Jump to content

ZKP Objasnjenje


tonybaraba

Preporučene objave

Istrazivanje pokrenuto protiv mene.

Cl 213st.2 zkp

U mojem slucaju nije ispunjeno.Obavijest kasni 20 dana.

Cl 213st4zkp

Predlozio sam poduzimanje dokaznih radnji.Ako se ne sloze DO mora postupiti po Cl 234st2 zkp

Cl 234st2 zkp

Nisam obavijesten da je prijedlog dostavljen sucu istrage.Nije ni sudac istrage poslao obavijest.

Pitanje.Da li kod ovakvog slijeda dogadaja za mene dolazi do primjene Cl 411 st4 zkp tj,

Na takvom iskazu ne moze se iskljucivi ili u odlucujucoj mjeri temeljiti osudujuca presuda.

Ima li itko da mi odgovori.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Treba tražiti očitovanje suca istrage o vašem prijedlogu.

A vjerujem da ste mislili na čl. 431. ne 411. ZKP-a, što govori o mogućnosti čitanja zapisnika, za što opet moraju biti ispunjeni uvjeti, a u normalnom toku postupka, jasno da će se svjedok ispitati neposredno i na raspravi. Ako bi se pročitao zapisnik i ako je tako kako navodite, jasno da vrijedi pravilo o tome da taj dokaz ne može biti ključ osude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudac istrage nije se nikad ocitovao o mojim prijedlozima ,a nakon toga je optuznic potvrdena i poceo je postupak.Kasnije sam proucavajuci zakljucio da u prethodnom postupku nije ispostovan zakon.

Mijenja li to nesto u postupku ,to sto sudac istrage ne radi svoj posao u prethodnom postupku sad u raspravnoj fazi moze li to utjecati na postupak nakon sto zatrazim ocitovanje sudca istrage .Ili to vise nema smisla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U raspravnoj fazi, smatram da nema smisla pozivati se propust suca istrage. Ionako će se svjedok sada ispitati "uživo", dakle neposredno, pa će se moći "sanirati" ova ranija greška.

Ukoliko se kojim slučajem to ne bi desilo, već bi se njegov iskaz išao čitati, onda smatram da biste mogli tražiti izdvajanje navedenog iskaza kao nezakonitog dokaza, pa će raspravni sudac odlučiti o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija