 3" - 2000,00 kn

                                             "OV 4" -3000,00 kn

 

Fina mi salje dopis za otpis  OV 1,3,4 naravno izostavljajuci OV 2 jer je preko 20.000 kn. Otpisali bi mi 7000 kn.

Zaposlen sam,imam gotovinski kredit koji se podmiruje putem adminstrativne zabrane,ostatak place na zasticen racun. Imam depozit na kredit u iznosu od 25.000,00 kn u fondovima.

Na redovni racun neide nista.Imovine nemam,samo taj depozit.

Ako prihvatim stecaj sto ce se promijeniti u mom slucaju? Da li moze za vrijeme trajanja kredita sud "uzet novce iz Fonda" i namirit vjerovnike?

Malo je konfuzno,ali se nadam odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Moja situacija je veoma čudna. Blokirana sam 2013. godine od strane jednog od tele operatera. Jednostavan stečaj potrošača mi je ponuđen u siječnju 2019. godine s kojim sam se usuglasila i odnijela u poslovnicu FINA-e. Sredinom srpnja stečaj je otvoren i zatvoren od strane Županijskog suda u Zagrebu koji me je oslobodio vraćanja duga, a rješenje je postalo pravomoćno u rujnu iste godine. Na novom radnom mjestu gdje sam počela raditi u ožujku ove godine, obavezno je korištenje službenog mobitela, a moj poslodavac ima ugovor kod istog tele operatera. Moj nadređeni me je obavijestio da postoji neki problem s mojim ugovorom na što sam ja najprije kontaktirala tele operatera koji me je uputio odvjetničkom uredu koji je zadužen za ovrhu. Nakon što sam kontaktirala odvjetničko društvo, osoba s druge strane je na vrlo neugodan način razgovarala sa mnom i rekla kako oni ne priznaju odluku Suda o tom stečaju i da će se oni (iako trenutno zakonski ne mogu) truditi da mi i dalje naplate taj dug. Dakle, u odvjetničkom uredu i kod tele operatera moj dug i dalje postoji. Moje pitanje je: smije li odvjetnički ured ignorirati odluku Suda te hoće li se stvarno u nekoj budućnosti dogoditi da se ta ovrha ponovo pokrene? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , jjong0804 je napisao:

smije li odvjetnički ured ignorirati odluku Suda te hoće li se stvarno u nekoj budućnosti dogoditi da se ta ovrha ponovo pokrene? 

Ukoliko je odluka suda pravomoćna, tada nema prostora za ponovno pokretanje ovršnog postupka po tom dugu i u visini za koju ste oslobođeni. Vi dug niste podmirili i davatelj usluge Vas ima pravo i dalje voditi kao dužnika u svojim poslovnim knjigama, ali nema pravo naplatiti taj dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija