Jump to content
Anica13

Saznanje o namještenom radnom mjestu u bliskoj budućnosti

Preporučene objave

Dobar dan,

Prilikom prijave na hzz nakon završetka  isteka ugovora o radu na određeno vrijeme, prilikom razgovora i informiranja savjetnica mi je rekla da je u evidenciji zavoda prijavljena osoba iste struke, nedavno diplomirala, bez iskustva i da čeka samo jer ima dogovoren posao u jednom vrtiću za koji će se ubrzo raspisati natječaj. Znam o kojoj se osobi radi i o kojem vrtiću. Naime, osobno sam nosila otvorenu molbu za navedeni vrtić prije nekoliko mjeseci, pa mi je rečeno da bude natječaj na proljeće službeno objavljen i da tada pošaljem dokumentaciju. Dakle, radi se  o tome da se već zna osoba za navedeno radno mjesto tj na to radno mjesto će se primiti dotična osoba. Ja imam samo usmenu riječ svoje savjetnice i nemam konkretnih dokaza. Možete li mi savjetovati kome se obratiti  o ovim saznanjima i ima li nade da se stane na kraj zapošljavanju preko veze u ovom slučaju?  

Uređeno od Anica13

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Jedina instanca je da se po dovršetku natječaja obratite prijavom prosvjetnoj inspekciji koja provodi inspekcijski nadzor u predškolskim ustanovama. Ista ne provjerava rodbinske i ine puteve zapošljavanja već zakonitost zapošljavanja. Prevedeno, nema nade.

 

 

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Da li postoji bilo koji drugi način da reagiram sada dok još natječaja nema pa da se zna javno i transparentno o svemu što oni namjeravaju jer kad bude natječaj objavljen vjerojatno bude napisan po svim odrednicama tako da se zaposli upravo dotična osoba. Da li mogu prosvjetnoj inspekciji prijaviti već sada ovo što mi je rekla savjetnica i navesti ime i prezime dotične osobe i vrtić o kojem se radi? 

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Jedino mi padaju na pamet mediji. Što bi značilo da ste zacementirali svoje daljnje zapošljavanje. Prosvjetna inspekcija, kao što sam rekao, bavi se zakonitošću natječajnog postupka i zapošljavanja te nema osnove ići u nadzor. Osobno sam imao nadzor radi iste stvari, zapisnikom je navedeno "nema osnove za poduzimanje mjera iz čl. 22. st. 1. Zakona o prosvjetnoj inspekciji".

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...