Jump to content
manca

ovrha

Preporučene objave

Molim Vas za odgovor, moj suprug radi u školi i posjeduje zaštićeni račun. Računovodstvo u školi dobilo je poziv od odvjetnika teleoperatera da usteže dio sredstava mom suprugu sa računa i uplačuje na njihov račun u svrhu otplate duga iz 2008. g.Taj je dug evidentiran na FINI . Da li računovodstvo ima zakonske obaveze postupiti po zahtjevu teleoperatera? Hvala.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Da li se taj dug naplaćuje preko Fine? I što je računovodstvo zaprimilo od isprava?

Zaprimilo je ovrhu od javnog bilježnika. Dug je od 2008 god.Ne mogu u očevidniku naći taj dug.Radi se o Tele 2. Na adresu nismo ništa dobili.Dli u računovodstvu moraju postupit po javnobilježničkom pismenu?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

To je staro rješenje koje ste nekoć davno trebali zaprimiti. I sada, ako se to rješenje ne naplaćuje preko Fine, tada je računovodstvo dužno provesti ovrhu na plaći, a prije toga imaju pravo zatražiti da im se dostavi pravomoćna i ovršna isprva u originalu ili ovjerenoj kopiji.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
Prije 5 minuta, Borbena7 je napisao:

To je staro rješenje koje ste nekoć davno trebali zaprimiti. I sada, ako se to rješenje ne naplaćuje preko Fine, tada je računovodstvo dužno provesti ovrhu na plaći, a prije toga imaju pravo zatražiti da im se dostavi pravomoćna i ovršna isprva u originalu ili ovjerenoj kopiji.

Da li se na temelju javnobilježničke ovrhe može sprovesti ovrha na plaći? Da li će se mom suprugu skidati taj neki iznos sa zagarntiranog dijela plaće od 4.200,00 kn?Može li škola tu ovrhu poslati na FINU?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
, manca je napisao:

Da li se na temelju javnobilježničke ovrhe može sprovesti ovrha na plaći

Može, ukoliko je predmet tog rješenja o ovrsi kojega je donio javni bilježnik, plaća ili općenito na imovini. Najčešće su u pitanju ovrhe općenito na imovini, a koje su podobne za provedbu ovrhe preko poslodavca.

, manca je napisao:

Da li će se mom suprugu skidati taj neki iznos sa zagarntiranog dijela plaće od 4.200,00 kn?

Ovrha se na plaći provodi sukladno Ovršnom zakonu, pa za više informacija koje ovise o visini primanja, pogledajte čl. 173. i 172. Ovršnog zakona.

, manca je napisao:

Može li škola tu ovrhu poslati na FINU?

Ne, nikako. Premet ovrhe bira ovrhovoditelj, a ne ovršenikov dužnik (škola).

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...