Jump to content

Nasljedstvo od oćuha


Daniboy

Preporučene objave

Molim pomoć, 

Živio sam u zajedničkom kućanstvu sa majkom i očuhom od svoje 5 godine života do svoje 37,  (kuća je glasila na očuha) . Za vrijeme rata imali smo pravo na obnovu. Moj očuh i njegovi članovi obitelji ( na to mislim moja majka i njegova kći odnosno moja polusestra) dobili su 55m2 prizemlje i tako sam i ja i moja supruga i kći dobili 55 m2 kat,  sveukupno 110m2 je sagrađena zajednička kuća na očuhovoj čestici i na izvadku iz zemljišne knjige moj očuh je vlasnik 1/1 Kuće, dvori i oranice.

Naravno za vrijeme koje sam boravio zajedno sa očuhom sam i uložio oko 20.000 eura. Zadnjih 11 godina ja i moja obitelj ne živimo zajedno sa očuhom i majkom zbog nesuglasica sa očuhom. 

1. Zanima me dali sada nakon smrti očuha ja imam pravo na nasljedstvo ili imaju samo moja majka i polusestra odnosno očuhova kći ?

2. Ako nemam pravo nasljedstva zanima me dali se majka može odreći nasljedstva u moje ime jer sam njezin rođeni sin ?

3. Odnosno ako ima još možda koje riješenje ?

Zahvaljujem unaprijed 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Daniboy je napisao:

Zanima me dali sada nakon smrti očuha ja imam pravo na nasljedstvo

Ovisi da li ste bili posvojeni s njegove strane

 

, Daniboy je napisao:

Ako nemam pravo nasljedstva zanima me dali se majka može odreći nasljedstva u moje ime jer sam njezin rođeni sin ?

Ne, iz razloga što niste sunasljednik sa majkom u postupku iza smrti očuha. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija