Jump to content

Gotovinske uplate na žiro i tekući


545

Preporučene objave

Ako sam sebi uplaćujem keš na tekući ili žiro, ili prenosim sa tekućeg na žiro i obratno, ili opet skidam te iznose s tekućeg ili žira

čega se trebam paziti, postoje li nekakvi limiti oko oporezivanja, neki minimum nakon čega počne preispitivanje izvora i slično?

uređeno: od 545
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za prijenose medju racunima nema nikakvih ogranicenja, medjutim kada su u pitanju uplate, ovisi o visini pojedinacnih uplata i visini na kraju godine (zbirno svih samostalnih uplata). Nije iskljuceno da vas mozda banka pozove i pita za porijeklo novca, a sve u svezi sa Zakonom o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma.

Sto se poreza tice, opet sve ovisi o kakvim uplatama se radi i kolika je visina (vrijednost) tih uplata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

recimo ja kao fizička osoba (obični smrtnik, iako u procesu otvaranja obrta, valjda to ne privlači dodatnu pažnju na mene)

hipotetska situacija: uplatim si sam na bankomatu ili u banci gotovinu na svoj račun tekući 2500 kn svaki mjesec, prebacim to na žiro, dignem sa žira, recimo da mi je to besplatna opcija prijenosa novca iz jednog u drugi grad poznaniku koji ima moju žiro karticu, dok me ne hapsi porezna

koliko je to opasno

uređeno: od 545
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , 545 je napisao:

recimo ja kao fizička osoba (obični smrtnik, iako u procesu otvaranja obrta, valjda to ne privlači dodatnu pažnju na mene)

hipotetska situacija: uplatim si sam na bankomatu ili u banci gotovinu na svoj račun tekući 2500 kn svaki mjesec, prebacim to na žiro, dignem sa žira, recimo da mi je to besplatna opcija prijenosa novca iz jednog u drugi grad poznaniku koji ima moju žiro karticu, dok me ne hapsi porezna

koliko je to opasno

Nimalo nije opasno. Bolja opcija je da odmah uplaćujete na žiro. Jedni problem koji vam se može dogoditi ako vam porezna uračuna te novce kao prihod obrta zasto vam savjetujem da otvorite poseban račun za obrt.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija